bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Zieleniak    5

Zapytam czysto teoretycznie: w jakim czasie przykladowo siarczan magnezu posypowo lub inny nawoz  przemiesci sie do strefy korzeniowej i bedzie wykorzystany przez czosnek, przy intensywnym nawadnianiu za pomoca armatek. 

Stosuje ktos nawozy posypowo pod nawadnianie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
15 godzin temu, Kobrarj455 napisał:

Jak tam wasz czosnek? usycha? bo mój strasznie bierze,a jak patrzyłem to rewelacji w główkach nie ma

Troszke wykopalem i glowki 55-6+ troszke 4.5.

Ale jeszcze strasznie zielony wiec zostawiam do  8 lipca jeszcze niech podrosnie moze te 0.5cm zwlaszcza ze mam podlewany to tak szybko nie uschnie

Zawsze to rozmiar wiecej:D

 Dzis ostatni raz dam mu wody i koniec:) jeszcze zielsko wypielimy recznie bo gdzieniegdzie lebioda rowna z czos kiem a nawet wieksza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Quis napisał:

Troszke wykopalem i glowki 55-6+ troszke 4.5.

Ale jeszcze strasznie zielony wiec zostawiam do  8 lipca jeszcze niech podrosnie moze te 0.5cm zwlaszcza ze mam podlewany to tak szybko nie uschnie

Zawsze to rozmiar wiecej:D

 Dzis ostatni raz dam mu wody i koniec:) jeszcze zielsko wypielimy recznie bo gdzieniegdzie lebioda rowna z czos kiem a nawet wieksza :D

Jaka ochrona że taki zielony? U nas liście coraz słabsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras34    0
6 godzin temu, Quis napisał:

Troszke wykopalem i glowki 55-6+ troszke 4.5.

Ale jeszcze strasznie zielony wiec zostawiam do  8 lipca jeszcze niech podrosnie moze te 0.5cm zwlaszcza ze mam podlewany to tak szybko nie uschnie

Zawsze to rozmiar wiecej:D

 Dzis ostatni raz dam mu wody i koniec:) jeszcze zielsko wypielimy recznie bo gdzieniegdzie lebioda rowna z czos kiem a nawet wieksza :D

jeszcze z tydzień i kopiemy:)

 

16248831035321617492541.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Powiedzcie mi cos takiego. 

Czy da sie teraz jeszcze czyms skrzyp zlikwidowac oprocz motyki? 

Tak zeby czosnku nie spalilo. 

Dzieki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0
20 minut temu, king12 napisał:

Przez całą wegetacje się nie da

 

To jak. Bo wczesniej nie bylo, tak psikna rok wczesniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
1 minutę temu, Teedy6 napisał:

To jak. Bo wczesniej nie bylo, tak psikna rok wczesniej. 

Jak masz skrzyp to masz kwaśną glebę, W tym momencie nic nie zrobisz. Musisz bawić się motyką i go wycinać co jakiś czas bo z tego co wiem, bardzo głęboko jest ukorzeniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0
24 minuty temu, ftl napisał:

Jak masz skrzyp to masz kwaśną glebę, W tym momencie nic nie zrobisz. Musisz bawić się motyką i go wycinać co jakiś czas bo z tego co wiem, bardzo głęboko jest ukorzeniony. 

No bardzo głęboko, troche kwasna i chba ta motyka zostanie..  Moze siarka zakwasila. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Skrzyp nie jest oznaką niskiego pH gleby to jest mit. Chwast jak każdy inny tylko trudniejszy do wytępienia ale z drugiej strony mniej szkodliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Witam

Mam taki problem na kilku procent uprawy. 

Czy to fusarium czy niszczyk? na goglach nie znalazlem podobnych zdjec. 

Dodam ze czosnek ktory kupilem do sadzenia troche kulawo wygladal. Na innej dzialce mam ornaka i jest piekny, ale od wielu lat z wlasnej hodowli. I niczym nie pryskany i nie zaprawiany. Ten chory co na zdjeciach jest na polu na ktorym nigdy nie bylo czosnku i upraw jemu zakrazajacym. 20 lat ugory i ostatnie lata przedplon pod czosnek. 

IMG_20210630_152824.jpg

IMG_20210630_153603.jpg

IMG_20210630_152804.jpg

Edytowano przez Teedy6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
4 godziny temu, Teedy6 napisał:

Witam

Mam taki problem na kilku procent uprawy. 

Czy to fusarium czy niszczyk? na goglach nie znalazlem podobnych zdjec. 

Dodam ze czosnek ktory kupilem do sadzenia troche kulawo wygladal. Na innej dzialce mam ornaka i jest piekny, ale od wielu lat z wlasnej hodowli. I niczym nie pryskany i nie zaprawiany. Ten chory co na zdjeciach jest na polu na ktorym nigdy nie bylo czosnku i upraw jemu zakrazajacym. 20 lat ugory i ostatnie lata przedplon pod czosnek. 

IMG_20210630_152824.jpg

IMG_20210630_153603.jpg

IMG_20210630_152804.jpg

Smietka to jest, jak widac na przed ostatnim zdjeciu. Widac gdzie zaczela zerowac z ktorej strony czosnku.  Da sie ja rozpoznac po zolknieciu liscia jak by ktos wysysal z niego zycie, nie mylic ze schnieciem i lodyga jest jasniejsza od zdrowego.  Nie zauwazyles bialych glizdek tak z 3-4 mm? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Quiz

Gdzies tam wczesniej widzialem na jednym takiego robaka tylko on tak z boku sie wbijal a nie w pietke. 

W namiocie z pomidorami posadzilem kilka czosnkow na innej dzialce i to samo. 

Mozliwe ze od ziemniaka? 

Czyli teraz to juz reszte zje? Jesli to to? Ja myslalem ze to fusarium. Bo na poczatku liscie na koncach pożółkły i switchem pryskalem 2 razy, no mopilan, topsin, itp. 

Jutro jeszcze zobacze. Bo dzisiaj kroiłem i nic w srodku nie znalazlem. 

A jak to smietka to gryke tam teraz posiac czy moze cos lepszego jest?  Moze srodki na te larwy przed zima na glebe 10ktotna dawke karate i mopsilanu? 

Edytowano przez Teedy6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Cos takiego niszczy czosnek. 

Od czego to i co to jest? 

IMG_20210701_103237.jpg

Edytowano przez Teedy6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Ok. Juz wiem. Na drutowca itp nie psikalem

A na jesien wiosne jak to zwalczyc. Moze tam nic nie rosnac nawet 2 lata. Aby wyczyscic larwy.  

Dursban wycofany. 

Widze ze zamiennikow nie ma. 

Ma ktos jakis pomysl oprocz nicieni. 

Trzeba kombinowac i prawo lamac w takim razie,  taka unia. 

 

Edytowano przez Teedy6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówią że jak połowa liści uschnie, ale ja się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

U mnie pada i słońce i tak od kilku dobrych dni. Niby warunki dobre ale na usychajacych liściach pojawił się czarny nalot chyba jakiś grzyb. Do zbiorów jakieś 2-3 tygodnie. Prysnąć jeszcze czymś na grzyba? Obawiam się że jak tak zostawię to przy szchniciu pod dachem grzyb zaatakuje cała roślinę. Co polecacie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
9 godzin temu, pawel213333 napisał:

Ja juz swoj kopie. Lubuskie.

Świętokrzyskie już zaczynają kopać, ja za max tydzień. Najpierw jęczmień jary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0

Co się stanie jak za szybko wykopiemy czosnek? Za późno to wiem że może się rozwarswić. 

W piątek jadę na wczasy i mam dylemat czy teraz kopać czy jak wrócę po tygodniu. Liście są jeszcze zielone, myślę że są gdzieś tak procentowo obumarte na 30 %. 

Czekać czy jechać kopać? Jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

jest zasada ze lepiej wykopac czosnek 2 dni za wczesnie niz jeden dzien za pozno.policz ile ma łusek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj