Zaloguj się, aby obserwować  
Adik_ziel

Prasy Rivierre Casalis vs John Deere 545,550

Polecane posty

Adik_ziel    3

Myślimy o sprzedaży prasy kostkującej i zastanawiamy się nad tą prasą Rivierre Casalis albo nad John Deere 545,550. Tylko jak te prasy zdają egzamin ? Ciągać jak na razie będzie je Zetor 7211 nie wiem czy da radę z nimi dobrze zbić bale.

Prosiłbym użytkowników tych pras o jakieś informacje.

Albo polecicie jakieś prasy do 15tyś, ale aby miały owijanie na siatkę, sznurek.

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

endrju00711    11

Za 15 tyś z siatką JD to hmm, będziesz musiał zapewne zrezygnować z szerokiego podbieracza :)

Np taka :) Zetorek da radę : http://www.allegro.pl/item715476541_prasa_...70cm_krone.html

Fakt, bez siatki, lecz ja sobie bardziej cenie szeroki podbierak w prasie, siatkę zawsze można kupić, a podbieraka nie zmienisz tak łatwo :)

Lub taka : http://www.allegro.pl/item715917861_john_d...podbieracz.html

Na moje warto poczekać troche, nazbierać więcej kasy w skarpete, i masz suuuper praske, w końcu prase kupuje się na pare latek :)

Adik_ziel    3

Ile kosztuje założenie siatki do John Deere ?

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Wiadomość z agroFakt.pl

endrju00711    11

Hmm, kiedyś była za 3,5 tyś nawet niedaleko mnie, lecz z innej perspektywy wtedy patrzyłem na tą prase, a za 5 tyś spokojnie znajdziesz, nawet myślę, że taniej. Oczewiście urzywana, o nowej nie wspomnę :)

Adik_ziel    3

Drogie. To już lepiej kupić od razu z siatką.

Ferdek07    67

Interesują mnie takie prasy, ale w cenie do 15 tyś można teraz dużo innych marek braćpod uwagę np. krone kr 125, czy df lub class, podobno do df 2,30 pasują części od famarolki, czy w cenie do 15 tyś można skupić się tylko na prasach pasowych?

Gość Luke16   
Gość Luke16

Ferdek ogólnie za taką kasę ciężko kupić dobrą prasę i cieszyć się jej beawaryjnościa... Ja wolałem dać za jd 550 25 tyś zł i podeprzeć się lekko kredytem ale mieć pewny sprzęt bezawaryjny i wogóle... a takto kupisz "złoma" i drugie tyle dołożysz bo części nie są tanie... Ale jak chcesz mieć najlepszy ścisk to polecam tylko i wyłącznie pasówki... :)

Ferdek07    67

no ale czy będe miał gwarancje że ta jd za 25 tyś będzie taka bezawaryjna?

a co do cen części to wiem że są drogie, gdyby w takiej za 15 tyś wymienić łożyska to może jeszcze lepiej będzie służyć jak ta za 25 tyś ? nie wiem bo nie mam ale mam jeszcze pytanko odnośnie sterowania, na allegro są jakieś sterowniki czy tam komputery do tych pras o co z tym chodzi, które modele jd mają komputery i czy to jest awaryjny element w starych modelach?

endrju00711    11

Luke16@ I tu się mylisz, za swoją 550 dałem 10 tyś, jak do tąd zmieniłem dwa łożyska, po 200 zł sztuka, pare spinek i regenerowałem podbieracz. Zrobiłem nią lekko dwa tyś bel w dwa sezony ( leci drugi ). I jestem zadowolony, w prawdzie nie posiada ona szerokiego podbieracza, i siatki, lecz na swoje potrzeby mi narazie wystarcza :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dawid9721
      Witam jaka prasę polecacie do 20 tysięcy miała by robić sianokiszonka siano i słoma ciągnik jaki posiadam to case 745 75km dzięki za porady
    • Przez Użytkownik19
      Witam , zastanawiam się nad kupnem prasy rolujacej . Zwróciłem uwage na prase john deere 592 bez rotora , ale powiedziano mi , że w niektórych modelach john deere jest problem aby zacząć zwijać belke. I pytanie czy ktoś o tym słyszał ? Jak to jest z tym modelem , czy warto taką prasę kupic ? A może lepszym wyborem bedzie vicon 1601 ? 
    • Przez luki8859
      Witam. Witam zastanawiam się nad zakupem prasy zmiennokomorwej. Głównie mysle nad John Deere V451M czy Kuhn VB 3160 , którą z tych wybrać. Proszę o opinie użytkowników. Głównie będzie prasowana słoma i jaka srednia waga wychodzi beli. Bedzie pracowała z ciagnikiem 120KM
    • Przez dawidx
      Witam interesuje sie zakupem tych 2 pras. pytanie do użytkowników która prasa będzie lepsza pod względem zgniotu i awaryjności. Dodam ze nowy model JD jest zmodyfikowany i ma rotor z wiekszych pras serii 900 i lepsze łozyska tak mi powiedział dealer. A najważniejsze pytanie jak z zapotrzebowaniem mocy w Mchale v660 z jakimi ciagnikami pracujecie. Ja mam jd 6330 i Agrotrona K110.
      cenowo McHale jest 7 tyś droższy (bez hamulców) od JD.
      Pozdrawiam 
    • Przez slawekr6
      Witam stoję przed wyborem zakupu prasy i chciałbym zasięgnoć porady która z maszyn wybrac. Prasa będzie robiłaok 1200 - 1500 bel w roku z czego co najmniej  połowa to sianokiszonka. Rozważam  Mchale F 5500 lub 5400C ( cena 127 500zł i 123 500zł dodam że mam daleko do dealera bo 135km) i Kverneland 6250 ( cena 116 000zł  do siedziby Kerneland w Toruniu mam ok 50 km).  Najbliżej mam do krone 1250 mc cena ok 115 000zl, tylko że ona nie ma opuszczanej podłogi i raczej ja wykluczam.  Jeśli chodzi o Mchale to obawiam sie  tej komory walcowej  czy słome bedzie mozna belować w dzień, kolejny minus to taki iż podobno ta prasa  ma bardo duże zapotrzebowanie mocy a mój konik ma 100 km  i słyszałem na bednarach że nie da rady sobie w tej prasie aczkolwiek dealer twierdzi inaczej.  Co do kverneland to wiem iż jest to komora walcowo  łancuchowa ale tylko tą biore pod uwage bo  walcowa jest za droga.  Jeśli chodzi o Ta 6250  to martwią mnie łożyska bezobsługowe. Prosze o porade co wybrać i mile widziane  opinie użytkowników tych maszyn.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj