bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Blend999    0

To prawda. U nas yara stosowana przez to ,że ma wiele składników na start po zimie. 50 kg na 20 ar to znowu nie jest dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
7 godzin temu, Blend999 napisał:

To co według Ciebie warto?

na wiosnę to jedynie siarka magnez i azot nic więcej 

do tego ta yara czasami leży do kopania w polu tak się pięknie rozkłada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    37

Mam takie pytanie. Ile czosnku (główek lub kg) można realnie spodziewać się z jednego hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 19.03.2023 o 14:01, LEREDA napisał:

Jak są zastoiska wodne to po nim

na takie pola mokre głębosz przed sadzeniem

u mnie czosnek wczoraj pierwszy raz opielnikowany chwastownikiem 

Dnia 19.03.2023 o 20:38, astrzab napisał:

używacie podsiewacza nawozów? montujemy właśnie przy opielaczu i będzie oszczędniej i dokładniej nawożone

znajomy ma i bardzo sobie chwali widać efekt tylko zrób to podsiewanie z głową zeby nie przesadzić z dawka nawozu bo jednak nawóz jest tylko przy roślinach oszczedność azotu o połowę , znajomy sypię po troszku co 2 pielenie czyli całą dawkę dzieli na 4 razy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
7 godzin temu, notkiz napisał:

Mam takie pytanie. Ile czosnku (główek lub kg) można realnie spodziewać się z jednego hektara?

Zalezy jaka zienia, czy nawadniasz i jaka odmiana. Nie jest tak jak na you tube ze 1mln glowek posadzisz i 1 mln zgarniesz...:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anioł123    2
Dnia 19.03.2023 o 14:01, LEREDA napisał:

Jak są zastoiska wodne to po nim

Nie prawda jak jest zdrowy to nic mu nie będzie przerabiałam to  tak było mokro gdzie stała woda na odolu że niczym nie można było wykopać a czosnek był gruby i zdrowy😁

Dnia 20.03.2023 o 17:17, Blend999 napisał:

To prawda. U nas yara stosowana przez to ,że ma wiele składników na start po zimie. 50 kg na 20 ar to znowu nie jest dużo

Dokładnie ja też tyle daje według badania gleby ,a jare ponoć dlatego na wiosnę się stosuje bo nie zawiera chlorków,na które czosnek jest wrażliwy 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
2 godziny temu, taho56 napisał:

wjezdzacie juz stompem??

jak planujesz odchwaszczanie chemiczne to najwyrzsza pora jest mnostwo kiełkojących chwastów jak robiłem pielnikiem to widac na pazurkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Jak zaczyna się pojawiać chwast to lepiej tylko stomp czy pielnikiem i dopiero stomp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 20.03.2023 o 17:39, micgal39533 napisał:

na wiosnę to jedynie siarka magnez i azot nic więcej 

do tego ta yara czasami leży do kopania w polu tak się pięknie rozkłada 

Wcześniej też uzupełniałem wieloskładnikowym ale teraz tylko jak kolega pisze azot i siarczan magnezu do tego odżywka fosforowa  ,Według moich obserwacji nie ma sensu na wiosnę stosować  uzupełniająco potasu i fosforu są to pierwiastki które długo się rozkładają a zimna wiosna im nie sprzyja

Dnia 22.03.2023 o 12:06, Anioł123 napisał:

Nie prawda jak jest zdrowy to nic mu nie będzie przerabiałam to  tak było mokro gdzie stała woda na odolu że niczym nie można było wykopać a czosnek był gruby i zdrowy😁

Dokładnie ja też tyle daje według badania gleby ,a jare ponoć dlatego na wiosnę się stosuje bo nie zawiera chlorków,na które czosnek jest wrażliwy 

A kto tu pisze o kopaniu żeby kopać to musi najpierw urosnąć  i wyjść po zimie na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

dokładnie to już jest smarowanie d*py miodem a podstawa to jest dać pod korzeń odpowiednie dawki a potem tylko azot siarka magnez i odżywkami reagować w odpowiednich momentach 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

U nas deszczowo ma być i temperatura ma spadać i przymrozki w nocy. A na niektórych zauważyłem że żółkną liści już, wiec trzeba pomału już myśleć. Co stosujecie na T1? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8

Jakie stosujecie dawki azotu przez całą wegetacje od jej ruszenia ? planuje w dwóch dawkach dac 120N na ha ale nie wiem czy nie za dużo bo obornik był i polifoska przed sądzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mega duży problem, nie pryskałem na chwasty na jesień i myślałem że dam radę wykonać ten zabieg na wiosnę ale co chwilę zimno albo mokro. Czosnek ma już 3 liść gdzieniegdzie 4, dostępny oprsyk jest boxer ale nim można pryskać do 1-2 liści, doradzi mi ktoś co można teraz zrobić w tej sytuacji 

IMG-20230329-WA0001.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
12 godzin temu, AdrianCieślak napisał:

Witam, mam mega duży problem, nie pryskałem na chwasty na jesień i myślałem że dam radę wykonać ten zabieg na wiosnę ale co chwilę zimno albo mokro. Czosnek ma już 3 liść gdzieniegdzie 4, dostępny oprsyk jest boxer ale nim można pryskać do 1-2 liści, doradzi mi ktoś co można teraz zrobić w tej sytuacji 

IMG-20230329-WA0001.jpg

Wjezdzaj chwastownikiem szybko albo pozostanie ci recznie leciec z koksem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Co myślicie żeby dolistnie azotem i witaminkami dokarmić, dzisiaj ładna pogoda.  Mam po 4-5 liści. 

IMG_20230329_152456.jpg

Edytowano przez Teedy6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
6 godzin temu, Teedy6 napisał:

Co myślicie żeby dolistnie azotem i witaminkami dokarmić, dzisiaj ładna pogoda.  Mam po 4-5 liści. 

IMG_20230329_152456.jpg

Jak nie masz duzo i ci sie nudzi to mozna, ale jeszcze bym poczekal z tydzien, teraz bedzie nabieral masy zielonej w oczach.  Bo tak to szkoda paliwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj