Zaloguj się, aby obserwować  
coolman111

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120?

Polecane posty

coolman111    56

Tak jak w temacie. W niedalekiej przyszłości będę zmieniał ciągnik. Będzie to główna maszyna na 40ha (ale hektary będą się powiększać :wacko:). Kiedyś mocno byłem zapatrzony na MF serii 5400, ale ostatnio odwiedziłem dealera Deutz-Fahr i wpadł mi w oko model K :P. Jak myślicie, w który lepiej zainwestować kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja napewno wybrałbym K 120 w temacie 4 czy 6 cylindrów opisałem jaka jest różnica K 120 - K 110 napewno polecam obejrzeć MF i DF na żywo i wybór stanie się oczywisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a nie lepiej jakiegos 6420se?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
a nie lepiej jakiegos 6420se?

Yacenty-co prawda to Twoje forum-ale lepiej nie ryzykować tu chyba polecania JD-źle widziane-a inne marki są przecież o wiele lepsze :lol:-a JD sprzedaje się najlepiej na świecie tylko i wyłącznie z powodu dobrej reklamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hehe dokładnie Jaro ,a w innym wypadku gdy wypowiesz się ,że JD to świetny sprzęt zostajesz uznany za jakiegos maniaka JD :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

najlepszy jest FENDT :lol: ;)

 

 

a co do zapytania ja bym wziął Deutz-a jest lepszy serwis, więcej dealerów przez to można cenę gdzieś dobrą wytargować

Sam jeździłem k110, tylko na placu ale te 6 cylindrów chodzi pięknie :) kabina tez fajna bardzo kolorowa ;)

 

Podobno Deutza można łatwo przestawić na pompie i wtedy mamy większą moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

DF K100 - 180tys netto z resorowaną przednią ośą, K120 ok. 192tys netto z resorowaną przednią ośą,

a co do JD to moi znajomi nie mają dobrej opini o tych maszynach i mają je ok 2 lata jeżdżą nonstopa modele to 7720, 6920, 5720 ważny cytat "Niezawodność jest naszą siłą" akurat ci koledzy nie nażekają na zużycie paliwa bo z tym się raczej nie liczą ale co do niezawodności to hoho

 

DF Agrotron K100, DF Agrotron K110, DF Agrotron K120 to K to Agrotron więc różnicy w cenie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

u mnie był koleś JD chyba 6920 miał dwa lata i 1500mtg i mówił że narazie żadnej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jak masz oglądać mf to lepiej najnowsza seria 6400 w 4 zaworach. Jeśli df to lepszy będzie agrotron a o ile się orientuje różnica w cenie pomiędzy nim a serią k jest niewielka. A co do jd jaro to nikt nie mówi że są złe, są bardzo dobre ale nie najlepsze. pozdro :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
DF K100 - 180tys netto z resorowaną przednią ośą, K120 ok. 192tys netto z resorowaną przednią ośą,

a co do JD to moi znajomi nie mają dobrej opini o tych maszynach i mają je ok 2 lata jeżdżą nonstopa modele to 7720, 6920, 5720 ważny cytat "Niezawodność jest naszą siłą" akurat ci koledzy nie nażekają na zużycie paliwa bo z tym się raczej nie liczą ale co do niezawodności to hoho

 

DF Agrotron K100, DF Agrotron K110, DF Agrotron K120 to K to Agrotron więc różnicy w cenie nie ma.

 

w sasiedniej wiosce ma 2 DF -105 i 155 Agrotrony MK3 sprowadzone z niemiec, oba w okolicach 4-5lat, robia na moje oko na 400-500ha z czego tez duzo warzyw i usług, musiałbyś z nimi pogadac o niezawodnosci i jakosci DFa :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Podobno Deutza można łatwo przestawić na pompie i wtedy mamy większą moc

 

W każdym ciagniku można przestawić dawke na pompie :lol: (chyba że to CR), a w Deutz'u nie ma przypadkiem pompowtrysków? Teraz nie mam porównania co do nowych MF i DF ale 4 lata temu wybór był dla mnie oczywisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Długo nie pisałem w moim temacie, bo za bardzo nie miałem czasu. Dziekuje za wszystkie wypowiedzi ;). Widze, że w tym starciu wygrywa jednak DF :).

Lukasz4255 pisał abym zastanowił się nad MF 6400. Nie wiem jak jest z ich ceną, bo sprzęt jest fajny- o wiele lepsze wyposażenie od serii 5400 :). Ale na pewno też sa drożesze :lol:. MF seria 5400 ma podobną cenę jak DF Agrotron K (biorąc podobne moce), więc na MF 6400 to już chyba nie będę polował bo nie ten przedział cenowy.

Była też tu wypowiedź na temat JD. W mojej okolicy jest dużo ciągników tej marki. Właściciele większości z nich nic mi nie mówili aby mieli jakieś kłopoty z nimi (ciekawe czy mówili prawdę). Ogolnie nie mam jakoś przekonania do JD jeśli chodzi o serie 6020. Nie podoba mi się ich wygląd (oczywiście każdy ma swój gust). Mają trochę za wysoko postawiona maskę, mogłaby być trochę ścięta. A wersja 6 cylindrowa to już wogole ma taką wielką maskę ;). No wersja SE ma lipne wyposażenie. Jeszcze do tego jest opinia, że JD lubią dużo palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"W mojej okolicy jest dużo ciągników tej marki. Właściciele większości z nich nic mi nie mówili aby mieli jakieś kłopoty z nimi (ciekawe czy mówili prawdę)."-coolman-między posiadaczami JD istnieje niepisana umowa-nie wolno nikomu pod żadnym pozorem mówić,że ciągnik jest awaryjny-trzeba uśmiechać się i mówić ,że jest ok :lol:-jak się wychylisz-jest już po tobie -drugiego ci nie sprzedadzą ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Tu to masz racje jaro, bo w sumie kto Ci powie, że ciągnik mu się popsuł (chodzi mi o wszystki marki, nie tylko JD). Nikt nie lubi mówić jak mu coś nawala i nie mówi. Chyba, że dopiero jak wścipski sasiad zobaczy, że ściągasz ciągnik na lince z pola, lub już rozebrany ciągnik stoi w garażu to wtedy się głupio wypytuje co się stało i musisz powiedezieć, że się zepsuł :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@coolman-a ja z kolei mam zupełnie inne podejście do sprawy-JD palił mi za dużo -to zrobiłem nieco rabanu i u dealera i nawet w Jelonku k/Poznania,trochę na niemieckich forach się popytałem,-i ciekawostka-sąsiadom też mówiłem-rezultat jest taki,że oczywiście jak to z polskimi rolnikami bywa-zaczęto bajki opowiadać jak to JD się psuje bo serwis u mnie często bywał :lol: (przy zakładaniu pompy spierniczyli czujnik obrotów-bo tak podpowiedział im jakiś oberserwisant z Jelonka-jakby zakładali po swojemu byłoby ok)-ja tam się akurat tym najmniej przejmuję-jak coś się spieprzy to nie ukrywam-a u niektórych znajomych jest taka tajemnica,że normalnie "ściśle tajne przez poufne" ;)-a prawda jak to prawda i tak zawsze wyjdzie na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Lepszy jest chyba trochę jednak DF.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja też nic nie ukrywam, bo w sumie po co. Masz racje, ze potem i tak wszystko wyjdzie :). Jak już ktoś przyjdzie i zobaczy, że coś nawaliło, to mówie co się stało. Ale niektórzy są tacy, że wogole nic nie powiedzą...

 

a wracajac do tematu- moim faworytem zostanie chyba DF i to na niego będe polował ;). W broszurach przegladałem wszystkie dane MF i DF i w moim przekonaniu DF wypada lepiej. a mam jeszcze jedno pytanko do Was: bo zauważyłem, że DF Agrotron K120 ma nawet niezłą masę (troche ponad 4400kg) w porównaniu do MF (wa ży tyle co 6cylindrowy MF 5465). Chyba to dobrze, ze ma taką masę? Będzie można spokojnie pług 4 obrotową do niego agregować :lol:. No i nie będzie tak podskakiwal po drodze, bo niby jego prędk. to 50 km/h ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Ja mam jd 6620 se i narazie nie narzekam. Po 500 mth walneła mi pompa, ale serwis przyjechał i wymienił. Była to moja wina bo wlałem brudne paliwo i jeszcze chyba było po bańce z opryskiem. Zapłaciłem za to pompe około 5 tysiaków bo na gwarancje mi nie uznali. Teraz mam juz około 1300 mth i nic się nie dzieje. Leje paliwo czyste i nic się nie psuje. Moim zdaniem co wy tu piszecie że jeden ciągnik chla paliwo a drugi to na powietrze chodzi to nie prawda. Bo jak ciagnik postawi się do konkretnej roboty to nie weim jaki byłby ten ciągnik to i tak opierdzeli banke na dzień. Jedna jest moia rada bo usłyszałem że jd pali duzo w lekkiej pracy. Ludzie w lekkiej pracy to się włacza duży bieg i sie jedzie praktycznie bez gazu. Jak mniałem mało talerzówke i robiłem jd bo inne ciągniki były zajęte to wrzuciłem na d3 i jeżdziłem na około 1300 obr i on nie czuł nic tej talerzówki ale zrobiłem na około 15 litrach 10 ha. Teraz mam dużo talerzówe i musze wiecej już gazu mu dawć większa jest juz wydajnosć ale i na dodzine więcej mi oierdzieli. Podsumowując przy małej talerzówce i przy duzej na 1 ha podobniej mi spalił tylko wydajnośc się różnii. Planuje teraz kupić jeszcze jednego jd może troche większego jakiś 6830 premium albo cos w tym stylu. Bardzo polecam to marke. Wiem że odpiszecie mi że kto co ma to chwali . Wogule uważam że ciągniki zachodznie to są wszystkie godne pochwały. Porównując do naszych ursusów to jest dzień a noc. I jeszcze jedno w jd podoba mi sie ich zwrotność i relatywnie nie wysoka cena zakupu porównuja np do fendta który dla mnie nie zbyt drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj