kolo99

Dlaczego Euro tanieje?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

Mniej jak 1zł. Bo w zeszłym roku jeśli dobrze pamiętam było przeliczane po kursie 3,39. Tak czy inaczej nie jest źle. Różnica w kursie + wzrost płatności o 10% to da już znaczną różnicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no własnie i co na to specjalisci od spiskowej teorii dziejów ???

 

tak zapytam może ktoś juz przeliczyłile to wyjdzie w złotówkach do hektara ???


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

za TNV24 : Podstawowa płatność do hektara wyniesie w tym roku 507 zł, producenci zbóż dostaną 866 zł na hektar, a bydła – 1010 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

JPO ok 119.87 euro/ha x 4.23 = 507,05zł

UPO ok 84,93 euro/ha x 4.23 = 359,25zł

PZ ok 118,84 euro/ha x 4.23 = 502,69zł

ONW

I strefa 179 zł/ha

II strefa 264 zł/ha

III strefa 320 zł/ha

 

@MECHANIZATOR też jestem tego ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

prześledziłem średnie kursy euro miesiąc w przód i w tył, wyszło na to, że w latach 2004-2007 nie było żadnych istotnych zmian kursowych, które wskazywały by na to że ktoś specjalnie osłabił złotówkę na dzień obliczania kursu do dopłat. W roku poprzednim można by się czegoś doszukiwać, ale huśtawka kursowa była tak duża, że trudno cokolwiek powiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem czy ktoś oglądał dzisiaj Wiadomości-mam "N-kę" więc mogę cofać audycję-i tak :

-powiedziano że w związku z wyższym kursem euro rolnicy dostaną dopłaty wyższe o 40 % niż przed rokiem a następnie zademonstrowano kurs euro sprzed roku-3,41 zł i wczorajszy czyli 4,22 zł-moim zdaniem 3,41+40% to 4,774 a nie 4,22-widzicie różnicę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Nikt Ci nigdy nie mówił że telewizja kłamie??

naszczęście ja telewizji praktycznie nie mam i nie oglądam już ponad rok i żyje mi się lepiejbiggrin.gif

 

a tak na marginesie mi wyszło że dopłaty bedą wyższe o ok 36%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Qazi-tego mi tłumaczyć nie musisz :)-ale postaw się w sytuacji typowego oglądacza TV-co sobie taki człek pomyśli-dostają taką kupę kasy te wiejskie chamy i czego une jeszcze kcom :)-no i potem gardłują przeciw KRUS-owi,dopłatom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dokładnie hehe - no ale cóz każdy kto ma troche oleju w głowie to skuma o co come on - poprostu publiczna telewizja (i nie tylko) jest sterowana przez warszawke wedłóg której im należy sie kasa za byle co a reszcie chołoty (czytaj rolnikom i mieszkancom innych miast) się za dobrze zyje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Nie wiem czy ktoś oglądał dzisiaj Wiadomości-mam "N-kę" więc mogę cofać audycję-i tak :

-powiedziano że w związku z wyższym kursem euro rolnicy dostaną dopłaty wyższe o 40 % niż przed rokiem a następnie zademonstrowano kurs euro sprzed roku-3,41 zł i wczorajszy czyli 4,22 zł-moim zdaniem 3,41+40% to 4,774 a nie 4,22-widzicie różnicę ?

Kwota w euro sie zwiekszyla o 10 % + spadek wartosci zlotowki i to daje

JPO ~339 do ~507 to daje wzrost nawet o prawie 50%

UPO ~269 do ~359 wzrost o 33%

a suma JPO + UPO to wzrost o 42%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego-liczyć to ja też potrafię-bardziej chodziło mi o "papkę" informacyjną którą nam serwuje telewizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj koledzy z czego się cieszycie? Bo teraz mamy następny powód do: wzrostu cen nawozów. Stara śpiewka koncernów typu "wzrastający kurs euro i wyższe ceny półproduktów z zachodu = wzrost cen nawozów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Kwota w euro sie zwiekszyla o 10 % + spadek wartosci zlotowki i to daje

JPO ~339 do ~507 to daje wzrost nawet o prawie 50%

UPO ~269 do ~359 wzrost o 33%

a suma JPO + UPO to wzrost o 42%

 

Czyli mam rozumieć że w tym roku będzie do ha po 866 PLN + jak kto ma ONW ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

no własnie i co na to specjalisci od spiskowej teorii dziejów ???

 

tak zapytam może ktoś juz przeliczyłile to wyjdzie w złotówkach do hektara ???

 

 

No i tak sobie dzisiaj przeczytałem na PPR ten artykuł W Sejmie o rolnictwie ť Pierwszy Portal Rolny no i tak mi się te słowa powyżej przypomniały-zobaczcie sobie koledzy ile otrzymuje duński rolnik (o ile zgodne to jest z prawdą-ale coś mi się tak wydaje że jednak tak)-dla przypomnienia-w tym roku otrzymujemy 90 % dopłat unijnych biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

slyszalem ze w tym roku ponad 800zl na hektar, ale czy to prawda?

dobrze by bylo agregat by sie zakupilo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kurcze jak to jest prawda że tyle duńczycy dostają to ażmnie zatkło, jakbym dosta`lte 2600euro na ha to chyba nie wiedziałbym co z kasą robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Jakbysmy dostawali tyle za hektar co Dunczycy to po roku doplat na powiedzmy 20 ha mozna by bylo sobie kupic ciagnik za 200 tys zl brutto :P Marzenia :P


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Spoko-nie mieszkam daleko od Ciebie-przywiózłbyś,oddał biggrin.gif -butelkę byśmy wypili...parę razy już wspominałem że Unia traktuje nas jak...nie powiem co angry.gif -zachodni rolnicy otrzymują dotacje od dziesięcioleci-my od paru lat-ale to nam każą spełniać większe wymogi niż im-to się kurna nazywa uczciwa konkurencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

teraz to ja już wiem dlaczego rolnicy ze starej 15 tak się oburzają jak tylko ktoś jakąś plotkę puści o rezygnacji z dopłat w unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj