bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

decard_cain    0

Drodzy plantatorzy, chciałbym zacząć przygodę z hiszpanem na próbę, jaką odmianę wybrać violette czy morado? i czy ktos ma może sadzeniaka ? około 50 kg bym potrzebował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek9955    0

Witam czy posiada ktoś na sprzedaż czosnek Lubasza ??? . Oczywiście na materiał do sadzenia. 😁 Proszę o telefon lub wiadomość 725-009-395

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna88    0

Witam,

Czy ma ktoś jeszcze 10 tysięcy zdrowego harnasia do sadzenia, kaliber 5? Jeśli tak to prosze o info na priv oraz cene(słomniki i okolice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
19 godzin temu, Maro05 napisał:

Ktoś zaprawia czymś na robaka+ zaprawa nasienna? 

Też chce zaprawić ale czym? Co roku sadzę na własne potrzeby i czy ważne jest jak posadzi się czosnek chodzi mi czy bez znaczenia jak ząbek się ułoży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Dużo jest środków do zaprawiania więc problemu nie ma. Kwestia ceny. Co do sadzenia... najlepiej sadzić tzw. dupką w dół. Szybciej wzejdzie. Przy sadzeniu mechanicznym nie ma możliwości poprawnego ustawienia ząbków. Niemniej jednak nie wpływa to na jego nazwijmy to rozwój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
5 minut temu, Andpol napisał:

Dupką w dół niekiedy korzenie mi go do góry podniosą może za płytko sadzę?

A na jaką głębokość sadzisz? Nie do końca jestem przekonany że korzenie wypchną "aż tak" wysoko. Ruszyć, ruszą ząbek. Będą szukały wody i miękkiej gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
6 minut temu, Andpol napisał:

Tak ze 2 cm. ziemi nad ząbkiem. Tebukonazolem +durszban dobra zaprawa?

Sadzenie czosnku na głębokość 2cm może spowodować jego przemarzniecie. Ja sadzę miedzy 6 a 8 cm. Co do zaprawy..Durszban? Chyba Dursban. Jest to oprysk owadobójczy, nie słyszałem o jego zastosowaniu do zaprawiania. Poza tym chyba już go wycofali. Co do Tebukonazolu to jest to chyba jeden ze składników środków grzybobójczych również do oprysków powschodowych. Do zaprawiania możesz użyć popularnych zapraw zbożowych lub np T75DS, funaben, scenic itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Co do wsadzania zabkow w ziemie tos wypychanie ich to problem za plytkiego sadzenia (mialem hiszpana kiedys i niektore zabki byly tak wielkie a sadzilem jeszcze recznie i za gleboko ich nie wciskalem to wypulychalo do gory.)

 

Co do ulozenia zabkow to dupka do dolu, mechanicznie pada obojetnie jak zazwyczaj na bok. Ale jak tez saxzilem hiszpana i moj nietrzezwy wtedy pracownik :d posadzil jakies 1000 glowek dupka do gory to czosnek do konca rozwijal sie kodzeniem do gory i czosnek byl bardzo wygiety, ciezko sie go oprawialo, wyszedl 2 tygodnie pozniej z ziemi, ale wielkosciowo taki jak sadzony poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Czy ktoś z kolegów ma na sprzedaż główki harnasia 50+ lub ząbki około 300kg? Jestem zainteresowany kupnem. Info na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Ktoś kto ma teraz czosnek jeszcze ładniejsza kasę weźmie niż w sezonie, ceny poszły ładnie w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Mówisz o cenach hurtowych?

To na jaką cenę można teraz liczyć przy sprzedaży powiedzmy 20000 tyś główek 5+ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Noo ceny poszly niemilosiernie w gore.

 

I popyt ogromny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja zasadziłem tydzień temu i się zastanawiam czy to nie był błąd 

Dziś korzenie długości ponad 10 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj