Balzak

Jakie macie Fendty?

Polecane posty

wiesiu1    0

w ogole nie wiedziałem o czymś takim, a po drugie jakbym wiedział to i tak bym nie wziął bo to za droga rzecz, ale mimo to nadal nie wiem jak ustawic pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

dziwne rzeczy piszesz... a na cholerę Ci taki ciągnik jak z ustawieniami masz problem? pojedziesz popróbujesz, zobaczysz o co lata, narazie prędzej będziesz odśnieżał niż orał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jak widac wiesiu kupil sobie ciagnik i troche przerasta go ta cala technika....najpierw trzeba nim troche pojezdzi i sie "pobawic", tak na sucho i tak nic nie zdzialasz...poczekaj do wiosny, zrob pare dobrych hektarow...a zobaczysz wszystko zrozumiesz, a wiele rzeczy wyjasni sie samo z siebie


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiu1    0

jestem człowiekiem starej daty, przerasta mnie tylko ustawienie pozycji pływającej, a tak to już rozgryzłem ten ciągnik. myślałem że jak napisze w tym temacie co użytkownicy się wypowiadali tyle razy to i odpowiedź uzyskam, jednak i wy nie potraficie nic powiedzieć("pokierujcie mnie krok po kroku, bardzo mi zależy, i wyjaśnijcie mi po kolei odnisząc się do rysunku kostiego. C na ile procent ustawić?? Co to jest E?? jak to włączyć?? natomiast G włącza się jak na pokrętle od głębokości ustawi się 9, ale pług wtedy wpada po sama rame").

 

sprawdza się stare powiedzenie najprostrze pytanią sa zawsze najtrudniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Moze skontaktuj się z dealerem lub serwisem będa robili przegląd to ci ustawia lub powiedzą na zywo tj. w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Witam, jestem tu nowy, ale mam prośbę do was. Chcę kupić ciągnik Fendt 515 z turem, ale nie wiem czy to dobra opcja czy może wybrać coś innego. Słyszałem sporo dobrych opinii na ich temat ale i kilka złych. Dlatego chciałbym dowiedzieć się od was użytkowników serii 5** jak się te ciągniki sprawują, ile palą i jak z ich awaryjnością i dostępem do części (tylko i wyłącznie Korbanki pewnie).

Potrzebuję kilka mocnych argumentów za,aby przekonać ojca, dlaczego Fendt 515 a nie np. JD 6910 lub Agrotron 150. Za odp będę wdzięczny. Podrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Ja posiadam fendta 512c z 97r mam go od sierpnia 2007 super maszyna chociaż parę napraw miałem takich jak wymiana gumek na tulejach,uszczelniaczy na turbomatiku czy ostatnio najkosztowniejsza wymiana pompy podnośnika która kosztuje 8 tyś ale ogólnie jestem zadowolony bo moim zdaniem nie psują się tylko te ciągniki które stoją w garażu a co do częsci to ja akurat niemam problemu z dostępem bo albo zwiastowice albo mam gościa spod namysłowa który sprowadza częsci z całej europy do wszystkich ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mógłbyś mi napisać ile twój Fendt ma mtg. na jakim areale pracuje i jak ze spalaniem?

Ten którym jestem zainteresowany jest sprowadzony z Holandii jest z 1998r i ma 7800mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Jak był sprowadzony to miał 12,5 tys mtg. pracuje na 50 ha głównie z obrotową 4 i agregatem uprawowo-siewnym biernym 3m spalanie tak koło 10-12 litrów na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

515 super maszyna ale ja jak bym jeszcze raz kupował to chciałbym najpierw dane od własciciela tego traktora i się z nim skontaktował dlatego ze ja najpierw kupiłem a pózniej kontaktowałem się z właścicielem w niemczech i okazało się ze na liczniku jest 6 tys mtg a w rzeczywistości ma 12,5 tys mtg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Można jakoś po danych sprawdzić ile ma na liczniku w rzeczywistości?

Np. w serwisie podając jakieś nr. lub podpinając się pod komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Niestety jedyna mozliwosc sprawdzenia danych to kontakt z ostatnim wlascicielem ciagnika lub z warsztatem w ktorym byly dokonywane naprawy.W normalnym wypadku nie ma mozliwosci zmiany stanu licznika, nawet poprzez komputer. Jedyna mozliwosc to wymiana calego instrumentu w ktorym znajduje sie wyswietlacz, gdyz to tylko w nim sa zapisane te dane. ze wzgeldu na to ze wyswietlacze te ulegaly wczesniej czestym awaria, konieczna byla ich wymiana co laczylo sie z tym ze licznik znowu zaczynal "bic" od zera.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Taka awaria występowała jeszcze w Fendtach z 1998r.?

Po czym najbardziej może być widoczny rzeczywisty przebieg, na co zwrócić uwagę podczas oględzin przy kupnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jakbys dokaldnie zaczal czytac to zauważyłbyś ze napislaem : "W normalnym wypadku nie ma mozliwosci zmiany stanu licznika, nawet poprzez komputer", tak wiec i jakas mozliwosc napewno istnieje, tylko ze w ciagnikach taka procedura jest wiele mniej oplacalna niz w samochodach ktorych jest znacznie wiecej. Nikt dla "pieciu" ciagnikow nie bedzie kupowal oprogramowanie, wtyczek i innego sprzetu aby zmienic stan licznika. Wiem tylko tyle ze nawet Fendt nie ma takiej mozliwosci, napewno sa sposoby ale czy warto dla tych paru ciagnikow....


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mi chodziło po czym można mniej więcej zaobserwować czy przebieg jest w miarę autentyczny?

Np. zużycie niektórych podzespołów (ramiona od tylnego tuza, kierownica, siedzenie lub coś w tym stylu???)

Do tej pory jeździłem Fortschrittem Zt323 i nie wiem na co dokładnie zwrócić uwagę podczas oglądania takiego Fenda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

sory w normalny czy nie normalny sposób to mnie nie interesuje ale faktem jest że liczniki są skręcane w moim przypadku było to i w ciągniku i w kombajnie a czy to się opłaca czy nie to inna sprawa ale gdyby się nie opłacało to by nie skręcali!!!

 

co do sprawdzania to patrz na luzy w ramionach podnośnika, wytarty pedał sprzęgła wytarcie przycisków np od świateł, czy był malowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Witam. orientuje się ktoś ile kosztuje filtr wstępny do paliwa w Fendzie 412 . Bo niestety jakość paliwa w Polsce jest tragiczna i parafina mi się osadziła na tym filtrze i chyba będę musiał go zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chciałem się zapytać gdzie jest w Fendzie 515 jakiś przycisk do podgrzania świec, lub coś w tym stylu i na jakiej zasadzie on działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Przeczytaj dokladnie instrukcje, tam jest dokladnie opisana zasada obslugi ciagnika.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Trzeba najpierw mieć tą instrukcję.

Pytam dlatego, że będe jechał oglądać taki ciągnik i chciałbym zobaczyć czy to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Tak to wyglada w instrukcji.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

@kosti68 czy mógłbyś przetłumaczyć ten opis z instrukcjii fendta serii 500 który dołączyłem

post-19871-126622435481_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj