bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Quis    8
22 godziny temu, AR13 napisał:

Ja dopiero zaczynam zabawę z czosnkiem, mam pierwszy raz. I w związku z tym pytanie. Czym najlepiej będzie kopać? Lepszy wyorywacz, który mogę pożyczyć od znajomego, czy może kopaczka elewatorowa z lemieszem takim jak do cebuli? 

Mam niewielką ilość i nie opłaca się inwestować w kombajn, a i w okolicy nikt takiego nie ma i nie ma od kogo pożyczyć.

Jak wy kopaliście wasz czosnek gdy zaczynaliście uprawę?

Koledzy i koleżanki, bardzo proszę o odpowiedź, jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Czesc. Jak zaczynalem i mialem pierwsze 20arow to kopalem widlami :) tydzien czasu ale wykopalem, lekko nie bylo.

Teraz od kilku lat mam wyorywacz najzwyklejszy i mi bardzo usprawnil te prace. Wiadomo potrzeba troche ludzi do pomocy. Ale mysle ze do 1.5ha spokojnie bede uzywal wyorywacz jak zwieksze areal to bede sie zastanawial nad kombajnem choc nie wiem czy jest sens inwestowac 30tys w kombajn jak traktuje czosnek jako hobby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

Witam, mam do zaoferowania usługę kopania czosnku nowym kombajnem firmy J.j broch wraz z ciągnikiem na wąskich kołach, Kombajn ten posiada regulowany rozstaw kopania więc będzie się sprawdzał w każdym rozstawie zasadzonego czosnku. Usługi wykonujemy na terenie całej polski, możliwość wystawienia faktury VAT. Cena do uzgodnienia. Zainteresowane osoby proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Ja kopie wyorywaczem do buraków i idzie super. Podważy ziemie i czosnek tylko się idzie i wyciąga.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7
Napisano (edytowany)

My próbowaliśmy kopaczką do ziemniaków ale było twardo i nie pasował na rozstaw rządków. Potrafiło obciąć główkę. Teraz wyspawany wyorywacz i gra gitara

Edytowano przez astrzab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

@astrzab masz jakieś zdjęcia tego wyorywacza? W chodzi w ziemie jak jest sucho? Jakie masz ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Ziemia 4a,b. Jak sucho trzeszczy ale idzie. Zdjęcia wstawię wieczorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1
18 godzin temu, farmer1111 napisał:

Czego mu brakuje że ma takie końce pierwszy raz mam czosnek wiosenny 

20220520_150728.jpg

Podpinam się do pytania kolegi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
19 godzin temu, farmer1111 napisał:

Czego mu brakuje że ma takie końce pierwszy raz mam czosnek wiosenny 

20220520_150728.jpg

Wyglada na brak fosforu, a prztnajmniej w kukurydzy tak sie objawia fioletowym przebarwieniem, ale zazwyczaj przy niskich temperaturach.

@Quis Skrec/rozkrec srube rzymska (łącznik) przy ciagniku to zmienisz kąt. Ja mam do noza dospawane od dolnej strony krotkie prety zbrojeniowe zacinane na 45 stopni. Kilka sztuk wspawaj to latwiej wejdzie w ziemie i juz raczej nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Co do wyorywacza ja przykręciłem jeszcze lemiesze od pługa bo na samej listwie nie dawał rady wychodził z ziemi a czosnek mam posadzony na glinie , a co do kwiatków to i mnie jeszcze ani jednego nie ma więc nie ma mowy o cięciu i pewnie jeszcze trochę się zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

ja rozcinałem czosnek to za ok 2 tygodnie u mnie sie pojawi, wiosna była u nas zimna ( podkarpacie ) no i opoznione sadzenie ze wzgledu na inne prace polowe ( 7 listopada dopiero sadziłem), chociaz juz w różnyc terminach sadziłem, kiedys było 10 pazdziernika, ale było tez tak ze 25 listopada

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

u nas myślę że będzie pod koniec tygodnia bo kwiat już wyszedł teraz czekać aż wyrośnie i ciąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

mam nadzieje ze troche deszczu spadnie  i cena czosnku bedzie adekwatna  do kosztów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1

Panowanie co mogę zastosować na chwasty dwuliścienne przy zastosowaniu belki herbicydowej? Stomp da radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj