Skocz do zawartości
kolo99

Dlaczego Euro tanieje?

Polecane posty

WHATEVER

MECHANIZATOR    156

dokładnie - może by się i polski sprzęt kupowało tylko pod warunkiem ze jest on wart swojej ceny - a z praktyki opartej na talerzówce z unii wiem ze polscy producenci są dobrzy ale w produkcji atrap na wystawy rolnicze a nie maszyn - toto się nadaje jedynie do oglądania bo pracować tym to juz jest problem

lemelvaus    0

Gdyby polski sprzęt był dobry to nikt by nie żałował wydać na niego pieniędzy i na pewno polecił by go innym(oczywiście zdarzają się wyjątki). A tak prawie wszystkie nowe ciągniki pochodzą z zachodu.

@brzozak2 niby fajnie mieszkać w takich rejonach bo najlepsze ziemie są, ale jak popatrzeć na ceny i ich popyt to aż w oczach cyferki skaczą. Ale za to fajne maszynki można spotkać na drogach ;)

brzozak2    236

owszem nie narzekam na ziemie na jakich pracujemy, ale tez nie ma co popadac w jakis zachwyt, bo w 90% to klasy 3a-4b. sa miejscowosci na zulawach gdzie przewaza 2 klasa i tutaj juz sie robi naprawdę ciekawie, bo pszenica na takich ziemiach potrafi dac 12 t/ha, a buraki powyzej 70 przy dobrych warunkach pogodowych ;)

sa inne rejony w polsce rowniez o ciekawych glebach np. iły gniewskie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Ukasz52    17

U mnie przeważa 3a i b ale np okolice przeworska i jarosławia to 1,2 klasa opady na podkarpaciu znacznie powyżej średniej krajowej okolice sandomierza to też 1,2 klasa tak samo okolice krakowa

wiec może zuławy przereklamowane?

brzozak2    236

dlaczego przereklamowane? po prostu to chyba najwieksze skupisko dobrych ziem w polsce, a ze sa lepsze to swoja droga ;)

Ukasz52    17

Pewnie racja u nas są naprawde dobre ziemie ale co z tego jak średnie pole to ok.1 ha (albo mniej) normalnie masakra ciężko coś wiekszego kupić lub zebrać.. poza tym u Was jest inna kultura rolna..

ciekawostką jest to ze normą gdy kupuje pole lub dzierżawie na próbce wychodzi potas magnez b wysoki zakwaszone poniżej 4 i b niski fosfor.. co pole to samo w różnych miejscowościach i klasach.. a euro tanieje bo pewnie coś znów chcą nam sprzedać świnki maszyny zboże itp...

ps . co do krakusów senyszyn jest z krakowa....;) zabrakło na liście zasług krakusów dla kraju..;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.