bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

19seba    12

Czyli to nie choroba ? U mnie tego nie ma może raz na kilka lat się trafiło a u ciotki to praktycznie co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Moim zdaniem to za duzo azotu i dlatego zielony sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7549
Dnia 3.07.2022 o 21:16, micgal39533 napisał:

Boże 15 arów to nawet by mi się sadzić i robić koło tego nie chciało dla paru stówek

Ale takich jest 1000 osób co posadzi w dla paru stówek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Ok dzięki chłopaki , właśnie w tym roku od razu zbierany był z pola po kopaniu ale może w ziemi go ugotowało, loteria z tym zielonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

Sytuacja od kilku lat to samo przed kopaniem susza i trzeba podlewać pryskać żeby nie padl jak można kopać to leje że w pole nie wejdzie

Dnia 5.07.2022 o 21:44, ahten napisał:

Moim zdaniem to za duzo azotu i dlatego zielony sie robi

Masz rację przeazotowanie + słońce i wychodzą takie przebarwienia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Jak dobrze że w tym roku przyspieszyłem z kopaniem i w ciągu 3 dni wypierniczylem wszystko i zostało tylko zebrać, teraz byłaby powtórka z ubiegłego roku. Nie wiem czy azot miał na to taki wpływ bo znam przypadki gdzie azotu nie było dawane i też zielono się robiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, micgal39533 napisał:

Jak dobrze że w tym roku przyspieszyłem z kopaniem i w ciągu 3 dni wypierniczylem wszystko i zostało tylko zebrać, teraz byłaby powtórka z ubiegłego roku. Nie wiem czy azot miał na to taki wpływ bo znam przypadki gdzie azotu nie było dawane i też zielono się robiło

Moim zdaniem te zielone to obite plus ewentualnie slonce drugi rok mam to samo.po kombajnie.im mocniej depne po gazie tym wiecej tego.to co kopane w pochmurne dni zero zielonych.

Czym  byl kopany ten zielony?

To pytanie do 19seba

 

Edytowano przez Wertykulator9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2022 o 21:12, 19seba napisał:

Czyli to nie choroba ? U mnie tego nie ma może raz na kilka lat się trafiło a u ciotki to praktycznie co roku

Zielona zgnilizna . Obity plus slonce mam tak drugi rok po kombajnie im wieksze obroty tym wiecej zielonych.czesc kopane w dni pochmurne zielonych brak 

Czym kopane te zielone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Kombajnem kopany , ale u mnie też po kombajnie i nie ma zielonych , właśnie nikt nie wie dokładnie od czego to jest , nawet nie miało go kiedy słońce spalić bo od razu zbierali z pola. Pierwszy raz jak takie się pojawiły na okolice to kupcy brali a teraz już nie chcą bo za długo nie polezy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roznie mozna kombajn ustawic mniej lub bardziej zawsze jakas glowka o cos uderzy lub jedna o druga w czasie formowania snopka czy jak z tasmy zlatuje .parenascie lat kopalem nozem i dosuszalem na polu kilka dni i tego nie bylo.Moze raz ale to jak ostro tluklem o glebe  zeby oczepac wtedy glowka o glowke i poobijalo zielonych troche bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
23 godziny temu, king12 napisał:

Bo mają wymówkę żeby cenę uj***c

Nie do konca, to chyba cos w ziemi bo na jednym polu mam a na drugim nie. Mialem troche na poczatku swojej przygody 6lat temu i zostawilem na probe co sie stanie i faktycznie po 2 tygodniach robi sie miekkie a na ten moment wez do buzi ten zabek. Nie bedzie w ogole smaku czosnku, jalowy smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał1993    1

Witam czy ktoś posiada na sprzedaż Lubasze? Interesuje mnie kaliber 6 na brudno 😉 Lubuskie Zachodniopomorskie lub Wielkopolska 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo ustalic ostatecznie czym to jest spowodowane zeby zapobiec w przyszlosci.

Jeszcze mam tak ze jak jest w wiazce to zawsze kilka sztuk nigdy tak ze 1 glowka.

Podobnie dużą szkodliwość wykazują grzyby z rodzaju Penicillium. Wywołują one zieloną zgniliznę czosnku.

Atakują rośliny jeszcze w okresie wegetacji, najczęściej uszkodzone mechanicznie lub przez szkodniki. Dalszy rozwój tej choroby następuje podczas przechowywania czosnku. 


Porażone ząbki zamierają strefowo, stają się miękkie, a na ich powierzchni tworzy się charakterystyczny, pylący, zielonkawy lub nie- biesko-zielonkawy nalot zarodników. Patogen rozwija się  w przechowalniach o wilgotności względnej powietrza poniżej 80%, czyli w warunkach, w jakich zaleca się przechowywać czosnek. Grzyb wywołujący tę chorobę przenosi się głównie z porażonymi ząbkami, nie zimuje natomiast w glebie. 

Edytowano przez Wertykulator9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
23 godziny temu, Rafał1993 napisał:

Witam czy ktoś posiada na sprzedaż Lubasze? Interesuje mnie kaliber 6 na brudno 😉 Lubuskie Zachodniopomorskie lub Wielkopolska 😉

Ja mam duze ilosci sadzeniaka Lubaszy. Wolny od nicienia, pryskany dwa razy Vydate. Odezwij sie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonymous    0

Jak sytuacja ze zbytem na giełdach w Krakowie, Sandomierzu,Rzeszowie?  Był ktoś może albo słyszał jakieś relacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

Witam posiadam do sprzedania 600tys szt czosnku zimowego odmiany harnaś w postaci : -Pęczek (obrany na biało związany po 10szt) -Marketówka (Luzem główki obrane na biało cięte na 3-4 lub 5-6cm łodygi ) - z tzw wiórem (wiązany po 25szt wstępnie tylko oczyszczony z ziemi ) -warkocze (czosnek obrany na biało pleciony warkocz z 20szt możliwość przyzdobienia warkoczu kwiatami ) -czosnek ząbkowany ( główki czosnku rozdzielone na pojedyncze ząbki ) Na czosnek będę posiadał do wglądu : -Certyfikat globalgap -Certyfikat grasp -Zaświadczenie z sanepidu - wyniki badań materiału do sadzenia na nicienie i grzyby z grupy fusarium (możliwość pobrania próbki i przebadanie ponownie czosnku) Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu, przy większej ilości jest możliwość dowozu na terenie całej Polski lub wysyłka kurierem palety, możliwość wystawienia faktury VAT Możliwość doradzenia doboru nawozów i oprysków. Nie wysyłam paczek kurierem do 30kg Cena do uzgodnienia telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj