kamil02052

Pomózcie mi cos dobrac...

Polecane posty

kamil02052    0

nie mialem nic ziemi wziąłem 8 ha w dzierżawę i kupiłem 5 ha wiec razem mam 13 ha i zapowiada się ze jeszcze dobiorę 4 ha dzierżawy...ziemia jest w miare dobra bo to 3 i miejscami 2 klasa... Mam 20 Tyśiecy zlotych i poszukuje jak najrozsądniejszego ciagnika na ten areał pomócie dobrac mi jakis ciagnik... i najlepiej pług do niego pamietajcie ze ciagnik do 20 tys. :) z góry dzieki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

No zgadzam sie z kolegą powyżej,ciągnik zwinny,mało pali i na ten areał powinien wystarczyć


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

no ok ale mam w zamiarze dobrac jeszcze 4 ha czyli juz robio mi sie 17 i jezeli uda mi sie dojsc z porozumienia z pewnym facetem który rezygnuje z obrabiania ziemi to dołaczy jeszcze 11 ha..wiec teraz kupie c-360 a za jakies 2 tygodnie moze bede miał do orki 28 ha..i co wtedy....??? pozatym mam jeszcze 20 tys wiec chcialbym to wykorzystac...jezeli moglisbyscie pomóc to chcialbym cos z przednim napedem prosze...:) pomózcie prosze i jakis pług do tego bo nie chce c 360 na dwie skiby orac .... pomózcie jakos zeby to szybko ubywała ta robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

Całkiem fajny ciagniczek ale miałbym do was prosbe drodzy panowie........Ja oprócz tej ziemi pracuje jeszcze i jezeli moglibyscie znalezc mi cos nawet 6 cylindrowego moze byc bez napedu bo jak najszybciej chce obrobic to bo mamm tez inne zajecia i nie zapominajcie o pługu...dzieki..:)

 

 

Bardzp was prosze o szybka odpowiedz i jak mozecie to dajcie cos 6 cylindrowego jak najwiekszego tylko mozecie moze byc nawet do 25 tys.....i nie zapominajcie o PLUGU niech ten ciagnik bedzie zamalay do tego pluga albo niech dostaje ostro w tym plugu ale niech i ten plug bedzie jak najwiekszy aby chociuaz troche uciągnął dzieki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To może jakaś 12stka ursus 1202 kupisz spokojnie poniżej 20 tyś i do tego jakiś pług, a jak trzeba będzie to napęd potem dokupisz, ogólnie jak nie masz czasu, to dlaczego nie weźniesz usługi, ha zaora Ci ktoś za 170-180zł i masz spokój nie martwisz się że w czasie orki ciągnik padnie itp. historie, a uprawa to nie sama orka, potrzebny będzie jeszcze agregat, siewnik rozsiewacz itd, ja skupił bym się na tych pozostałych maszynach, a do orki która zajmuje najwięcej czasu najmował bym kogoś przynajmniej narazie, bo chcesz oszczędny ciągnik do orki, spoko zaoszczedzisz na czasie w orce ale taki 6cio garowiec będzie palił 10l/godz nawet jadąc na pole więc nie wiem czy to wyjdzie tak oszczędnie, a może jakiś mtz 82? a tak wogóle to ciągnikiem około 80 km, spokojnie zaorasz 1 ha w 1,5 godz a takim 6cio garowcem fakt troche szybciej ale nie aż tak dużo szybciej żeby inwestować w duży ciągnik który będzie tylko do pługa,

a tak wogóle nie pisałeś nic czy miałeś do czynienia z ciągnikami 60-70km bo już ciągnik 60kilka km to jest przepaść w porównaniu do zwykłej c 360 więc nie ma co popadać w przesadę z wielkoscią ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ferdek ma całkowita racje.

Zgadzam sie z tym iz kupno tz. "nura" to wyłozenie pieniedzy w błoto

Wiec taki MTZ 82 spokojnie powinien dac sobie rade z pługiem 3-skibowym i do innych maszyn powinnien byc w sam raz.

 

kamil02052 a to bedzie twoj jeden ciagnik do wszystkich robót?

Bo tak np. co do opryskiwacza to co Ursusem 12XX chcesz pryskac i nawozy siac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Popieram Ferdek07@, ja bym w tej chwili skupił się na usługach. Choć sam nie rozumiem po co się pchałeś w to "bagno", żyto po 200 zł tone można już kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja wolalbym 7245 lub ursusa 914..ciagnik z przednim napedem lepiej sie prowadzi 4-skibowy plug zagonowy z kolczatka i lecisz.... wyrobisz sie nawet moze do tych 25 tys...a jesli trafi ci sie naprawde ladny sprzet to warto dolozyc czasem te 3 tys wiecej...

w 7245 masz juz jakis tam maly komfort nie to co w c360 no i wygodniejsza jazda a jesli ciagle myslisz o powiekszeniu swojego arealu to nawet do tych 35 ha zetor powinien ci wystarczyc...

a co do szustki bez przedniego to ja nie jestem przekonany.... przod to zawsze przod nawet jesli ciagnik ciagnie jedna odkladnie mniej to i tak powinienes wyrobic sie na 4skiby U 914 czy Z 7245 w podobnym czasie co u 1202 z 5-cio skibowym plugiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja zastanowił bym sie tak jak wspominał @talek nad Ursusem 914 :) Skoro pisałes 2-3 klasa ziemi to raczej nie lekka w uprawie a w razie wtopy przodek moze pomóc :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Je to ci szóstki bez przodka odracam. weź lepiej kup 4 z przednim. ja sam mam 915 i casowo prawie sie pokrywają w orce;) bo z prdzodkiem to zawsze troche szybciej idzie i lżej a róznica w spalaniu spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

panowie paliwo i oszczednosc nie gra u mnie roli wiec ten temat pozostawmy ja pragne kupic ciagnik jak najwiekszy i jak najwiekszy pług ... popatrzcie na to:

 

http://www.allegro.pl/item714832490_kirowi...ja.html#gallery

 

http://www.allegro.pl/item711737762_plug_8...en_azurowy.html

 

 

co sadzicie o tym zestawieniu.......w gre wchodzi jeszcze taka sprawa ze jak dobrze sie dogadam to biore z moim bratem pole po PEGIEEROWSKIE tam jest okolo 112ha i bierzemy to na pół wiec ja mysle o naprawde tanim a wielkim sprzecie....

 

 

a co najwazniejsze powiedzcie mi czy ten Potezny kirowiec 160KM bardzo niskim biegiem ale da rade w tym pługu??? prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Fajny pług ale kirovietz go nie da rady, chociaż zależy jaką ma minimalną szerokość orki. 6 porządnych skibek powinien targać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw 13 ha teraz mowa o ponad 60.

Zdecyduj się chociaż myśl o opryskach sianiu nawozu. Więc może 904 albo C-385A nawet 60 obrobisz a jakie maszyny oprócz pługa chcesz zakupić.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

-W ktorymś poscie pisales ze upraa roli u Ciebie wyglada w ten sposob ze chcesz to wszystko zrobic szybko duzym ciagnikiem i duzym plugiem :)

-z pierwszego myslnika wnioskuje ze masz jakąs jeszcze robote jesli jest w miare dobrze platna to po jaka cholere pchasz sie w to "bagno" ludzie mysla ze Unia jak da rolniką dopłate i to wszystko jest cudowne na gospodarstwie a przy obecnych cennach zboza np. owiec b.dobrej jakosci po 18zł metr :) kiedy zwroca sie wydane pieniadze za kupiony sprzet !!!

Prawie 100% rolnikow przejmoje gospodarstwa po swoich ojcach czy dziadkach wiec zaczynaja z jakims tam sprzetem a Ty kolego chcesz od zera (jeslil wygrales w lottto to powodzenia, mozesz bawic sie w gospodarke)

-Jak w tej dziedzinie stawaisz swoje pierwsze kroki to bez kredytow sie nie da :)

-i jeszcze jedno widze ze szybko zalatwiasz sprawy zwiazane z dobieraniem pola jeszcze rano miales ich tylko 13ha a juz teraz jest ich juz ponad 120ha

 

Kamil albo robisz sobie jaja albo Cie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a ja powiem tak "dzieciom neo mówimy stanowcze nie" - te hektary coś za szybko rosną

 

na 13 ha starczy poczciwy C-360 ewentualnie MF-255 jak wolisz coś nowszego - jak lubisz komfort w pracy to polecam zetorka 7211 i po temacie

 

a do HTZ-ta T-150K (to nie jest kirowiec) idealnie pasowały pługi PHX-6


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Jak bys mial jakis mniejszy ciagnik do lekkich prac to muglbys kupic tego 1222 czy 1212 ale jak ma to byc jedyny ciagnik to polecam i cos z malych zetorow typu 6011 7011 c 360 lub mf255 jak nie masz gor to wystarczy ci ciagnik bez napedu bo jak masz gory to pomysl nad ciegnikem 4x4 ja sam mam mf 255 i obrabiam nim 25 ha tyle ze u mnie ziemie ciezke i sam szukam jakiegos 6 garowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

teraz to juz nie wiadomo jakiego polecic moze miec 28ha a moze miec i 60ha :) trzeba sie zdecydowac ile chcesz obrabiac czasu nie masz a porywasz sie na 60 pare hektarow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Czy Wy tego nie widzicie że gość ewidentnie jaja sobie robi?

 

najpierw ma 13 ha i zastanawia się nad sprzętem do niego (zaczyna od zera, a chce tylko ciągnik i pług, gdzie pozostały sprzęt?)

poźniej trochę więcej ha, ale szybko ciągnik, szybko

teraz coś około 120 i wyjeżdża z kirowcem

nidługo wyjedzie, że dostał od babci w spadku 1000ha i potrzebuje big buda

 

to co on robi jest nie logiczne


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Właśnie tak siedzę i czytam to z posta na post zwiększa sobie areał i ciągnik i nawet jak będzie miał te 60 ha to po pracy nie da rady tego obrobić


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

nie chce mi sie szukac linku ale pewnie tez juz go nie ma ... takich jak on bylo tu juz kilku... jednego lepiej zapamietalem... gosc bral w dzierzawe kolo 2000 ha i wszytkie nowe maszyny i lexiona 600 i zaczynal od zera... no normalnie smiech xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

Kurcze ludzie posluchajcie narazie mam bardzo malutko tych hektarów ale ja z moim bratem sobie nawzajem pomagamy bo on ma troszke sprzetu ja mam zaplecze finansowe i dlatego działamy razem aby razem skorzystac na tym brat ma swoja ziemie i do tego dobiera ze mna na pół te 112 hektarowe pole po PGRze. Razem uzgodnilismy ze na mojej glowie leży zebym sie zaopatrzyl w wielki ciagnik i wielki pług bo agregat on ma i reszte sprzetu ma... do obróbki pola jezeli chodzi o mniejszy ciagnik to brat posiada zetora 7711 i ursusa 360 3p oraz ursusa c 4011 wiec to wystarczy ....po prostu nie oplacalo sie na małym areale bratu gospodarzyc to weszlismy w układ we dwóch i razem próbujemy cos zdziałac....

 

Kurcze ludzie posluchajcie narazie mam bardzo malutko tych hektarów ale ja z moim bratem sobie nawzajem pomagamy bo on ma troszke sprzetu ja mam zaplecze finansowe i dlatego działamy razem aby razem skorzystac na tym brat ma swoja ziemie i do tego dobiera ze mna na pół te 112 hektarowe pole po PGRze. Razem uzgodnilismy ze na mojej glowie leży zebym sie zaopatrzyl w wielki ciagnik i wielki pług bo agregat on ma i reszte sprzetu ma... do obróbki pola jezeli chodzi o mniejszy ciagnik to brat posiada zetora 7711 i ursusa 360 3p oraz ursusa c 4011 wiec to wystarczy ....po prostu nie oplacalo sie na małym areale bratu gospodarzyc to weszlismy w układ we dwóch i razem próbujemy cos zdziałac....

 

teraz mozecie cos poradzic jezeli chodzi o ciagnik ...... po moich i brata obliczeniach wynika ze ten ciagnik musi obrobic jezeli chodzi uprawe i orke dokładnie:

 

1.moja ziemia - 28ha + PGR(66ha) = 94ha

2. brata ziemia - 15ha+ PGR(66ha) = 81ha

3. Łącznie = 94ha + 81ha= 175ha

 

No moze troszke mniej wyjdzie cos okolo 160 ha bo tam jeszcze budynki dochodza na niektórych terenach wiec 160 hektarów trzeba liczyc.....

 

interesuje mnie ten wielki kirowiec i jak najwiekszy pług jaki tylko jest w stanie poradzic bardzo was prosze o pomoc......

 

Jezeli bedzie zysk z tej ziemi to rzuce prace ale musze poczekac chociaz 2 lata....brat ma wiekszasc sprzetu typowego rolniczego wiec damy sobie rade pomózcie mi znalzezc kirowca i jak najwiekszy plug

 

JA SOBIE JAJ NIE ROBIE JEZELI MACIE DOBREJ CHECI TROCHE TO POMÓZCIE MLODEMU PRZEDSIEBIORCY nic wiecej nie oczekuje....z góry dziekuje zyczliwym forumowiczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj