Zaloguj się, aby obserwować  
pronarek82

sieczkarnia silosokombajn z364

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pronarek82    1

posiadam sieczkarnie jednorzędową z kunowa model z364, jakie jest wasze zdanie na temat tej maszyny i czy wszystkie tak się zapychają podczas pracy.moja strasznie ciężko chodzi da się może coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tez mam taką, ale dopiero 2 tyg. Może pomożesz mi z wałkiem WOM bo jak ją kupiłem to nie było. Jaki tam powinien być? Chodzi mi o moment obr. Od cyklopa wieloklin będzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

ja używam wałka który był razem z maszyną nie posiada żadnego sprzęgła kierunkowego,jest to wałek w miarę mocny na drobnym frezie tylko raz na kilkanaście lat pracy pękł na krzyżaku.Moim zdaniem od cyklopa wałek może być za słaby bo w sieczkarni są nieporównywalne obciążenia.Jakim ciągnikiem będziesz ciągał tą sieczkarnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pronarem 82SA. Nie wiem jak wy, ale ja w sieczkarni mam sprzęgło jednokierunkowe. A z wałkiem mam taki problem, ze jak kupiłem maszynę to nie miała wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

To można dopasować jakiś mocny wałek np.od kosiarki aby tylko długość pasowała i gitara a można jeszcze skracać cięgna dolne w ciągniku jeśli masz wydłużone. A możesz napisać jaki areał planujesz kosić i ile zapłaciłeś za tę sieczkarnię i czy kupiłeś nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kupiłem ja z likwidowanego gospodarstwa za 4500zł. Tylko z nią była taka historia, że ją kupił ojciec gospodarza w 1998r. A jego syn kosił nią 3 sezony i kupił classa jaguara, a ta stała w stodole. Na kole toporowym jeszcze jest farba... Noże pracowały jeden sezon, Jeszcze mają czerwony kolor. Mogę wstawić zdjęcie. Myślę, że na moje 3.5 ha da sobie rade. A jeśli kupi się tą sieczkarnię nową, to jest w niej wałek, czy nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Posiadam ową sieczkarnię około 9 lat i jest to dobry sprzęt. Ogólnie nie jest skomplikowana więc wszelkie usterki mozna samemu naprawić. Wieksza uwagę należy zwrócić na zespół ścinająco podający jak i bęben tnący z klepiskiem. U mnie pracuje na minimum 4 ha a od tego roku z farmerem 8258 a poprzednio C - 360 dawała radę. Co do wałka to nie było na wyposażeniu ale jesli już dobierać to radzę lepszy i mocniejszy bo przeciążenie bywa czasem duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Nie wiem jak teraz ale jak tata kupował jakieś 15 lat temu to wałek dokładali a teraz w sumie to wałki do mało czego dokładają(chyba oszczędności).Na twoje 3,5ha w zupełności wystarczy ja rąbię rocznie ponad 9ha u siebie i się trzyma, co do wypowiedzi marti565 ciekaw jestem jak w naprawdę wysokiej kukurydzy 60-tka sobie radzi, bo ciągałem kiedyś ten sprzęt U-3512 i nie było kolorowo , można powiedzieć że raczej czarno bo ciężko było jak mało w czym o wydajności to lepiej nie mówić bo strasznie zapychało się w zielonej kukurydzy a jezdziłem najniższym możliwym biegiem, teraz nawet w pronarze na WOM 540 się zapycha dlatego tnę na 1000WOM i jest spoko tylko ciągnik strasznie po d***** dostaje ale za to sieczka niemiłośiernie rozdrobniona, i to główna zaleta maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak kosisz na WOM 1000obr/min to wałek musisz mieć inni, na 21 wpustów tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Nie wiem jak teraz ale jak tata kupował jakieś 15 lat temu to wałek dokładali a teraz w sumie to wałki do mało czego dokładają(chyba oszczędności).Na twoje 3,5ha w zupełności wystarczy ja rąbię rocznie ponad 9ha u siebie i się trzyma, co do wypowiedzi marti565 ciekaw jestem jak w naprawdę wysokiej kukurydzy 60-tka sobie radzi, bo ciągałem kiedyś ten sprzęt U-3512 i nie było kolorowo , można powiedzieć że raczej czarno bo ciężko było jak mało w czym o wydajności to lepiej nie mówić bo strasznie zapychało się w zielonej kukurydzy a jezdziłem najniższym możliwym biegiem, teraz nawet w pronarze na WOM 540 się zapycha dlatego tnę na 1000WOM i jest spoko tylko ciągnik strasznie po d***** dostaje ale za to sieczka niemiłośiernie rozdrobniona, i to główna zaleta maszyny.

przy wysokiej kukurydzy 60-tka też dawała radę z tym że bieg przerzucało się na 3 lub 2 polowy i powoli szło. Co do kukurydzy to zawsze kosze jak zaczyna już podsychać więc nie ma mowy o zapychaniu się chyba że zielona to rzeczywiście zabicie wylotu jest kwestią kilku minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

jeśli chodzi o koszenie na 1000obr/min to nie mam żadnego wałka na 21 wpustów ani końcówki koszę na normalnym tylko w książce jest napisane o takiej konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za pomoc. Naprawdę bardzo mi pomogliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj