kamil02052

Pomózcie mi cos dobrac...

Polecane posty

kamil02052    0

A jakie ciagniki masz na mysli??? te nowe albo nawet i uzywane takie powyzej 200 koni kupe klasy kosztuja jezeli mozesz przedstaw mi cos ciekawego prosze....:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29
ja sie nie buntuje tylko pisze jacy sa nie zyczliwi ludzie na tym forum ..... Kirowcem k-700 i pluygem forschritta 7 skibowym mozna kłas kupe hektarów wiec nie wciskajcie kitów ze chce 160ha chce obrabiac zetorem z 80 roku bo zetor 7711 jest z 92 roku i on nie bedzie orał bo jest od tego kirowiec i upatrzyłem juz kirowca nawet z 7 skibowym plugiem rocznik 89 wiec nie jest zły......

 

ja sie nie buntuje tylko pisze jacy sa nie zyczliwi ludzie na tym forum ..... Kirowcem k-700 i pluygem forschritta 7 skibowym mozna kłas kupe hektarów wiec nie wciskajcie kitów ze chce 160ha chce obrabiac zetorem z 80 roku bo zetor 7711 jest z 92 roku i on nie bedzie orał bo jest od tego kirowiec i upatrzyłem juz kirowca nawet z 7 skibowym plugiem rocznik 89 wiec nie jest zły......

Upatrzyłeś już ? A wiesz w jakim jest ten kirowiec stanie ? W jakim stanie silnik i podzespoły ? Licz sie z tym ze to nie nowy traktor i przez swój żywot nie stał a 170 ha to jest kupa ziemi i sprzętu ten areał wymaga ... a i remonty kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś nowszego no na początek żeby sie nie wpakować to do maszyny używane do 5 lat i na unijne programy. Bo kasa na inne rzeczy też potrzebna. Radził by ci porobić jak najszybciej analizy gleby żeby wapno dać bo pewnie taka będzie potrzeba. A i musisz mieć wydajny siewnik. A co do pracy jaką wykonujesz bo to też waże czy będziesz miał dostatecznie czasu bo to dość duży areał jak dla początkującego.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Przeczytałem cały temat i teraz tak sobie myślę że niektórym to się wydaje że co tam 13 ha czy 160 ha to nie ma róznicy :) :) Kupić duży ciągnik pług....Ciekawe :) !! Przecież rolnictwo nie polega na samej orce :) Widzę że ty nie masz kasy nawet na maszyny,a gdzie paliwo,materiał siewny,nawozy,opryski ,Usługi np.mucenia (bo chyba własnym sprzętem niedysponujesz),transport zboża,magazynowanie itp. :) Gdybyś przynajmniej miał wszystkie swoje maszyny i uprawiał wcześniej co najmniej 20ha to może miało by to sens,ale całkiem od zera :o ;[ Ja radze Ci tak najpierw skompletuj sprzęt i narazie opsiej z 20ha.Sprawdzisz opłacalność w realu nabierzesz doświaczenia,a potem stopniowo powiększaj areał.

 

Życze powodzenia!!!


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

niedaleko mnie handlarz ma na sprzedanie Forda 160km 92" za 40tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a masz gdzie zborze sypać? a ten koleś już zgodził sie dać ci ta ziemie?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Przeczytałem temat od poczatku tak dosc dokładnie. I sory ale jestem bardzo rozbawiony bo zeby z paru ha zrobic od razu ponad 150 ha to trzeba byc szalonym i tyle bo do tego sa potrzebne ogromne srodki finansowe. Trzeba paliwo nawozy opryski sprzet. Jak by autor nie wiedział to w polu nie tylko sieje sie i zbiera ale takze trzeba posiac nawozy jakas ochrone zastosowac itp. A to wszystko jest ogromna kasa. Wiem bo tez miałem 2 ha a teraz mam 12ha i ciagle sie bedzie powiekszac (mam nadzieje) ale i tak dochodów z tego narazie nie ma bo trzeba inwestowac w sprzet doprowadzic pola do porzadku itp. A areał ponad 150ha to jest cos ogromnego a nie zabawa w jezdzenie ciagnikiem z pługiem...

 

Nie sztuka wziasc ogromny areał w dzierżawę sztuka jest go obrobic i cos z niego zebrac i na tym jeszcze cos zarobic.

 

Tak jak koledzy wczesniej mówili jak masz ze 200 tys gotówki to moza próbowac ale lekko nie bedzie, ale jesli liczysz na kredyty to daj sobie spokój z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Skoro masz stały dochód to nie pakuj się w to bagno. Masz trochę gotówki to odłóż na dobrą lokatę a nie pakujesz się w tak niepewny interes. Swoją drogą to się można wykończyć orząc kirovcem 4 tygodnie dzień w dzień. Szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wegług mnie tego typu ciagnik jest moze tani http://www.allegro.pl/item721036440_k_700.html

Ale czy efektywny czyli chodzi mi o wiadome zmeczenie materialu w tym ciagniku prawie na 100% jestem pewny ze powyzej ciagnik K700 za długo nie pociagnie i wiecej czasu spedzisz na jezdzeniu po czesci zamiennne niz na pracy przy orce

gdybym ja kupowal ciagnik to wzialbym tego MF co w ktoryms z linków umiescim Kamil a pług to wiadomo jak powiedzial Mechnizator to nalezy liczyc 30KM na skibe

Takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

A może wydzierżaw ze 130ha a sobie pozostaw na razie ok.30 żebyś zobaczył jak ci wyjdzie z takim areałem a nie porywasz się od razu na 160. Dziwisz się, że nikt nie chce ci uwierzyć i ci pomóc? Kto zaczyna od zera obrabiać 160ha a po drugie najpierw wspominasz o kilku hektarach, potem zwiększasz aż do 160? Myślisz że jak ty nie będziesz poważny wobec agrofotowiczów to oni będą poważni wobec ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
A jakie ciagniki masz na mysli??? te nowe albo nawet i uzywane takie powyzej 200 koni kupe klasy kosztuja jezeli mozesz przedstaw mi cos ciekawego prosze....:o

 

Czytając posty ty masz ten sprzęt za 30% ceny, nikt na forum nie ma takiej oferty.

 

Wierz nam tu każdy idzie pomalutku do przodu, ale nikomu się z 0 (zera) nie robiło 160 ha (chyba że masz potężne zaplecze finansowe, ale wspominasz tylko o 20 000 zł ), w dodatku nie mając pojęcia o gospodarce, na takim areale nie można pozwolić sobie na błędy, może potrzebna by była osoba która by tym wszystkim pokierowała bo łatwo popatrzeć zaorać-zasiać-opryskać-zebrać i nareszcie SPRZEDAĆ ale każdy wyjazd w pole to nie obserwacja zabiegi kosztują, NIKT NIC CI NIE ZROBI ZA DARMO.

 

Pozdrawiam i życzę POWODZENIA


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Brat wziął kredyt i zamierza kupic taki agregat z siewnikiem co sie wjezdza bezposrednio na rdzycho i po nim sie nic nie robi taki wielofukncyjny jakby.....wiec na te małe ciagniki nie bedzie wcale duzo roboty onje beda pracowaly głownie u brata przy koszeniu, zgrabianiu prasowaniu itd bo brat ma dosc duzy bydła......

 

 

a czy do tego massey fergusona:

 

http://allegro.pl/item710642824_massey_ferguson_9240.html

 

mógłbys mi dopasowac jak najwiekszy pług tak zeby jak najwicej zabierał....???

 

 

no to mi się wydaje że pług jest niepotrzebny skoro w rżysko będziesz siał tylko ciągnik do tego agregatu i tyle. popraw mnie jeśli się mylę.

napisz o jaki agregat chodzi to się jakiś ciągnik dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A mnie przypomniała się bajka o wrobelku co miał lecieć z jaskółką do ciepłych krajów w skrócie wielkie plany tylko wykonanie marne

 

 

Życzę powodzenia Kamilowi wszak wlaśnie wielkie rzeczy powstają z niczego dzięki wytrwalości i pracy

 

Tylko wiele niejasności wynika z Jego wypowiedzi ten pgr to kupi czy wydzierżawi i skąd weźmiesz na uprawę ????????

 

Bo sprzęt to można i mieć 300 km i 10 skib albo i 100 km i 5 skib + pracownik na tyle ha zwłaszcza od zera ten drugi jest lepszy zwłaszcza że oprócz orki są inne uprawy/zabiegi do których nie tylko trzeba maszyn ale i czasu

 

 

Z Twoich wypowiedzi wynika jakaś drwina "odają 70 % i można wykombinować kredyt" kogo masz za naiwniaków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

Przeczytałem cały temat i teraz tak sobie myślę że niektórym to się wydaje że co tam 13 ha czy 160 ha to nie ma róznicy :) :) Kupić duży ciągnik pług....Ciekawe :) !! Przecież rolnictwo nie polega na samej orce :o Widzę że ty nie masz kasy nawet na maszyny,a gdzie paliwo,materiał siewny,nawozy,opryski ,Usługi np.mucenia (bo chyba własnym sprzętem niedysponujesz),transport zboża,magazynowanie itp. ;[ Gdybyś przynajmniej miał wszystkie swoje maszyny i uprawiał wcześniej co najmniej 20ha to może miało by to sens,ale całkiem od zera :) :) Ja radze Ci tak najpierw skompletuj sprzęt i narazie opsiej z 20ha.Sprawdzisz opłacalność w realu nabierzesz doświaczenia,a potem stopniowo powiększaj areał.

 

Życze powodzenia!!!

[/qNIE CZYTasz dobrze to co ja pisalem wczesniej......brat wszystko posiada a na mojej glowie jest zeby tylko zakupic odpowiednio duzy ciagnik i pług do niego... 2 umowy juz podpisalem jedna w ANWILU WE WŁOCŁAWKU z producentem nawozów ze jak cos to oni poczekaja iles tam czasu na to az sprzedam zboza troche zeby im kase oddac i jedna podpisalem z importerem oprysków tez na podobnej zasadzie....wiec wszystko jest ustalone....

 

25 tysmialem przeznaczone na ciagnik do tego biore kredyt ipowiedzialem juz wczesniej ze gdybym nie mial dosc kasy na opryski i nawozy to bym sie za to nie brał kapujecie!!!!!!! kasa na opryski i naowozy jest...

 

 

Mam bardzo duzo bardzo bardzo duzo słomy bo zawsze prasowałem i zostawialem wiec obstawiam narazie tylko 2 kurniki ale brat pbastawia sloma az 4 swiniarnie i 1 kurnik wiec GNOJU na nawozenie jest powyzej uszu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Co z tego ze ma agregat i co jeszcze niewiadomo jaki i jaki ciagnik do niego potrzeba bo Ty przeciez nie wiesz ciekawie nie?

 

A jaki ma sprzet co? Do ciagnika 50-60km? Sam ogromny opryskiwacz rozsiewacz nawozów cos do uprawy pozniwnej to sa ogromne pieniadze no chyba ze myslisz ze na 160 ha da sie pryskac opryskiwaczem 400 czy 600l i rozsiewaczem nawozów lej.

 

A tak ogólnie to ile masz lat i jakie doswiadczenie z rolnictwem bo z twoich wypowiedzi wynika ze żadne.

 

Chcesz samym obornikiem nawozic bardzo ciekawe jak to zrobisz jak nie masz rozrzutnika albo nawet 2 i ciagników do nich to zajmie Ci to pół miesiaca albo miesiac jak zaczniesz rozwozic obornik na ponad 150ha a kiedy orka uprawa i siew w zimie? A dosc duzy ciagnik z turem to gdzie?

 

 

Ciekawe kto Ci da kredyt i na ile jak nie masz zabezpieczenia no chyba ze dom zastawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jakie masz zamiar uzyskiwac plony ze wyjdziesz na prosta po 4 latach pracy przy cenach 350 - 450 zł/t?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0
Co z tego ze ma agregat i co jeszcze niewiadomo jaki i jaki ciagnik do niego potrzeba bo Ty przeciez nie wiesz ciekawie nie?

 

A jaki ma sprzet co? Do ciagnika 50-60km? Sam ogromny opryskiwacz rozsiewacz nawozów cos do uprawy pozniwnej to sa ogromne pieniadze no chyba ze myslisz ze na 160 ha da sie pryskac opryskiwaczem 400 czy 600l i rozsiewaczem nawozów lej.

 

A tak ogólnie to ile masz lat i jakie doswiadczenie z rolnictwem bo z twoich wypowiedzi wynika ze żadne.

 

Chcesz samym obornikiem nawozic bardzo ciekawe jak to zrobisz jak nie masz rozrzutnika albo nawet 2 i ciagników do nich to zajmie Ci to pół miesiaca albo miesiac jak zaczniesz rozwozic obornik na ponad 150ha a kiedy orka uprawa i siew w zimie? A dosc duzy ciagnik z turem to gdzie?

 

 

Ciekawe kto Ci da kredyt i na ile jak nie masz zabezpieczenia no chyba ze dom zastawisz.

 

 

zetor 7711 ma tura i a do wozenia gnoju posiadamy z bratem nastepujace ciagniki

ursus c 4011 + rozrzutnik 6 tonowy ; ursus c 360 3P + rozrzutnik 5 tonowy

 

I o ile kupie jakis wielki ciagnik (nie kirowca) to porzycze od dalaszego sasiada który ma duze gospodartwo rozrutnik 12 tonowy...

 

opryskiwacz brat posiada 1200l na kołach siewke do nawozu tez posiada bo mozna w nia nasypac ponad tone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
Jakie masz zamiar uzyskiwac plony ze wyjdziesz na prosta po 4 latach pracy przy cenach 350 - 450 zł/t?? ;[

Odpowiesz w końcu??? Bo przy tych cenach na 100% nie zwroci Ci sie to po 4 latach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0
Odpowiesz w końcu??? Bo przy tych cenach na 100% nie zwroci Ci sie to po 4 latach :o

 

 

4,5 tony z hektara to wcale nie jest duzo bo jak brat obrabiał swoja ziemie to jak była porzadnie zadbana to nawet do 5,5 tony dochodzilo.... OCZYWISCIE PAMIETAJAC ZE PGROSKIE pola nie sa zadbane i ja w nie tez nie bede tak bardzo duzo pakował nawozów kazdy duzy gospodarz nie pakuje duzo nawozów bo wtedy sie idzie na ilosc a nie na jakosc....mój brat ja miał miało hektarów to wtedy bardzo vardzo dbał i mu dobzre wydawała pszenica i przesznzyto oraz jeczmien bo szedł na jakosc....ja bede szedl na ilosc wiec bedzie dobrze.....

 

 

 

i dlaczego mówicie ze nie mam sprzetu do gonju oprysków i nawozów jak mam????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
NIE CZYTasz dobrze to co ja pisalem wczesniej......brat wszystko posiada a na mojej glowie jest zeby tylko zakupic odpowiednio duzy ciagnik i pług do niego... 2 umowy juz podpisalem jedna w ANWILU WE WŁOCŁAWKU z producentem nawozów ze jak cos to oni poczekaja iles tam czasu na to az sprzedam zboza troche zeby im kase oddac i jedna podpisalem z importerem oprysków tez na podobnej zasadzie....wiec wszystko jest ustalone....

Pisząc sprzęt miałem namyśli kombajn zbożowy.No bo za usługe to ładnie zapłacisz ;[

160ha x 250zł/ ha=40tyś(co najmniej)

 

A nie napisałeś skąd weźmiesz materiał siewny.....? :o


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
4,5 tony z hektara to wcale nie jest duzo bo jak brat obrabiał swoja ziemie to jak była porzadnie zadbana to nawet do 5,5 tony dochodzilo.... OCZYWISCIE PAMIETAJAC ZE PGROSKIE pola nie sa zadbane i ja w nie tez nie bede tak bardzo duzo pakował nawozów kazdy duzy gospodarz nie pakuje duzo nawozów bo wtedy sie idzie na ilosc a nie na jakosc....mój brat ja miał miało hektarów to wtedy bardzo vardzo dbał i mu dobzre wydawała pszenica i przesznzyto oraz jeczmien bo szedł na jakosc....ja bede szedl na ilosc wiec bedzie dobrze.....

 

 

 

i dlaczego mówicie ze nie mam sprzetu do gonju oprysków i nawozów jak mam????

Zaprzeczyłes sam sobie skoro chcesz isc na jakosc to musisz dawac nawoz a napisałes ze nie bedzisz dawał wiec??

Aha 3 kurniki i 4 swiniarnie vs. 2 ciagniki i 2 rozrzutniki 6 i 5 ton :):o ;[ :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0
Pisząc sprzęt miałem namyśli kombajn zbożowy.No bo za usługe to ładnie zapłacisz :)

160ha x 250zł/ ha=40tyś(co najmniej)

 

A nie napisałeś skąd weźmiesz materiał siewny.....? :o

 

 

 

 

Pierwszego roku no niestety musze wydac troche kasy i bede brał z centrali nasiennictwa ale w 2, lub 3 roku kupuje tylko bejce i bejcuje zboze....

 

jezeli chodzi o prase to juz wybrałem nie jest jakas wspaniała ale taka wystarczy i do niej zetorka 7711 i musi smigac..:

http://www.allegro.pl/item715781332_prasa_...rollant_85.html

 

jezeli chodzi o kombajn to jeszcze narazie z bratem gromadzimy pieniadze bo do nastepnych zniw mamy cały rok wiec damy rade ale jezeli mamy dac grubo pinad 40 tys za samo sciecie to do 50 tysiecy kupimy dwa takie kombajny:

 

http://www.allegro.pl/item709882880_kombaj..._512_e_512.html

 

jeden kosztuje okolo 25tys wiec za 2 wyniesie nas okolo 50 tys wiec nie ma sensu placic za kombajn bo te dw kombajny zwróca nam sie jednego roku po jednych zniwach......

 

 

 

CO JESZCZE CHCECIE WIEDZIEC bo ciagle gadacie ze nie mam sprzetu no mówcie......jakiego sprzetu nie mam???

 

Zaprzeczyłes sam sobie skoro chcesz isc na jakosc to musisz dawac nawoz a napisałes ze nie bedzisz dawał wiec??

Aha 3 kurniki i 4 swiniarnie vs. 2 ciagniki i 2 rozrzutniki 6 i 5 ton ;[ :):):):):)

 

 

 

 

 

chyba napisalem jasno ze dwa ciagniki i dwa rozrutniki 5 i 6 tonowe i do tego jak kupie duzy ciagnik wezme 12 tonowy rozrutnik na tandemie.....o co ci chodzi???

 

 

a jezeli chodzi o ta jakosc to sie po prostu pomylilem chcialem powiedziec ze nie bede szedl na jakosc tylko na ilosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Jeszcze parę godzin temu miałeś tylko 20 tyś. na ciągnik a teraz masz już jeszcze 50tyś na dwa komajny :o:) :) Śmiechu warte ;[ :) A i napisz ile masz lat....???


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj