bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

grys    279

W Krakowie na giełdzie podobno mało czosnku za 6+ 1,5zl 4,5cm 40groszy wczoraj znajomy był a teraz pytanie sial ktoś z państwa buraczki ćwikłowe ktoś poleci dobrą odmianę chce teraz zasiać po bobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8
11 minut temu, grys napisał:

W Krakowie na giełdzie podobno mało czosnku za 6+ 1,5zl 4,5cm 40groszy wczoraj znajomy był a teraz pytanie sial ktoś z państwa buraczki ćwikłowe ktoś poleci dobrą odmianę chce teraz zasiać po bobie

ja sieje czerwona kula i opolskiego. kiedys kiedys jeszcze siałem ,,nochowskiego' ale on bardzo łatwo dostaje białych pierscieni i dlatego zrezygnowałem z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
Dnia 27.06.2022 o 22:11, Kobrarj455 napisał:

Jaka cena u was czosnku? po ile sprzedajecie brudny prosto z pola? 

Czosnek harnaś 2022

0,30 zł

Do negocjacji

PROMUJODŚWIEŻ 

OPIS

Witam. Przyjmuje zamówienia na czosnek Harnaś który będzie kopany około pierwszego lipca. Czosnek ładny zdrowy, sadzony z nowego materiału. Sprzedaję tylko na brudno, możliwość wysyłki. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

https://www.olx.pl/d/oferta/czosnek-harnas-2022-CID757-IDPxr0X.html

Ceny ciekawe o,4 , 0,6 takich to mnóstwo co sprzeda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

Giełda w Pińczowie dzisiaj rano 4,5cm 30gr 5cm 40/60gr 5,5cm 60/80gr zależy jak komu się spieszyło jak miał końcówki to puszczał taniej żeby wyprzedać

3 godziny temu, alvaro2 napisał:

Podobno 6 można kupić po 06 czy to prawda 

Chyba na brudno ale to też tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

W Intermarche czosnek 3 zł a pyry na przykład tańsze niż na giełdzie w intermarche czyli coś źle robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

W Intermarche czosnek 3 zł a pyry na przykład tańsze niż na giełdzie w intermarche czyli coś źle robicie

Za co 3zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
56 minut temu, grys napisał:

Giełda w Pińczowie dzisiaj rano 4,5cm 30gr 5cm 40/60gr 5,5cm 60/80gr zależy jak komu się spieszyło jak miał końcówki to puszczał taniej żeby wyprzedać

Chyba na brudno ale to też tanio

o z okolic Pińczowa jesteś? było jakieś zejście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

Oferuję usługe kopania czosnku kombajnem wiążącym na terenie woj świętokrzyskiego i małopolskiego inne województwa za uzgodnieniem telefonicznym. tel 573194760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Pińczów zawsze słabo płaci. Lepiej już jest w Sandomierzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Co się dzieje że tak spadła cena i jak z opłacalnością przy niej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
4 godziny temu, micgal39533 napisał:

o z okolic Pińczowa jesteś? było jakieś zejście? 

Tak

1 godzinę temu, alvaro2 napisał:

Co się dzieje że tak spadła cena i jak z opłacalnością przy niej 

Podobno napływa do nas masa taniego czosnku z Egiptu Peru Portugalii zamknęły się rynki wschodnie to pchają gdzie mogą między innymi do nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
ftl napisał:

Pińczów zawsze słabo płaci. Lepiej już jest w Sandomierzu. 

Rok temu w pińczowie było drożej niż sandomierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

To przyszły rok będzie tragedia ludzie przecież teraz nie wyrzuca tylko wsadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Chociaż średnio z ha 140000 główek po 0,6 to wychodzi ponad 80 koła cyfra oczywiście magiczna nie licząc kosztów i tego że 100 proc to będzie 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

hahaha 140000 x 0,6=80 tys zł. fajnie sie liczy jak sie nie sadzi. no ale wsadzisz 140 tys na hektar.po zimie wypadnie srednio jakies 20 tys (jest tak ze 10 tys a jest tak ze i 30 tysi wypadnie dlatego pisze srednio) wiadomo uszkodzenia mrozowe itp. przypuscmy ze zostanie 120 tys.z tego połowa czyli 60 tysi kaliber ponizej 5 cm( u mnie susza jak sk...syn) pozostałe 60 tys co zostało to tak jak u mnie to w tej chwili wychodzi ok 35 tysi 5 cm, 15 tys kaliber 5,5 cm i ok 10 tys bede miał 6 cm.czyli 60 tysi scinka a 60 tysi kaliber handlowy. z tych 60 tysi kalibru handlowego musisz zostawic ok 12-15 tysi aby posadzic ektar na nastepny roki tak naprawde zostanie ci 45 tys do sprzedania. z tych 45 tys sztuk musisz kupic nawozy opryski ropa amortyzacja sprzetu. z kolei z tamtych 60 tysi co poszło na scinke(przemysłowy) praktycznie opłacasz pracowników i moze ci kapke zostanie. to sie tak fajnie wydaje jak sie patrzy z boku ale jak sie zacznie sadzic to juz nie jest tak kolorowo. z hektara w tym roku dobrze bedzie jak z 15-20 tys zł zostanie w kieszeni a ojeb.c sie trzeba jak bury osioł. pierwsze opryski na wiosne , przynajmniej raz w tygodniu trzeba byc w polu zlustrowac plantacje. pozniej scinka kwiatków, odzywki, grzybówki, a jak juz dojdzie do ,,czosnkowych zniw" to

1 opcja- trzeba  wykopac, powiązać, obrac, skalibrowac i znalesc dobrego kupca zeby w miare dobrze zapłacił

2 opcja- wykopac, skalibrowac, powiązac po 25 sztuk i sprzedac na brudno po 30-50 groszy

kurde jak by mi 80 tys zł z hektara wychodziło jak pisze kolega wyzej to bym sie smiał i nic tylko czosnek sadził

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Taho56, poprzez takie wyliczenia pojawiają się tzw skoczkowie. Posadzi 10-15arow już dzieląc skórę na niedźwiedziu a jak przyjdzie kopanie to... Płacz.. Bo nie zarobię tyle ile wyliczyłem. Trzeba sprzedać za tyle ile handlarz daje czyli średnio po 40/50 gr i kolejnego roku nie zasądzi. A ci co sądzą latami niestety na tym cierpią. Tak jest rok w rok. Uważam że powinniśmy trzymać cene zważywszy jakie duże nakłady się zrobiły. Ale już widać jakie są ogłoszenia na olx etc... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60
1 godzinę temu, witejus napisał:

Najlepiej się liczy czyje pieniądze

Proste najpierw przeliczyć dopiero sadzić czy się opłaca i ile 

1 godzinę temu, ftl napisał:

Taho56, poprzez takie wyliczenia pojawiają się tzw skoczkowie. Posadzi 10-15arow już dzieląc skórę na niedźwiedziu a jak przyjdzie kopanie to... Płacz.. Bo nie zarobię tyle ile wyliczyłem. Trzeba sprzedać za tyle ile handlarz daje czyli średnio po 40/50 gr i kolejnego roku nie zasądzi. A ci co sądzą latami niestety na tym cierpią. Tak jest rok w rok. Uważam że powinniśmy trzymać cene zważywszy jakie duże nakłady się zrobiły. Ale już widać jakie są ogłoszenia na olx etc...

Podstawa każdego biznesu jest wyliczenie

1 godzinę temu, ftl napisał:

Taho56, poprzez takie wyliczenia pojawiają się tzw skoczkowie. Posadzi 10-15arow już dzieląc skórę na niedźwiedziu a jak przyjdzie kopanie to... Płacz.. Bo nie zarobię tyle ile wyliczyłem. Trzeba sprzedać za tyle ile handlarz daje czyli średnio po 40/50 gr i kolejnego roku nie zasądzi. A ci co sądzą latami niestety na tym cierpią. Tak jest rok w rok. Uważam że powinniśmy trzymać cene zważywszy jakie duże nakłady się zrobiły. Ale już widać jakie są ogłoszenia na olx etc...

Podstawa każdego biznesu jest wyliczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8
2 godziny temu, ftl napisał:

Taho56, poprzez takie wyliczenia pojawiają się tzw skoczkowie. Posadzi 10-15arow już dzieląc skórę na niedźwiedziu a jak przyjdzie kopanie to... Płacz.. Bo nie zarobię tyle ile wyliczyłem. Trzeba sprzedać za tyle ile handlarz daje czyli średnio po 40/50 gr i kolejnego roku nie zasądzi. A ci co sądzą latami niestety na tym cierpią. Tak jest rok w rok. Uważam że powinniśmy trzymać cene zważywszy jakie duże nakłady się zrobiły. Ale już widać jakie są ogłoszenia na olx etc... 

w tamtym roku i dwa lata temu własnie przybyło tzw skoczków. ja sprzedaje4,5cm-0,75, 5 cm-1 zł, 5,5cm-1,25 , 6 cm- 1,50. wiadomo jak ktos bierze wieksza ilosc to wtedy 10 groszy zejde ale nie wiecej. trzeba szanowac swoja prace. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8
Kobrarj455 napisał:

Kupie ładnego, zdrowego sadzeniaka najlepiej okolice 6 cm i oczywiście Harnasia.

tel 573194760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Wie ktoś czemu niektóre pałki czosnku są zielone ?  Potem ten zielony ząbek wylatuje 

received_2144160319076584.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj