Balzak

Jakie macie Fendty?

Polecane posty

KAROL4    5

Dziś powinni przywieżc mi F 380 GT(jest w galerii-wydaje mi się ,że to ten)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Nie radzil bym kozystac z takiego automatycznego tlumaczenia, czesto robilem takie tlumaczenia dla zabawy...ale tylko po to zeby sie posmiac....wychodza tam niemilosierne rzeczy i tak naprawde nie wiadomo o co chodzi. A jeszcze gorzej wyglada sprawa z tlumaczeniami tekstow technicznych. A co do tlumaczenia to :

 

I. Odbiorniki wylaczone, mozna wyciagnac klucz

II. Odbiorniki wlaczone, kluczyka nie mozna wyciagnac, podgrzewanie swiec zarowych ( odbywa sie automatycznie) EHR wylaczone.

III. Uruchomienie silnika- odbiorniki wlaczone.

 

po puszczeniu kluczyka wraca on automatycznie do pozycji II.

 

Jest to praktycznie to samo co w moim zalaczniku tylko inaczej ponumerowane.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

@adrian300895 dzięki za dobre chęci ale tak jak pisze kosti68 można się tylko z tego pośmiać @kosti68 dzięki za przetłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Mój Fendt to 611 LS z 84 roku Mam go 5 lat Z napraw które zrobiłem to wymiana pompy hydraulicznej i wspomagania Ma już prawie 20 tyś godzin Silnik i skrzynia bez zastrzeżen Znajomy mechanik ktory głownie naprawia zachodni sprzet powiedział ze to były twarde maszyny nie do zajechania ale juz nowsze np 514 515 czy farmery to juz co innego a szczególnie 514 Bardzo awaryjne i odradzał bym Myśle że nastepny ciągnik to bedzie John Deere albo Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Jasne.. kilka dni temu byłem w Niemczech w okolicach Hanoweru i tam 90% maszyn to Fendty i przeważnie serie 800 900, są do nich przekonani sam sie zdziwiłem że tyle tam tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Czyli co mówicie, że np. 515 czy 514 to złe ciągniki?

One z tego co mi wiadomo to różnią się tylko dawką paliwa... Natomiast większość słyszałem zalet jak wad tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Trzeba pamiętac o tym ze te maszyny naprawde swoje juz zrobiły i trzeba sie przygotowac na wszystkao a wiadomo ze ceny sa porażające To co pisłem o 515 i 14 to nie z mojego doswiadczenia tylko opinia doswiadczonego mechanika któwy pracował kilka dobrych lat w niemieckim serwisie W niemczech jest dużo ciagników FENDT bo to ich krajowy produkt tak jak u nas URSUS ale juz na. w Hollandi jest inaczej Tam jezdzi wszystko Od fenda fiata same po ursusa Tylko ruska nie widziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Prawda jest taka ze Niemieccy rolnicy nie pozbywaja sie ciagnika ot tak sobie dla zabawy, ale dlatego ze jest on tak "zjechany", a naprawy bylyby tak kosztowne ze lepiej sie go pozbyc i zakupic nowy. Tak jest z wiekszoscia ciagnikow znajdujacych sie w Polsce, w wiekszosci sa to ukryte wady, nie do rozpoznania na pierwszy rzut oka.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

U tego gościa co chcę kupić traktor on jeździ i sprawdza ciągniki z serwisantem z Niemiec. Jeśli on powie, że jest Ok to on go kupuje, a jeśli coś nie gra to mu to mówi i jadą dalej. Może napotkaliście aukcje tego pana. Wystawia on ciągniki na allegro z miejscowości Niemodlin i są one w ładnych stanach. Trochę droższe, ale stan ładny....

Trochę mnie teraz nastraszyliście, mam 130tyś i chciałbym kupić dobry ciągnik na 50ha który nie będzie się psuł... Myślałem o Fendtach bo słyszałem od wielu osób, że to właśnie Mercedes wśród ciągników. Ten gości o którym mówiłem sprowadza ciągniki z przebiegami do ok 8500mtg, ale i ceny nie są bardzo małe tylko chyba normalne.

To może mając takie pieniądze lepiej John Deera poszukać albo New Hollanda bo w moich okolicach dużo tego jest....?

Szczerze to nastawiłem się na Fendta 515 lub 514 z turem i już sam nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Szczęsliwy posiadacz Fendt 612 od kilku dni czy to był dobry zakup okaże sie za kilka tygodni w polu. A teraz uczenie sie jak posługiwać sie panelem EHR. Moze ma ktoś opis panelu EHR do czego kazde pokretło służy? Czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

też od 2 dni jestem w posiadaniu FENDTA 312 ogólnie już kojarze co do czego ale chętnie skorzystam jak kolega wyżej ma ktos moze przetłumaczoną instrukcje obsługi??


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

w czwartek odbieram 412 vario TMS TI WOM

podziele sie wrazeniami po odbiorze


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak u korbanków.Wydaje mi się że nie,bym musiał spojrzeć w ofertę.Pamiętam że za VariotronicTi i TMS chcą ok.2100euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ch***ra,nie mogę znaleźć tej oferty,ale z tego co pamiętam to była podana cena bez TMS-u,Ti,i przedniego womu,lecz pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

przyjechal upragniony sprzet:) 412 na moim podworku

 

sprzet jest po prostu bajeczny, wykonanie naprawde solidne, komfort 1 klasa, jak w samochodzie no i przede wszystkim skrzynia Vario, to jest przyszłość. Oszczednośc jest naprawde wymierna. Beczka Joskin modulo 2 8400l, pola okolo 2km od domu. Caly czas leci 43km/h a spala 6,4l wedlug komputera pokladowego. Mam go zalanego do pełna wiec dopiero po jakims czasie powiem czy sie zgadza


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a zdjęcia będą??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj