Massey1993

Bizon Z056/58 czy Claas Mercator 75

Polecane posty

Massey1993    15

Zastanawiam sie nad zmiana kombajnu chce sprzedac mojego mercatora 70 4.20 na cos z tych 2 nie wiem co wybrac ja jestem za bizonem a ojciec za classem bo jest przyzwyczajony i naprawe mamy w 1 palcu juz w moim wszystko prawie wymienialismy nawet blachy itp. bo sie sypaly ale teraz silnik daje du** i chcemy cos "lepszego" :] moze pomozecie co wybrac miedzy tymi 3, bo wole doplacic i kupic bizona co wy na to?


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

tak ok.35tys. moze troche wiecej a tak to potrzebuje go na koszenie owsa, pszenżyta i przenicy nie potrzebuje sieczkarni moglabybyc kabina ale i bez z czasem by sie kupilo :]


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Ja bym kupił Z056 z kabinką albo Rekorda :o Może mniej wytrzymały od Claasa ale cześci bardziej dostępne i sporo tańsze ;[


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

o to to ja za 33 tys kupiłem Z056 "87 z kabiną, i sieczkarnią, i nie narzekam,

A jaki masz Areał?

jak mały to spokojnie wystarczy Z056.

jeśli masz troszkę pola i liczysz jeździć po usługach to zastanów się nad Rekordem, choć za 40 tyś dobrego nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

mam 12ha pola i na uslugach troche ale coraz mniej bo w moim classie silnik juz bral olej i caly mokry jest w oleju...


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Na taki areał to tylko super. Niema co się ładować w rekorda bo nie kupisz idealnego a i tak nie będzie miał co robić na takim areale. Mógłbyś jeszcze pomyśleć nad bizonem sampo na taki areał w sam raz a młodszy i warunkji pracy chyba bardziej godziwe.

http://allegro.pl/item717840310_okazja_bizon_sampo.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B134630




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak tak, zamienił stryjek siekierę na kijek. Za 35 tys kupi się pięknego mercatora 75 w full opcji np rura hydrauliczną, ładną kabiną, sieczkarnią i np silnikiem mercedesa. Wydajność ma taką jak rekord, a komfort nieporównywalnie większy. Części jest od groma i nie piszcie że są bardziej dostępne bo to się śmiać chcę. Nie wspomnę już o jakości części claasa. A cena za części? Wysoka bo za jakość się płaci.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

A czy ty nie zauważyłeś że sam massey1993 jest za zmianą na BIZONA.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Zauważyłem więc zaproponowałem mercatora.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Może w jego okolicy nie ma części do claasa(tak jak w mojej),a do bizona to każda śróbka,guma itp.

A śmieszne jest to że piszesz że dostęp jest taki sam;):o:D

Każdy swoje chwali....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

A co Ty myślisz że ja mam sklep z częściami pod domem? Bierze się telefon i zamawia części. Proste.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

No właśnie i czekasz w żniwa!!!Ja w ciągu godziny dostaje każdą część...(do bizona):D:D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tyle razy zamawiałem i czekałem dzień lub dwa i jakoś zawsze wymłóciłem na czas u siebie i u każdego klienta. No kupisz w ciągu godziny, prawda, ale co kupisz? Większość części do bizona to rzemiosło przecież gdzie daleko tu od jakości.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Dobrze napisałeś dzień dwa..... to jest jakieś 10-20 godzin efektywnych.A każdy Ci powie że w zniwa trzeba wykorzystywać pogode.....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

sorry za OT ale w temacie części do Claasa

U mnie

przy zamawianiu trzeba czekać +/- 1dzień a nawet 2

najbliższy sklep z częściami jest oddalony o 60km

 

Mnie zaś, gdy urwała się półoś w niedzielę ok 23:00 pojechałem po nową do sklepu oddalonego o 15km i i nie odesłano mnie z kwitkiem, tylko wróciłem z tym, co trzeba, a o 2:00 kombajn był poskładany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

A i jeszcze mi się przypomniało(do kamil16251290 ) u nas w okolicy jest parę zagranicznych kombajnów i nie raz już było,że musieli kończyć najmowanym Bizonem :D bo niemogli dostać części ;)Nawet sobie nie skojczyli :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

ja mam blisko sklepy z czesciami do classa oraz bizona oraz uzywane do classa a potrzebuje takiego ze zdrowym silnikiem


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No to Mateusz kiepski z Ciebie obserwator. Ja moim mercatorem 70 z hederem 3 m koszę hektar pszenicy w 50 minut przy plonie 6-7t/ha. Czasem tak się zdarza ze się najmuję jak się popsuję. Ja nie mówię że claas mercator się nigdy nie psuję ale częstość tych napraw jest zdecydowanie mniejsza od bizona.

  • Like 1

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

To zależy bo co to za porównanie :D Claasa co kosił u jednego właściciela 20ha i Bizona,który kosił w PGR-ach i SKR-ach albo po usługach hektary p;)

 

To jest tak:Jak dbasz o sprzęt to maszyna pracuje...a jak się nie dba to się maszyna psuje...

A że w Polsce się nie dba..... Jak patrze na Dominatory 20 letnie to sa zadbane,maja kazda oslone itp. a w bizonach....oslone jak raz odkreci to juz potem niezalorzy...tacy sa polscy rolnicy....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Tak tak, zamienił stryjek siekierę na kijek. Za 35 tys kupi się pięknego mercatora 75 w full opcji np rura hydrauliczną, ładną kabiną, sieczkarnią i np silnikiem mercedesa. Wydajność ma taką jak rekord, a komfort nieporównywalnie większy. Części jest od groma i nie piszcie że są bardziej dostępne bo to się śmiać chcę. Nie wspomnę już o jakości części claasa. A cena za części? Wysoka bo za jakość się płaci.

Ja np. mam do najbliższego sklepu z częściami do claasa z 80km albo lepiej i mogę się dowiedzieć ile kosztuje i wrócić bez niczego a bo bizona mam 10km i dostane wszystko.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No to telefonu nie posiadasz czy tak trudno zadzwonić i się spytać czy dana część jest czy nie ma? Jak jest to się jedzie a nie jedzie w ciemno.

 

Dobrze mówisz Farmer. Polak tak zrobi, zawsze kładzie najtańsze części a jak coś się zepsuję to sam to naprawia. Na zachodzie jak się coś zepsuję to naprawia serwis i zakładając tylko oryginalne części.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Zdrowy silnik przy 15ha = 20 lat bez kapitalki

remont silnika kosztuje +/- 7000

 

@kamil16251290 - nie patrz na Bizona przez pryzmat popegeerowskiego rzęcha z rocznika 79 mającego na budziku 6000mth z którego podczas jazdy odpadają osłony...

 

Swojego Z056 mam drugi rok, a w tym sezonie przez "awarie" stałem w polu 15min. bo odkręciła się śruba trzymająca sito kłosowe, zaś znajomemu poluzowały się 2 śruby z bagnetów na kosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj