fotoman

technika jazdy z przekładnią VARIO

Polecane posty

hubertuss    4653

Z tempomatem nawet fajnie to działa. Myslałem, że jazda bez tms przypomina kombinowanie gazem i jedną ręką na joyu aby zgrać silnik i skrzynię. Rozumiem, ze gdy wjedziesz w bruzdę noga pilnuje odpowiednich obrotów silnika a tempomat prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko pod uwagę, że nie wszystkie mają tms. Pierwsze zdanie jest genialne. Jak wpadłeś na tą złotą myśl?

kolego cytowałem kolegę wcześniej!!! oczywiście że wiem że nie wszystkie vario miały tms nie dopisałem tego,ty może też swoje złote myśli zachowaj dla siebie!!chyba że masz coś do powiedzenia a nie tylko wyszykujesz jakiś drobnych uchybień!!bo jeżeli nic więcej nie jesteś w stanie napisać niż tylko krytykować to milcz jasne!!! po pierwsze podaj może swój wiek bo wg mnie dzieci co jeszcze 18 lat nie mają lub szkoły w odpowiednim kierunku to niech się nie wypowiadają najlepiej w ogóle bo tylko ten portal zaśmiecają i ty to też właśnie robisz!!! ja pracowałem i pracuję na takich fendach jak 818 820 716 412 415 312 v270 v280 i innych fergusonach bynajmniej się wypowiem a nie nabijam sobie postów jak 15latek dziękuję i masz tu filmik jak się jeździ 412 vario bez tms robiąc oprysk wystarczy dziękuję!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po co ten nerwy flustracje chcesz rozładowac czy jak? To, że nie wiem jak się jeździ bez tms nie znaczy, że dzieckiem jestem. Pierwsze zdanie tamtego postu jest sprzeczne same w sobie. Opisałeś jedynie sposób jazdy z tms. To napisałem, że nie wszystkie go mają. Więc nie wiem po co te nerwy? Jeśli chodzi o młody wiek to raczej w twojch wypowiedziach to widać. Po pierwsze poprawnie zdań budowac nie umiesz, po drugie reagujesz emocjonalnie jak dorastający nastolatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie obrażaj mnie że zdań nie potrafię sformułować,nie jestem może jakimś humanistą,lecz staram się pisać prosto,na temat i bez błędów!!! po 2 jeżeli mam o czymś pojęcie to nie dam sobie w kaszę dmuchać!!!!po 3 może ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem,po 4 mam 25 lat samodzielnie prowadzę gospodarstwo rolne,po 5 z Fendem mam styczność od 19roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Więc jeśli obroty na danym przełożeniu np jojstik 2 razy do przodu i coś ala 3 biegu gaz mogę w podłoge, obroty maksymalne i prękości nie zmieni sam na 4 bieg tylko poprostu uzyskam większą moc na danym przełożeniu?

Samo dodawanie gazu nie zwiększa prędkości na wyższe przełożenie tylko zwiększam obroty, a przełożenie na wyższe zmienia sie dopiero jak dam joystik w przodu znowu tak?

Mam fendta 714 vario od 3 miesięcy, uczę się.. Za 3 miesiące już trzeba być dość obeznanym..

Joystik w przód - tył wiem co i jak, a na boki? Jest narysowany traktor prawo i lewo co to dokładnie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Famer21 Nie ma takiego pojęcia dam 2 razy joja do przodu. Ponieważ danie joja na 1s czy na 2sekundy do przodu to nie to samo. W joju masz po środku przełącznik poziomy którym regulujesz stopień przyspieszania. To znaczy że na I stopniu wychylenie joja do przodu to nie to samo co na IV stopniu. I tak na I stopniu czyli pozycja max w dół przyspiesza Ci najwolniej do 50km/h w około 250s, II pozycja w górę 45,5s, trzecia 23,8s oraz czwarta pozycja max w górze do 50km/h ciągnik przyspieszy w 10 s przy znamionowych obrotach silnika. Ja jeżdzę na codzień na pozycji 3 . Uważam że jest to optymalna pozycja względem szybkści przyspieszania a zużyciem paliwa. Widzisz jak mój Tata kupił Fendta 716 w 2002r to zalecano przeszkolenie w zakresie techniki jazdy przekładnią vario w Tarnowie Podgórnym i ja takowe odbyłem. Dzięki czemu jak ciągnik przyjechał 29.04.2002 odrazu rozpoczołem prace plowe bez zastanawiania się jak i do czego to służy.

Wracając do pytania. Dodanie gazu nie zmieni Ci przełożenia jednak wzrosną obroty silnika oraz moc, wzrośnie prętkość i spalanie będziesz miał większe. Musisz zrozumieć sens jazdy vario, chodzi o to by pracować ciągnikiem w różnych pracach z róznymi prętkościami przy możliwie niskich obrotach silnika. W tradycyjnym ciągniku przyspieszasz gazem tu nie musisz wystarczy że przytrzymasz joja do przodu .Na początek proponuje byś przeczytał kilka krotnie instrukcje obsługi tylko dokładnie. Co joja w lewo,jest funkcja zmiany kierunku jazdy przód/ tył. W fendt masz dwie możliwości zmiany kierunku jazdy, pierwsza możliwośc to po lewej stronie kierownicy masz przełącznik i II możliwość jojem . Wykonujesz to tak że wciskasz przycisk aktywacyjny drążka z przodu joja i wychylasz joja w lewo wtedy ciągnik zmienia kierunek. W prawo masz tempomat ;)

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Już w miarę opanowana technika.. A jak z ekonomiczny jazdą? Tzn z zużyciem paliwa, jak jeździć oszczędnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Jak najkorzystniej ustawić obciążenie graniczne? Jaka wielkość parametru jest najlepsza do prac polowych (orka, talerzowanie) a jaka do szybkiego transportu szosowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76dario    0

Witam,

trochę z innej bajki, ale nadal o TMS.

Proszę o poradę, otóż jakiś czas temu pewien znajomy zapytał mnie czy w momencie jak mam włączony TMS i hamuję to czy potem ciągnik tak jakby delikatnie ruszał. Stwierdził, że jeżeli tak się dzieje to nie jest dobrze i coś może być z oprogramowaniem. Mieliście taką sytuację? Przyznam szczerze, że nigdy na to nie zwracałem uwagi. Mam Fendta 718.

Zapytałem nawet kolegi, który jeździ Fendtami zawodowo (firma zajmuje się cięciem itransportem kukurydzy, ubijaniem kiszonek itp.), mają wyłącznie Fendty. Zajmują się też ich naprawą, ale nie potrafił mi powiedzieć nic na ten temat bo też nigdy nie zwracał na to uwagi.

Pytałem elektryka-programisty i też nic na ten temat nie powiedział.

Może ktoś mi doradzi czy mam powody do obaw.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 13.02.2017 o 18:11, 76dario napisał:

Witam,

trochę z innej bajki, ale nadal o TMS.

Proszę o poradę, otóż jakiś czas temu pewien znajomy zapytał mnie czy w momencie jak mam włączony TMS i hamuję to czy potem ciągnik tak jakby delikatnie ruszał. Stwierdził, że jeżeli tak się dzieje to nie jest dobrze i coś może być z oprogramowaniem. Mieliście taką sytuację? Przyznam szczerze, że nigdy na to nie zwracałem uwagi. Mam Fendta 718.

Zapytałem nawet kolegi, który jeździ Fendtami zawodowo (firma zajmuje się cięciem itransportem kukurydzy, ubijaniem kiszonek itp.), mają wyłącznie Fendty. Zajmują się też ich naprawą, ale nie potrafił mi powiedzieć nic na ten temat bo też nigdy nie zwracał na to uwagi.

Pytałem elektryka-programisty i też nic na ten temat nie powiedział.

Może ktoś mi doradzi czy mam powody do obaw.

pozdrawiam

I co wyszło z tą skrzynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Witam. Mam pytanie odnośnie cvt cvx auto command. 

Proszę mi coś opowiedzieć na temat techniki jazdy itp. Z filmów i lakonicznych informacji dowiedziałem się że są w AC 3 tzw biegi czy ograniczniki do zadanych prac. Ciągnik się nie rozpędzi więcej niż może dany bieg itp? Wiadomo biegów nie ma i dlatego chciałem zasięgnąć info u starych wyjadaczy co znają te skrzynie na pamięć 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj