bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

marcinw1981    0
3 godziny temu, Diwad890 napisał:

proteus jest dobry działa w niskich temperaturach i jest dwuskładnikowy

W jakiej  temperaturze dziala ten proteus? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Jak wygląda sprawa z Topsinem? Według etykiety Topsin można stosować raz w okresie wegetacyjnym a jak to ma się do rzeczywistości? Ile razy stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Mojemy też zaczyna coś dolegać na czosnku hiszpańskim ale i harnasiu.  Co to może być ? Mączniak ?

IMG_20190328_165257.jpg

IMG_20190328_165545.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
1 godzinę temu, xraqued napisał:

Mojemy też zaczyna coś dolegać na czosnku hiszpańskim ale i harnasiu.  Co to może być ? Mączniak ?

IMG_20190328_165257.jpg

IMG_20190328_165545.jpg

Miałeś go przykrytego? Wygląda na pogięte /połamane liście u mnie podobnie na tych co były przykryte a tam gdzie zapomniałem jest normalnie. Tak więc się nie przejmuje. 

 

Odpowiedz do galazki100 pomyliłem cytaty

Edytowano przez Quis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

połamane liście to zasługa zwierzyny i chwastownika, bardziej to chodzi mi o żółte plamy/kropki na liściach. nowy liść jak wychodzi to też je ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Nie miałem go przykrytego. Mam tak od 2 dni. Wcześniej było wszystko ladne zielone. Zastanawia mnie ta obgnita poetka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
Dnia 27.03.2019 o 20:14, pieter1991 napisał:

Zależy od roku, ale przeważnie Topsin idzie 2 razy

Mniej więcej w jakich miesiącach? Zakładam że kwiecień i czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Witam wszystkich mam pytanie, zruszylem ziemię między rzędami bo skała nie miłosierna była, i teraz mam dylemat co najpierw pryskac i w jakich odstępach? Od robaka mam proteus, od grzyba topsin i od badyla stomp, dodam że jesienią pryskalem BOXEREM i na chwilę obecną niema żadnego chwasta z z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Podlaczam sie do pytania racycacy, z tym, ze ja prysnalem juz stompem + boxer. Na robaki mam Dursban, na grzyba jeszcze nic nie kupilem.

Czy mozna polaczyc dursban z topsinem ? Jezeli musza byc dwa oddzielne zabiegi to moze chociaz do topsinu dodac jakas odzywke NPK + Mikro, lub siarczan magnezu?

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

A co byscie przelecieli najpierw? Dursban czy topsin ? Obydwa raczej zapobiegawczo, bo ani grzyba ani robaka chyba nie widac.

Wchlonie cos czosnek odzywki przy takich malych lisciach? Musialbym poleciec chociaz siarczanem magnezu, bo saletrosan ciezko u mnie do dostania w workach, wiec polece saletrzekiem/saletra i potrzeba siarki.

Chyba, ze macie inny pomysl na siarke?

Co prawda jesienia byl siarczan potasu, 2-3 tygodnie temu yara complex, wiec cos tej siarki tam jest.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

U mnie to bedzie chyba Kristalon Pomaranczowy. Dodadtkowo pewnie mocznik + siarczan magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Na start moze byc zielony, ale na koniec pomaranczowy. Jak wykorzystasz dwa opakowania to kup dwa, a jak masz wybierac to lepiej pomaranczowy + azot na start dorzucic z mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Czy Karate ZEON 50 CS zadziała na pędraki i drutowce?  Bo nie ukrywam mam z nimi mały problem a Dursbanu nie chcę stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
8 godzin temu, Patitek285 napisał:

Czy Karate ZEON 50 CS zadziała na pędraki i drutowce?  Bo nie ukrywam mam z nimi mały problem a Dursbanu nie chcę stosować.

A dlaczego nie chcesz dursbanu?

Dursbanem który przemarzł tej zimy (-5-3) będzie dobry jeszcze? Zapomniałem schować na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
4 godziny temu, Quis napisał:

A dlaczego nie chcesz dursbanu?

Dursbanem który przemarzł tej zimy (-5-3) będzie dobry jeszcze? Zapomniałem schować na zimę.

Nie chcę go stosować bo pole z czosnkiem mam niedaleko domu a z tego co wiem to Dursban okropnie śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj