bialy2005

wspomaganie w 3512

Polecane posty

Ferdek07    75

Rafał88 żeby przerobić na orbitrol to najtaniej mniej jak 2 razy drożej za kolumnę nie wyjdzie czyli te ponad 2 tys trzeba wyłożyć, a napewno drożej jeśli nowe elementy bym montował, napewno to kusząca opcja, ale jeśli miałbym do wyboru za 1200pln nową kolumnę bez luzów na której też lekko sie kręci (cały probelm w tym że jak są luzy koła tracą zbierzność i przez to ciężko sie kręci) to pozostał bym przy tradycyjnym rozwiązaniu.

 

 

ps. tak jak w temacie, zastanawia mnie tylko kwestia montarzu pompy wspomagania, bo na pasek nie ma miejsca, a pisaliście żeby bezpośrednio w silnik, wiem gdzie w nowych jest montowana ale w starym silniku w mf 255 to w bloku nie ma tam chyba żadnej zaślepki ani możliwości zamontowania orginalnej pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Miejsce na pompe wspomagania jest w obudowie rozrzadu pod sprezarka. Jest tam zaslepione blacha, ktora przykrecona jest na dwie sruby. A jesli chodzi o pompoe na pasek to.....jesli alternator jest za sprezarka mozna pompe zamontowac z lewej strony silnika tam gdzie w w u3512 jest alternator B) Ale uwazam ze lepszym rozwiazaniem jest zamontowanie pompy i podlaczenie jej w rozrzad :) Ceny orginalnych pomp sa faktycznie dosc wysokie :) Ale spokojnie mozna zrobic jakas przystawke i zalozyc pompe od czego kolwiek-wazne by wydatek starczal :) a taka pompe kupi sie juz za 300zł do tego orbitrol-podobno czesto montowany jest od MTZ jest stosunkowo niedrogi :) Trzeba tylko kupic orginalne ramienia zwrotnic i chyba silowniki. Do tego troche drobiazgow i nie bedzie az tak przerazajaca cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chyba jednak przy kolumnie zostane tylko szkoda mi wpakować kasy w częsci a dalej jak by były luzy to klops dlatego wolał bym całą kolumnę od razu zmienić i mieć pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSi    1

Przesyłam zdjęcia wspomagania zamontowanego do MF255 pochodzące z modelu MF135 produkowanego przez firmę AHS Hidrolik. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową firmy.

1

2

3

4

5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSi    1

Czy to na pewno jest zestaw do bezpośredniego montażu? Czy może wymaga przeróbek, np.: czy drążek łączący koła jest prosty czy profilowany? A średnice otworów montażowych ramion mają 32 czy 38mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Moze to kogos zainteresuje :) Oatstanio pytalem sie o kompletne wspomaganie, dokladnie na takiej samej zasadzie jak jest w U3512 agro bis czyli dwa male silowniki, drazek laczacy kola nad osia, pompa wpieta pod sprezarke w blok silnika, orbitrol(z pokrywa skrzyni biegow) przewody i zbiornik oleju. Cena za caly komplet to okolo 4 tys. zł.

 

A teraz troche inaczej....Jesli skompletowac by cale wspomaganie samemu, oczywiscie na nowych czesciach wygladaloby to mniej wiecej tak- pompa-600złwpieta pod sprezarke w blok silnika, orbitrol 550zł, jeden silownik podlaczony do korpusu silnika-450zl, z polaczeniem kol nad osia drazkiem, no i do tego przewody, z wszystkim powinno sie zmiescic w 2000zł.

 

Jest jeszcze jedna opcja, zalozyc pompe od jakiegos samochodu na pasek-okolo 350zł(nowa) orbitrol rowniez nowy kupiony gdzies w dobrej cenie okolo 400zł, silowik uzywany-jakies 200zł, plus weze- wychodzi w granicach 1300zł

kolego a mnie interesuje sama pompa do silnika 3p ta pod sprężarkę i gdzie można ja dostać bo ja pytałem w kilku sklepach i nie maja takiego czegoś.reszta by była.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

np techrol, grene


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam,

Przymierzam się do zakupu takiego wspomagania z allegro do MF255 i moje pytania:

1. Co z tym wentylatorem trzeba tam coś przerabiać?

2. Jak jest z jazdą na wprost z tym wspomaganiem idzie jak strzała prosto czy trzeba kręcić w lewo prawo jak w bizonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Jeśli chodzi o wentylator to do kompletu wspomagania jest dodawana tuleja dystansowa na wentylator i wtedy nie przeszkadza on umiejscowić drążek poprzeczny łączący koła a jedzie się jak samochodem. Wiem bo u zakładałem u siebie także w razie jakich kolwiek pytań służę pomocą

Edytowano przez piotr26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a dużo się odsuwa ten wentylator? i jest miejsce od chłodnicy żeby go odsunąc?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Wspomaganie z allegro za 3 tyś jest ok , tulejka odsuwająca wentylator ma ok 5 cm . Komplet ma tylko jedną wadę , drążek łaczący oba koła jest za długi trzeba go skrócić ok 5-6 cm ..Końcówka drążka kierowniczego potrafi się urwać a kosztuje 65zł w Agricoli ..

 

Pompa wspomagania wyje jak jest zimny olej , dodatkowe obciążenie rozrządu dochodzi , koń na pewno ucieknie a tak to ok :) Sens zakładania wspomagania jest jeśli ciągnik pracuje w ładowaczu .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
centier    0

Ktoś wie czy ta pompa ze zbiorniczkiem oleju czarna pasuje do MF255 ? ktoś ma taką zamontowaną ? wystarcza oleju do wspomagania nie gotuje go ? czy lepiej kupić pompę i zbiorniczek osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
17 minut temu, centier napisał:

Ktoś wie czy ta pompa ze zbiorniczkiem oleju czarna pasuje do MF255 ? ktoś ma taką zamontowaną ? wystarcza oleju do wspomagania nie gotuje go ? czy lepiej kupić pompę i zbiorniczek osobno ?

Czy o to Ci chodzi?

https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-wspomagania-z-filtrem-ursus-massey-fergusson-CID757-IDbYnax.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzys111
      Chciałem ustawić zbieżność w swoim ursusie 4514, odkręciłem kontry i nie mogę obrócić drążkiem bo jest wygięty w kształcie litery C i na dole zapiera się o wał napędowy i na górze też się zapiera. Czy jest oryginalny czy poprzedni wlasciciel coś przerobił.


    • Przez krzys111
      Witam. Mam pytanie, czy wymieniał ktoś uszczelnienia w siłowniki wspomagania w 4514? Wymieniałem już uszczelnienia ale słyszałem od jednego fachowca że w tym siłowniku jest jedno uszczelnienie które w „ domowych warunkach” ciężko wymienić. 
      Musze coś zrobić, bo aby jechać prosto muszę ciągle kierownicą kręcić. Dzięki
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W moim ursusie 4514 często odkręca mi się nakrętka wałka przedniego napędu. Mam pytanie czy przed tą nakrętką jest jakaś podkładka u mnie od początku podkładki nie było, jest tylko sama nakrętka.
    • Przez thesykacz
      Witam zrobił się duży luz w układzie kierowniczym. Zanim dojdzie reakcja do drążków kierowniczych jest spory luz koła kidrownicy. Jak skasować taki luz? 
    • Przez krzys111
      W moim 4514 aby jechać prosto muszę ciągle wykonywać małe ruchy kierownicą, płyn w orbitrolu jest, nigdzie nie ma luzów co może być przyczyną? . Dodam jeszcze że przy jeździe kilka kilometrów ciągle, położenie kierownicy zmieni się o ok. pół obrotu i przy ostrym skręcaniu z małą prędkością słychać syczenie. Proszę o pomoc o co chodzi czy to tak ma być? To mój pierwszy traktor z orbitrolem. Dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj