kamil5421

Co sądzicie o New Holland T6030

Polecane posty

MTZ1    0

Witam a okrętuje się ktoś ile kosztuje pierwszy przegląd po 50 mtg w T6030 delta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moc1634    0

Czołem.

moderator przerzucił temat pługa pod twoj wczesniejszy post.

A więc do twoich 117 koni wystarczający bedzie pług 4-ro skibowy.

wybierając pług musisz sie sugerowac między innymi tym na jakiej glebie będzie pracował

szerokością roboczą pługa i cenami części zamiennych. nigdy bym nie kupił zadnego ibisa itp z tego co słyszałem to szkoda nerwów do tego. tylko zagraniczny używany. nie wolno sie napalic i kupowac pierwszego lepszego pługa trzeba pojezdzic poszukac a napewn cos znajdziesz dobrego. za 20 pare tysiecy napewno cos znajdziesz dobrego. dam ci taki przykład mam pług BvL mało znanejniemieckiej firmy, lemiesze i dłuta wydawało sie ze są już do wymiany a orałem na nich jeszcze przez 3 lata czyli jakies 200 ha. w tym roku założyłem nowe lemiesze polskie i dłuta polskie 20 ha i nie było dłut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodylski91    0

No ja mam new hollanda t6030 plus już od 2 lat i jestem bardzo zadowolony 900mtg i bez awarii poza lekkim wyciekiem oleju z siłownika od wspomagania no ale to jeszcze na gwarancji więc wymienili na nowy.Pługa własnego jeszcze nie mam ale orałem unią ibis 3+1 no i szczerze mówiąć to nie podoba mi się praca tym pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ile max poleci taki NH T6030 ze skrzynią EC 16/16?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Podziękował za info. :D

Jak myślicie czy T6030 Elite mógłby godnie zastąpic Belarusa 1025 na 60ha w gospodarstwie o profilu mleczny?

Pracował by głównie z prasą rolującą NH, rozrzutnikiem obornika ok .10T, pługiem 5x40...

Czy w razie gdyby deklarowana moc przez producenta była niewystarczająca idzie mu ją zwiększyc?

Który ogólnie pwinien byc oszczędniejszy Plus czy Elite?

Jak jest z awaryjnością "Elitarnych smerfo-landów"?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Elite jest chyba na CR(kupuje T6020 Elite wiec tak domniemam) wiec mapowanie silnika i juz moc zwiekszona, z reszta w mechanicznej pompie tez sie da ale poprzez podniesienie dawki paliwa, tak kiedys mi to mechanik tlumaczyl.

 

Elite jest chyba na CR(kupuje T6020 Elite wiec tak domniemam) wiec mapowanie silnika i juz moc zwiekszona, z reszta w mechanicznej pompie tez sie da ale poprzez podniesienie dawki paliwa, tak kiedys mi to mechanik tlumaczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak, tak na CR ;) ciekawo ile max mu można podnieśc tylko o jeden model w górę czy aż do 6070 :D

Elite chyba jest najrzadziej kupowaną wersją bo jak patrze po galerii to prawie ich nikt niema :huh:

Tylko dlaczego? Awaryjnosc na wysokim poziomie czy co?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No niby tak ale PC czy RC jakby jest wiecej a one raczej sporo droższe...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ze elite ma dostępna przekładnię electro command a wymienione przez ciebie są lepsze i jeśli ktoś decyduje się na lepszy ciągnik niż plus to woli PC lub RC właśnie ze względu na skrzynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja widziałem t6030 z przekładnia electro commond i multimedialnym podłokietnikiem w delcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W delcie skrzynia electro command jest w opcji w plusie i elite w standardzie :P Ale o podłokietniku pierwszy raz słyszę :huh: Ale to był sidewinder II ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ważył ktoś może swojego NH jeśli tak to ile waży. W prospekcie Delta ma masę 5030kg a ile w rzeczywistości?

Czy miedzy Delta,Plus i Elite bedzie duża różnica w masie? :huh:

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bishop82    0

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem HN t6030 Delta od 2 lat. Pytanie mam dotyczące hamowania. Otóż podczas hamowania zapala się kontrolka od załączonego przedniego napędu, jest to ok. bo ciągnik hamuje na 4 koła ale gdy zdejmę noge z pedału hamulca to bardzo mnie niepokoi odgłos rozłączania napędu dość mocno odczuwalny i słyszalny. Czy to jest normalne w tym modelu? czy jest możliwość wyłączenie togo w jakiś sposób, aby ciągnik nie hamował przednia osią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Na pewno jest możliwość deaktywacji załączania przedniego mostu przy hamowaniu. Jest jakiś czujnik pewnie przy pedale hamulca który jest połączony z włącznikiem napędu i w ten sposób to działa.

Ciągniki ze skrzyniami 40 km/h i więcej, muszą posiadać hamulce na wszystkie koła ze względów bezpieczeństwa. Dlatego nie polecam odłączać przednich hamulców bo różnica w hamowaniu jest duża, wiem bo mam ursusa na szybkiej skrzyni to trzeba uważać. Poza tym kiedyś mieliśmy w forterze odłączony przód to również jest dużo gorzej z hamowaniem i stabilnością ciągnika przy hamowaniu.

Nie polecam nic kombinować ze względów bezpieczeństwa, a napędowi nic się nie powinno stać, w naszych nh mamy duże przebiegi i żadnych problemów z przednim napędem czy wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bishop82    0

zgadzam się z Tobą w 100%, BHP jest bardzo ważne, lecz te "strzelanie" napędu gdy przestane hamować jest naprawdę "dziwne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gpio4
      Witam posiadam New Holland TS 110 rok 2000, skrzynia 16x16, rewers przy kierownicy, pompa hydrauliczna z trzema filtrami.

      Po dłuższej pracy ciągnika szarpie przy ruszaniu, poza tym nie świecą kontrolki wskazujące bieg ale tylko w zakresie 5-8 i najczęściej biegiem włączonym jest 8. Objaw szarpnięcia nie występuje przy zmianie kierunku bez sprzęgła. Wszystko mija jak ciągnik ostygnie. Olej i filtry wymienione, kalibracja zrobiona (od 122 do 160).
      Proszę o podpowiedź co może być powodem takiej sytuacji i co z tym można zrobić.
    • Przez varadero112
      Witam, czy jest ktoś może zorientowany jak wygląda technicznie i cenowo zmiana osi sztywnej na amortyzowana w New Holland T6090. Mamy go na skrzyni Power Command z podłokietnikiem a kiedy była mowa o osi (co nie było tak powszechne jak teraz) naganiacz (dealer) powiedział że za dużo nie zmieni w komforcie operatora (teraz myślę że po prostu miał taki na sztywnej który musiał sprzedać i mu się udało). A teraz kiedy poszedł bardziej w transport to odczuwalne są braki miękkiej osi ;/ rozważam powazniejsza inwestycje i stąd ten post, może spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś ?
    • Przez Dastan
      Jaki balast na przedni TUZ można zawiesić w tych NH?  Ciągniki nie mają ramy więc raczej nie ma co przesadzać?
    • Przez Pjotrr
      Witam, parę dni temu chciałem odpalić ciągnik ale był za słaby akumulator, naładowałem i podłączyłem drugi jednak nie zapalił, okazało się że rozrusznik był zepsuty. Wymieniłem rozrusznik ciągnik odpalił ale wyskoczył szereg błędów, po jednym błędzie ze skrzyni, silnika, tylnego podnośnika, układu chłodzenia i blokady tylnego mostu (skręt kół do automatycznego załączania). Moim zdaniem ciągnik utracił pamięć i trzeba to jakoś zaktualizować. Kalibrację skrzyni biegów zrobiłem i błąd związany ze skrzynią znikł. Ktoś może byłby w stanie coś podpowiedzieć, albo ewentualnie jak zrobić kalibrację tylnego mostu? Kalibrację tylnego podnośnika zrobię bo jest w instrukcji obsługi 
      Jeśli ktoś miał podobny problem lub może pomóc będę bardzo wdzięczny za pomoc 😀
    • Przez Massey8210
      Witam gdzie znajduje się czujnik załączania napędu w new holland Ts115 gdyż nie świeci mi się kontrolka od włączonego napędu a napęd normalnie załącza i rozłącza się??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj