kamil5421

Co sądzicie o New Holland T6030

Polecane posty

LukaszT6030    0

U mnie nic takiego podczas hamowania nie wystepuje w NH. Ale mam inny problem, gdy zmieniam kierunek jazdy i używam sprzegła to s łychać tak jakby puknięcie w skrzyni? czy u was też jest takie coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

a robiłes kalibracje skrzyni? moze musisz to zrobić ...a jak u was ze spalaniem bo u mnie tragedia...o ile w orce te 23 litry zdzierże to w rozsiewaczu czy innej lekkiej jeździe pali od *"{!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bishop82    0

Sam osobiście nie robiłem kalibracji, lecz teraz już wiem jak i w wolnej chwili to wykonam. Kalibracja była robiona jak koleś był z serwisu. Może masz racje, nie zaprzeczam. Naprawdę dziwne jest te rozłączanie napędu gdy przestaje hamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam t6030 RC i powiem wam ze jest to naprawdę ciagniczek godny uwagi nie bierzcie plusa dorzucic kilka gorszy a brac RC naprawde jest róznica w wygodzie ,smigam na NH kilka lat i jestem zadowolony ja mam w swoim jeszcze os skrętna prawdziwy bajer powiem wam wszystkim polecam jeszcze elektrozawory .Polecam t6030 dlatego ze jest on na commonrailu gdzie mozna go z chepowac do 140 koników jak w przyszłosci beda jakies cięższe zabawki a t6020 już nie .osobiiscie teraz brał bym z dźwignia commadndgrip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

mam kilka pytań do użytkowników :

jaka jest masa ciągnika ??

jaka wysokość ???

czy mogę go porównywać z mf 5440 ???

jaka jest cena ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena to zalezy jaki wypas chcesz czy os skretana czy elektro zawory itp czy ja wiem czy mozna porownac do mf ,nh według mnie znacznie lepszy skrzynia bez stopniowa wszystko w podłokietniku mf nie ma tak, wieksza kabina ,chyba najbardziej wygodna z oferowanych na rynku i najbardziej cicha Jak ja kupowałem cena było 230 tys ale to 3 lata temu teraz to z 250 lub lepiej ale moge sie mylic prosze o poprawienie sam jestem ciekaw ile dokładnie ,w razie pytan o nh to na priw pisac chetnie odpowiem MASY (masa minimalna bez balastu) Standardowa oś przednia 5400 kg Zawieszona oś przednia Terraglide 5700 kg Oś przednia SuperSteer 5680 kg Maks. masa dopuszczalna z osią przednią klasy 3 10000 kg

Maks. masa dopuszczalna z osią przednią klasy 4 10500

 

WYMIARY Optymalny promień skrętu oś przednia standardowa i Terraglide 5450 mm Optymalny promień skrętu oś przednia SuperSteer 4950 mm A Długość całkowita z balastem i TUZ (wszystkie typy osi) 4824 mm B Szerokość minimalna 2000 mm C Wysokość całkowita** 3090 mm D Rozstaw osi Standardowa oś przednia 2734 mm D Rozstaw osi Amortyzowana oś przednia Terraglide 2789 mm D Rozstaw osi Oś przednia SuperSteer 2881 mm E Rozstaw kół Przednich min. / maks. 1325 / 2285 mm E Rozstaw kół Tylnych min. / maks. (wszystkie typy osi) 1430 / 2173 mm F Prześwit nad gruntem 536

Edytowano przez maniekmaniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint6070    1

-Ile Pali

-Czy są awaryjne

-Czy nie podnosi w nim przodu przy pługu lub agregacie

 

1) palą stosunkowo mało bo w orce 4 skiby 17l/ha

2)One są bardzo mało awaryjne ja jeżdże takim od 3 lat i niebyło jakieś groźnej usterki

3)Nie podnoszą sie nawet jak masz standardowy obciążniki

P.S jeszcze coś?

 

ja mam t6030 RC i powiem wam ze jest to naprawdę ciagniczek godny uwagi nie bierzcie plusa dorzucic kilka gorszy a brac RC naprawde jest róznica w wygodzie ,smigam na NH kilka lat i jestem zadowolony ja mam w swoim jeszcze os skrętna prawdziwy bajer powiem wam wszystkim polecam jeszcze elektrozawory .Polecam t6030 dlatego ze jest on na commonrailu gdzie mozna go z chepowac do 140 koników jak w przyszłosci beda jakies cięższe zabawki a t6020 już nie .osobiiscie teraz brał bym z dźwignia commadndgrip

 

Ja jeżdże t6070 rc z command grip i jest bardzo fajnie. wygodnie bo najważniejsze pszyciski pod ręką i wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

ciekawe własnie czy jest jakas różnica w turbinie, bo jak nie to ja nie rasowałbym mojego na 140 tylko tyle co T6090 czuli te 165 kucy.... w seri t7000 u nas z 182 (t7040) dał maxa na T7070 i chodzi bajka tylko ze to inna seria juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Bardzo ciekawa sprawa, po kilku miesiącach użytkowania przy pierwszym moim smarowaniu okazało sie ze nie ma w ogole smarowniczki u gory na obrotnicy w lewym kole, nie ma tez kanalu gdzie uchodzi smar. Wcześniej wymiane oleju i smarowanie robil serwis po podajze 50 godzinach i pewnie liczyli ze nie zauważe tego do końca gwarancji. Zobaczymy jak teraz sprawę rozwiążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego nie chcę cię niepokoić ale te modele tak mają ale z tego co pamiętam to na prawym kole bo tam jest czujnik skrętu od automatycznej blokady jak za mocno skręcisz kołami to się rozłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

to jest zależne od modelu a instrukcje masz od całej serii i nie wszystko co napisane to masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balian123    0

witam,

jestem użytkownikiem T 6030 delta od niedługiego czasu ale już żałuję swojego wyboru

 

Ciągnik nie radzi sobie z pługiem Akpila km 180 3+1 na szerokości roboczej 40 cm /skibę i agregatem 4,20 m

Te 117 KM to chyba na kartce papieru bo na pewno nie w rzeczywistości.

 

Zaraz po zakupie i sprowadzeniu go do gospodarstwa pojawił się problem z hamulcami,

Poza tym po przepracowaniu 250 mtg pojawił się wyciek pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chyba Ci się jakiś felerny trafił. U mnie 6030 plus ciągnie UG XLS 4x48 bez żadnych problemów. Byś go musiał na hamowni zbadać i mogłeś to zrobić na gwarancji to by Ci musieli coś z tym zrobić. No bo jak 6 cylindrów nie może nowej 4 pociągnąć to znaczy że on nawet 90 km nie ma a co dopiero 117.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balian123    0

A trzeba było mu w pi....de dawać a nie chuchać i dmuchać na niego, ale żal było bo nowy ciągniczek dużo kosztował, a na zarobek nawet za darmo trzeba było nim jeździć Ale człowiek mądry po szkodzie :( ;[ A teraz po gwarancji to mogę sobie nadmuchać. Hamownia ok 2000 zł netto kosztuje.

A tak w ogóle to możesz napisać na jakiej ziemi orzesz jakim biegiem ile obrotów dajesz, prądkość????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Bież hamownie bo warto szczególnie w twoim przypadku a dużo można poprawić a ja płaciłem 1150 neto zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja posiadam new holland t 6050 o mocy 126 km został zakupiony w 2008 roku w tej chwili ma 1200 mtg i jak narazie bez awarii mało pali w poruwnani z sąsiada john derre w sierpniu została podnieśona moc do 148 km i lata jak f16 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Ale lata jak polskie F16 ? :) Wiesz np w moim przypadku w porównaniu z sąsiada New Hollandem to John Deere pali mało. A to dlatego, że w ogóle nie znam spalania sąsiada Nh ,ale za to często słyszę jego narzekania na spalanie. On narzeka ja nie, stąd wniosek, że mu pali więcej:). Jak chcesz porównywać spalania to podawaj jakieś konkretne przykłady, bo napisałeś taką samą bajkę jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z sąsiadam to jego john derre pali dokładnie to wyliczył 36,7 l na h pracy przy pługu kverland 4 skiby+ pakomat moc zielonego to 150 km jak by miał wybierac jeszcze raz to by sie zastanowił na wyborem może by kupił case pume ale to tylko jego zdanie :D ja narazie mój new holland chodzi bez zarzutu jak narazie oczywiscie i pali przy takim samym pługu 29,7 lna h pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Od razu lepiej :). Swoją drogą ładne wyniki w spalaniu uzyskujecie. Mi 135 konny jasiek przy orce z 5 skibowym unijnym bez wału 20l/h nie przekroczył. Jednak rodzaj gleby i warunki mają ogromny wpływ na spalanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSPODAR    8

Nie dalego mnie gosciu ma t6030 plusa i serwis czyli Wia-Lan mowił mu że po około 300-400mth spalanie spadnie i moc wzrosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

rozmawiałem z sąsiadam to jego john derre pali dokładnie to wyliczył 36,7 l na h pracy przy pługu kverland 4 skiby+ pakomat moc zielonego to 150 km jak by miał wybierac jeszcze raz to by sie zastanowił na wyborem może by kupił case pume ale to tylko jego zdanie :D ja narazie mój new holland chodzi bez zarzutu jak narazie oczywiscie i pali przy takim samym pługu 29,7 lna h pracy :D

Ile! Mój stary jd7600 w 15l/h się mieści w pługu lemken variopal 4x50+campbel/croskill czy kuhnie heb3001 a podobno to one były straszne żarłoki. Jak czytam o tych mitach spalania to czasami dostaję czkawki. A najczęściej jest tak że ktoś tam kimuś mówił.

To tak jak Gebels powiedział że jak jakiś fakt dosyć często będzie się powtarzać to ludzie w końcu wezmą to za prawdziwy chociaż to kłamstwo.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

twój stary może się mieścić w 15 litrach jak najbardziej tylko weź pod uwagę że ziemia a ziemia na jednej starczy 10 litrów a na drugiej 30 litrów to takie porównanie to jest nic nie warte jak by postawić na jednym polu z takimi samymi pługami to co innego a tak jest próżne gadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez driver24
      Wystąpił w moim t6 błąd 12806. Wiem, że to błąd coś związany z pneumatyka, hamulcami przyczep, ale może ktoś spotkał się i wie coś więcej co jest przyczyną?
    • Przez Gpio4
      Witam posiadam New Holland TS 110 rok 2000, skrzynia 16x16, rewers przy kierownicy, pompa hydrauliczna z trzema filtrami.

      Po dłuższej pracy ciągnika szarpie przy ruszaniu, poza tym nie świecą kontrolki wskazujące bieg ale tylko w zakresie 5-8 i najczęściej biegiem włączonym jest 8. Objaw szarpnięcia nie występuje przy zmianie kierunku bez sprzęgła. Wszystko mija jak ciągnik ostygnie. Olej i filtry wymienione, kalibracja zrobiona (od 122 do 160).
      Proszę o podpowiedź co może być powodem takiej sytuacji i co z tym można zrobić.
    • Przez varadero112
      Witam, czy jest ktoś może zorientowany jak wygląda technicznie i cenowo zmiana osi sztywnej na amortyzowana w New Holland T6090. Mamy go na skrzyni Power Command z podłokietnikiem a kiedy była mowa o osi (co nie było tak powszechne jak teraz) naganiacz (dealer) powiedział że za dużo nie zmieni w komforcie operatora (teraz myślę że po prostu miał taki na sztywnej który musiał sprzedać i mu się udało). A teraz kiedy poszedł bardziej w transport to odczuwalne są braki miękkiej osi ;/ rozważam powazniejsza inwestycje i stąd ten post, może spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś ?
    • Przez Dastan
      Jaki balast na przedni TUZ można zawiesić w tych NH?  Ciągniki nie mają ramy więc raczej nie ma co przesadzać?
    • Przez Pjotrr
      Witam, parę dni temu chciałem odpalić ciągnik ale był za słaby akumulator, naładowałem i podłączyłem drugi jednak nie zapalił, okazało się że rozrusznik był zepsuty. Wymieniłem rozrusznik ciągnik odpalił ale wyskoczył szereg błędów, po jednym błędzie ze skrzyni, silnika, tylnego podnośnika, układu chłodzenia i blokady tylnego mostu (skręt kół do automatycznego załączania). Moim zdaniem ciągnik utracił pamięć i trzeba to jakoś zaktualizować. Kalibrację skrzyni biegów zrobiłem i błąd związany ze skrzynią znikł. Ktoś może byłby w stanie coś podpowiedzieć, albo ewentualnie jak zrobić kalibrację tylnego mostu? Kalibrację tylnego podnośnika zrobię bo jest w instrukcji obsługi 
      Jeśli ktoś miał podobny problem lub może pomóc będę bardzo wdzięczny za pomoc 😀
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj