Skocz do zawartości
bekba

Pytanie do użytkowników przyczep samozbierających na TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bekba    5

Witam

Mam pytanie do użytkownikow którzy posiadają przyczepe samozbierająca i łąki torfowe. Mianowicie zastaniawia mnie jak przyczepy o pojemnościach 9,12,16 ton radzą sobie na tych podmokłych i zapadających sie torfach.

Interesuje mnie jaką przyczepą i jakim ciągnikiem zbieracie zielonke i czy przyczepy nie zapadają wam sie?

TymonMasa    0

witam osobiscie nie posiadam takich przyczep ale znajomi zwoza bergmanami tymi bodajrze 8 tonowymi a jeden opalenica i ciagniczki po 100 koni w nich smigaja i niema najmniejszych problemow na łakach jedynie na drogach troche dra bo sa w nie najlepszych stanach ale na torfie bez problemowo a do pojemnosci o ktorych piszesz pewnie juz ze 120 do 160 trzeba. ale wiesz łaka lace nie rowna. opisz moze troche jaki stan ww łak jest u Ciebie

Lukasz1987    57

Ja też nie mam samozbierających ale jak znajomemu sianokiszonkę robimy to U1614 i Zetor 16045 z Joskinem Sila Space 20/40 mieli co robić na podmokłej łące a tam gdzie torf to zbieraliśmy połowę przyczepy do się za mocno zapadało, ciągnik szedł tyle, że w dół :) Także 12ton do 160KM to max na mokrej torfowej łące, my mamy łąki torfowe jednak są one suche bo sami zajęliśmy się meliorację i jak kupiliśmy łąkę obok to kosiliśmy Claasem Jaguarem i od razu na Joskin to ładowaliśmy do pełna i szedł u1614 bez problemu.

Wiadomość z agroFakt.pl

binek    264

podstawa to szerokie kapcie czym szersze tym lepiej i po drugie zaczynać na najbardziej niepewnym gruncie a kończyć załadunek na możliwie twardym podłożu. Zeszły sezon był bardzo mokry i mogę powiedzieć tyle że ursus 902 przodkiem zrobił więcej szkody niż 8 tonowa zbierajka na tandemie z szerokimi oponami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się