Zaloguj się, aby obserwować  
norbi10495

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44

Polecane posty

norbi10495    0

Witam :) Od niedawna jestem posiadaczem belarki CLAAS ROLLANT 44 mam ją tydzien zrobiła 60 bel.Ale wczoraj jak belowałem przy dobijaniu beli słyszałem walenie to tak jak by łańcuch niezgrywał się z kołem zębatym i przeskakiwał wyszłem sprawdziłem łańcuch był dobrze na prężony i osadzony na kołach zębatych i po owinięciu beli i jej wypuszczeniu przestało gdy kolejną belę robiłem znowu przy dobijaniu usłyszałem ten sam łomot i w pewnym momęcie bele przestała się obracaś wśrodku wyszedłem otworzyłem klape i zobaczyłem że łańcuch spadł z dolego koła zębatego założyłem go z powrotem i bardziej naciągnełem napinacz ale przy kolejnej belce łańcuch mi sie rozerwał :) Co może być przyczyną???


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Prawdopodobnie zużyte koła zębate, przez to przeskakuje łańcuch na trybach przy dużym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Chrupanie przy dobijaniu to objaw charakterystyczny dla kończącego się łożyska. Niech ktoś robi belkę i a ty wsłuchaj się które łożysko mogło wysiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To nie łożysko! Tam przy łąńcuchu głównym na drugiej zębatce (gdzie napinacz ma za zadanie prowadzić łańcuch na tą zebatkę) musisz max naciągnąc sprężyne żeby prawie ruchu nie miała- tylko najpierw łańcuch musisz dopasować tak aby nie dotykał tej dolnej zębatki a maksymalnie opasał tą drugą- uwzględnij też jak będziesz dobijał bele to łańcuch się nieznacznie rozciąga i może ci dotykać o tą zębatke więc musisz to sprawdzić (ja tak robiłem jak zębatka była mocno zurzyta, ale jak już zmieniłem to najważniejsze żeby łańcuch nie był rozciągnięty i dobrze napięta sprężyna napinacza a o długość łańcucha nie muszę się martwić)

A jeszcze dobra rada jak zrobisz bele wyjdź z ciągnika i posłuchaj czy łąńcuchy ci nie "jargolą", jeżeli tak to żebatki do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolJasz23    0

[-

 

Co może być przyczyną, że ciśnienie na manometrze utrzymuje się cały czas w okolicy pola czerwonego. Początkowo po zakupie manometr wskazywał po uruchomieniu ciśnienie startowe na polu białym i sukcesywnie w trakcie pracy wzrastało do granicy pola czerwonego i wówczas można było dokonać owinięcia beli . obecnie dochodzi do tego że komora napełni się do takiej ilości że bela nie można obrócić i owiązać. Wymieniłem manometr i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Mi się zadaję że to nie winna manometru a siłowników lub zaworów.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj