bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

asus921    250

Z reguly jak jest urodzaj to cena slaba, z drugiej strony ostatnio to wszystkie warzywa w cenie. Chociaz pszenica mialabyc po 2k, a wychodzi na to, ze w zniwa za darmo beda rozdawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Czosnek jest wszedzie ladny, wiec bedzie mozna tanio kupic ladny kaliber :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

A prawda jest taka ze 80% plantatorow ktorzy sie rozwijaja ma nawadniany czosnek. A po drugie czosnek az tak duzo wody nie potrzebuje. Ma gleboko korzen i watpie ze 10-15 cm pod ziemia jest tak sucho. U mnie tydzien po deszczu patrzylem to ponizej 3cm bylo wilgotno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
Quis napisał:

A prawda jest taka ze 80% plantatorow ktorzy sie rozwijaja ma nawadniany czosnek. A po drugie czosnek az tak duzo wody nie potrzebuje. Ma gleboko korzen i watpie ze 10-15 cm pod ziemia jest tak sucho. U mnie tydzien po deszczu patrzylem to ponizej 3cm bylo wilgotno

U nas na głębokości 10 cm totalna suchota , poniżej jakas wilgoc jest już nie ma jej na tyle że się ziemia klei


Co do chlodni to polecacie jakieś agregaty używane, firma może handlarz bo zamierzam zrobić taką małą chlodnie z 30m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
1 godzinę temu, goraj555 napisał:

U nas na głębokości 10 cm totalna suchota , poniżej jakas wilgoc jest już nie ma jej na tyle że się ziemia klei

 

Co do chlodni to polecacie jakieś agregaty używane, firma może handlarz bo zamierzam zrobić taką małą chlodnie z 30m2

 

To musisz miec mocno lekka ziemie skoro tak przepuszcza wode jak sito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
Quis napisał:

1 godzinę temu, goraj555 napisał:

U nas na głębokości 10 cm totalna suchota , poniżej jakas wilgoc jest już nie ma jej na tyle że się ziemia klei

 

Co do chlodni to polecacie jakieś agregaty używane, firma może handlarz bo zamierzam zrobić taką małą chlodnie z 30m2

 

To musisz miec mocno lekka ziemie skoro tak przepuszcza wode jak sito

2b , 3a z podłożem gliniastym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Sporo jest ogłoszonych agregatów na olx tylko przeważnie wpychają większe niż trzeba mi się udało kupić okazyjnie chłodnice, nowy agregat śrubowy i sterowania wyszła mnie 4,5 tys plus nabicie montaż tak że udało się zmieścić w 7tys ze wszystkim nie licząc izolacji chłodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Ja się martwiłem bo miałem pole gdzie woda stała cała wiosnę praktycznie ale jak będzie teraz taka pogoda to jednak dobrze ze tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
micgal39533 napisał:

Ja się martwiłem bo miałem pole gdzie woda stała cała wiosnę praktycznie ale jak będzie teraz taka pogoda to jednak dobrze ze tak było

Z kolei u nas w zbozach gdzie było mega mokro na wiosnę teraz beton i zboze usycha 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ciekawy rok sie zapowiada. Nawozy duzo ludzi kupilo po 5k, zboza spadly w miesiac czasu na rekordowo niskie poziomy, gdzie juz jest sie w plecy, a w zniwa raczej skupy nie beda braly, bo zawalone towarem. Jeszcze na to przychodzi susza i widmo deszczu dopiero na koniec czerwca. To juz moze byc dla wielu gospodarstw gwozdz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
micgal39533 napisał:

Haha e z bykami nie jest źle 😎


Teraz obniżki bo Hiszpania Francja Portugalia bije za koleją bo susza

2 zł na żywą wagę w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Jak tam hektary opedowane?:) 

Co dajecie na grzyba po opedowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę posiadał czosnek zdrowy w ilości około 500tys szt będzie sortowany na kilka kalibrów i wiązany po 25szt.Cena jeszcze nie znana, sprzedaż będę prowadził od około 15lipca. czosnek zdrowy -badany na nicienia materiał do sadzenia -badana ziemia przed sadzeniem -regularnie wykonywane opryski na grzyba i robaka -dostepne na ten czosnek będzie zaświadczenie z sanepidu - od sierpnia będzie certyfikat globalgap i grasp Zapraszam do zilustrowania plantacji w celu sprawdzenia czy nie ma jakiegos nicienia albo innej choroby (najlepiej właśnie jest widać o tej porze na plantacji) Wystawiam fakture VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
8 godzin temu, AdrianCieślak napisał:

i jak tam Panowie gotowi do kopania czy jeszcze czas ? wydaje mi się że za 1,5 tygodnia będzie można wchodzić

No ja pierwsza partie wale 30 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj