kolo99

Dlaczego Euro tanieje?

Polecane posty

lemelvaus    0

Poprzeć a udowodnić. Też się mogę powołać na wujka kuzyna mojego szwagra. Ale dokładnie czarno na białym pokażcie mi namacalny dowód. Chociaż to i tak bezsensowne bo fabryka ciągników i maszyn URSUS zbliża się do bankructwa. A jak masz takich krówek 30 to sobie pohasaj z nimi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chętnie bym pohasał,ale pora nie ta ,lat za dużo no i "szarża nie pozwala" Chcesz by mnie na wsi wzięli za idiotę? Ursus pada bo przestał produkować 330 ,nie wiem dlaczego ,czyżby eksport do Grecji przestał być opłacalny, czy może Greków nie cieszy już zdobycie kolejnego wzniesienia.A może tamtejsi rolnicy tylko 'udają greka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

NO jak lubisz z krówkami hasać to może już cię za niego wzięli??

 

Chyba już nikt nie jest chętny ze mną podyskutować. Wcześniej jak mnie nie było, było was trochę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Reasumując-kol.lemelvausovi chodzi chyba o udowodnienie że przed wejściem Polski w struktury UE była tu jeno azjatycka dzicz,zacofanie,konie były wyposażone w TUZ i WOM (no bo przecież mechanizacji za bardzo to nie było),powinniśmy na rękach nosić naszych dobroczyńców z Zachodu a najlepiej im miejsca ustąpić-przecież oni znają się na wszystkim (a w szczególności rolnictwie ) lepiej !

Albo jesteś waść przybudówką światle nam panującej PO albo sam już nie wiem

Wyimaginuj sobie waćpan że w zamierzchłych czasach sprzed Anschlussu z 2004 r w Polsce :

-też wytwarzało się żywność

-nie wiem w jakim wieku waść jesteś ale ja pamiętam jeszcze smak tamtego jedzonka-bez plastikowych wtrętów

-ludzie też modernizowali swoje gospodarstwa

-a Zetora (nowego ) to w 1988 r nabyłem

-może nie w oborze ale w chlewni ruszta miałem w 1983r

-i całkiem sporo było wtedy niezgorszych gospodarzy-uwierz na słowo-ewentualnie weź do ręki rocznik statystyczny z tamtych lat i zauważ ile żywności wtedy produkowano

Aha-no i Twój post zauważyłem-a Ty co rodzinie nie ufasz ?biggrin.gif Zresztą ja mógłbym poprosić Cię o udowodnienie tego że jednak w owej Grecji nie ma tych ciągników-no udowodnij mi to proszę smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

NO jak lubisz z krówkami hasać to może już cię za niego wzięli??

 

Chyba już nikt nie jest chętny ze mną podyskutować. Wcześniej jak mnie nie było, było was trochę więcej

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ,ale to możliwe.Spróbuję zasięgnąć języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Po pierwsze nie przeginam tylko jestem na tyle pewny swojego zdania że potrzeba mocnych argumentów, aby mnie przekonać. A o polityce to ja nie jestem tym zadowolony ani z PO ani z PIS(zresztą inne partię też są im równe). Ja głosuję na jednostkę nie na partię. Także zależy do której partii dany osobnik należy na tą partię głosuję. A o tej dziczy to w przenośni oczywiście. Chodziło mi o to, że wszyscy jeździli ursusami takimi mocno zjechanymi, nawet nie było wyboru wybrać innej marki tylko URSUS albo ZETOR. Do dziś przetrwał Zetor bo wypuścił nowe modele. A ursus chce nam wcisnąć technologię z przed ładnych paru lat co był kiedyś tylko w nowym opakowaniu. A stany obór i chlewów budził we mnie wstręt i obrzydzenie. Zresztą do dziś w niektórych tak jest, ale dzięki wymogom niektóre się poprawiły. A o żywności to były, są i będą plastikowe. Tylko przedtem większość tu obecnych sama produkowała sobie żywność i nie dodawała plastików do swojego jedzenia :)

 

Zapewne są te ciągniki ale nie w takich ilościach jakbyście chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak nie było można innych ciągników(no chyba że przed 90r ale i to nie do końca)

 

tylko teraz pytanie, jakie jest to Twoje zdanie i czy na pewno jest Twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Fajne podejście do sprawy-załóżmy że w partii X mamy upatrzonego człowieka-no po prostu kryształ,fachowiec itede ale jest jeden mały szkopuł człowiek ów otoczony jest samymi p.a.l.a.n.t.a.m.i (znając jakość życia politycznego w Polsce-sytuacja wcale nie hipotetyczna biggrin.gif )-ale nic to-bo ja głosuję na jednostkę smile.gif -zauważasz wady takiego rozwiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ursus produkował ok.60000 tyś ciągników rocznie.Część była przedmiotem eksportu ,ale istniał również import który to równoważył(Zetor,Mtz,IMT,Władymirec,Kirow,Dutra,Dt)Te ciągniki gdzieś trafiały, a ich ilość przekraczała kilkukrotnie dzisiejszą sprzedaż.Kombajn Bizon 056 z roku 90 ma numer seryjny 72000 .Wniosek że tego modelu trafiało ponad 5000 szt rocznie.Jak to się ma do do dzisiejszego rynku ,odpowiedz sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

W każdej partii są P.a.l.a.n.c.i. jak głosujesz na partię głousjesz na tych P.a.l.a.n.t.ó.w. a ja wiem że głosuję na tego dobrego :)

 

 

W końcu jakiś fakt :) dzięki myślałem że nikt konkretu mi nie da. Ale gdybyś mógł mi jak dziecku to wytłumaczyć, bo może niektórzy nie lubią cyferek.

 

 

 

A moje zdanie jest takie: " Nie chwalcie się tym co mieliście przed unią bo nie macie czym. Dostajecie palec a chcecie całą rękę odgryźć,"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale ten dobry jest na końcu listy a do sejmu trafiają ci z pierwszych miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wiesz co mówią o nadziei

 

 

PS nie cytuj poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Możecie mnie nawet głupim nazywać, ale jak to mówią w moich stronach od głupoty do geniuszu jest jeden krok.

 

Myślę ze się wypowiedziałem całkowicie na temat i nawet trochę koło niego. Mam nadzieję że jeszcze podyskutujemy razem. Oczywiście pomogliśmy się przynajmniej troszkę przyczynić do rozwoju AgroFoto. Zobaczymy co czas nam przyniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A i jeżeli sądzicie że przed wejściem do unii było coś to o ile dobrze pamiętam to w moim powiecie nikt praktycznie nie miał nowego nawet kilkuletniego ciągnika. Wszyscy jeździli na już dobrze użytych 30/60 lub 912/914, które udało im się kupić po upadku PGR'ów.

???? w mojej malej gminie w latach 2001-2002 przybylo kilkanascie nowych claasow medionow i meg, jak to wytlumaczysz?? wszyscy sa zwyklymi rolnikami (nie nowymi wlascicielami pgr)

Chyba już nikt nie jest chętny ze mną podyskutować.

jest piatek wieczorem, wiec wszyscy wyluzowali tylko zdaje sie nie zauwazasz tego :) spinaj sie dalej, bedziem mieli wiecej smiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co się denerwować,tzw luzik ,a najlepiej robi na duchu riposta,podobnie jak setka na zajutrz.Nikt Cię nie ma za głupiego ,nie obrażaj się ,na forum przede wszystkim ma być trochę śmiesznie,trochę na temat,trochę obok tematu.Wtedy warto tu wrócić i pobawić się klawiaturą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ale sie temat rozkręcił hehe - 6 stron z czego 2 dzisiaj - troche zszedł na manowce ale co tam jest piatek biggrin.gif

 

a co do tematu ogólnie pojętego cywilizowania nas przez UE, sytuacji sprzed wejscia do UE i tego że małe dopłaty to powiem w ten sposób że "ch...ej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy" parafrazując jak ktoś tylko czeka na to skad mu za darmoche spadnie kasa to daleko nie zajdzie - w mojej okolcy przed wejsciem do UE tez szału nie było ale można było zauważyc że jak ktoś chce się rozwijać to mu nie przeszkadza brak dopłat niskie ceny za produkty i wysokie ceny maszyn - i byli rolnicy którzy (czasem nawet do dzisiaj) meczyli poczciwe 30ki i 60ki ale byli tez i tacy co kupowali MTZy Zetory i Ursusy i jakoś nimi gospodarowali i robili kolejny kroczek do przodu dzisiaj ci rolnicy wymieniają te MTZy Zetory i Ursusy na sprzet droższy nowszy i oszczedniejszy a dlaczego bo ich poprostu na to stać i było by ich stać nawet bez dopłat

 

a odnośnie systemu dopłat i tego że niby żyjemy na koszt miastowych to mnie uczono w ten sposób ze dopłaty to pomysł na upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. W gospodarce żywnosciowej mamy do czynienia z dwoma sprzecznymi interesami po pierwsze mamy konsumenta który chce mieć dostęp do bezpiecznej zdrowej i TANIEJ żywności a z drugiej strony mamy do czynienia z rolnikiem który chce aby sprzedać swoje produkty jak naj DROŻEJ możliwe jest kilka wyjść z tej sytuacji:

 

WARIANT 1 - (Wariant niskich cen) wyobraźmy sobie sytuację w której to nikt nie zwraca uwagi na rolnika i konsumenci kupują produkty dopiero wtedy gdy ich ceny są dla rolnika drastycznie niskie i nie zapewniają jakiejkolwiek opłacalności - każdy zdrowo rozumujący człowiek bedacy rolnikiem po pewnym czasie walnie się w głowe i zostawi ziemie w jasną cholere pomimo najwiekszych sentymentów (że ojcowizna itd) po pewnym czasie mogli byśmy miec sytuację w której nie było by komu produkować żywności

 

WARIANT 2 (Wariant wysokich cen) wyobraźmy sobie teraz sytuację w której to rolnik dyktuje ceny i jak każdy szanujący sie producent bedzie chciał zarobić jak najwięcej więc bedzie windował ceny ile tylko dusza zapragnie (a żywność ma tą cenną ceche że każdy człowiek musi jeść bo jak nie zje to zacznie chorować bedzie miał mniej sił do pracy co przełoży sie na obniżenie jego zarobków) po pewnym czasie mieli byśmy do czynienia z sytuacją w której żywność pomimo jej dużej produkcji była by dostepna tylko dla nielicznej rzeszy wybrańców którą było by na nia stać, a magazyny pękały by w szwach - poprostu głód smród i ubóstwo

 

i jak tu pogodzić dwie zwaśnione strony:

- można by wprowadzić zasiłki dla najuboższych zeby mogli sobie za nie kupowac żywność - ale skąd wziąść na to kasę która z góry była by skazana na wyrzucenie w błoto bo konserwowała by tylko chorą sytuację

- ktoś pomyślał a może by tak zostać przy niskich cenach żywności ale je w jakiś sposób zrekompensować rolnikom (pierwszy plus jaki się nasówa to to że sytuację łatwiej ogarnąć - poprostu rolników jest mniej niż konsumentów, plus drugi to świadomość że dobry rolnik który ma zysk bedzie inwestował w środki do produkcji po to zeby ograniczyć koszty i mieć ten zysk jeszcze większy a jak bedzie inwestował to kupi ciagnik kombajn inne maszyny nawozy środki ochorny itd - idąc dalej robotnik w fabryce ciągników(kombajnów itd) bedzie miał prace a jak bedzie miał prace to zarobi na żywność która jest w miare tania a jak żywność jest tania to troche kasy zaoszczedzi i po kilku latach bedzie se chciał kupić samochód a jak kupi samochód to da zarobić robotnikowi w fabryce samochodów który dzieki temu że zywność jest tania nazbiera kasy i bedzie chcial sobie kupić mieszkanie a jak kupi mieszkanie to da zarobić murarzowi który dzieki temu że żywność jest tania zaoszczedzi, odłoży troche kasy i bedzie chciał sobie kupić telewizor da zarobić robotnikowi w fabryce telewizorów a robotnik z fabryki telewizorów dzieki temu że żywność jest tania .......... (mogł bym tak pisać do rana hehe)

 

i na tym właśnie polega mniejsze zło dopłat dla rolników - wiec jesli jeszcze raz któś wam powie że dostajecie kase za nic nie robienie mozecie mu taką historyjkę opowiedzieć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale si.ę napisałeś i to w piątek przed północą ale chyba najtrafniej ze wszystkich wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Nerwy mnie nie poniosły. Po prostu pokazałem rzeczywistość w bardo brutalny sposób. @brzozak2 nie wiem w jakich ty okolicach mieszkasz. Ale u mnie mimo że jest to pod Wrocławiem, gdzie są jedne z lepszych ziem w Polsce ( nie zapomnijmy o żuławach Wiślanych), gdzie w tej chwili jeżdżą najdroższe i najlepiej wyposażone maszyny do uprawy. Wszyscy jeździli bizonami, oprócz tych wielkich firm które było stać na New Holland'y, John Deer'y itd. Z twojej wypowiedzi wynika że chyba mieszkałeś w tamtych latach na nieznanym Polskim rejonie gdzie rolnictwo wprost kwitło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lemelvaus ,czemu od razu nie pisałeś że" Konopielkę" to w twojej wsi kręcili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@brzozak2 nie wiem w jakich ty okolicach mieszkasz. Ale u mnie mimo że jest to pod Wrocławiem, gdzie są jedne z lepszych ziem w Polsce ( nie zapomnijmy o żuławach Wiślanych)

mieszkam na zulawach wislanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Co wy z tymi wypasionymi maszynami , większość fajna i kolorowa ale z zastawem bankowym i czy to akurat jest wyznacznik zamożności chłopstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zamoznosci wlasciciela nie, ale zaawansowania gospodarstwa raczej tak. poza tym przy pewnych arealach juz nie da rady obrobic ursusem i bizonem, sentyment nie wystarczy. poza tym maszyny sie zuzywaja, a nie ma jak kupic czegos polskiego dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj