bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Maro05    11

Czy ktoś wie co to jest i czym spowodowane? Za dużo wody ma? Czosnek tak jakby wypuszcza młode listki że środka..

IMG_20200620_124729.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Witam. Na zaschnietych, obumarlych zoltych końcówkach lisci pojawil sie czarny nalot. Ewidentnie jest to grzyb. Wystapil 2 dni temu po pierwszym deszczu. Nie przenosi sie na zielone czesci roslin. Zbior za dwa tygodnie. Czym to opryskac aby zmiescic sie w okresie karencji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
9 godzin temu, Zieleniak napisał:

Witam. Na zaschnietych, obumarlych zoltych końcówkach lisci pojawil sie czarny nalot. Ewidentnie jest to grzyb. Wystapil 2 dni temu po pierwszym deszczu. Nie przenosi sie na zielone czesci roslin. Zbior za dwa tygodnie. Czym to opryskac aby zmiescic sie w okresie karencji? 

Topsin ma 14 dni

Edytowano przez LEREDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

nieciekawy sie rok zapowiada w tamtym roku sie nie dalo kopac bo skala w tym bloto a nie zapowiadaja zeby mialo przestac padac wgl mam nadzieje ze sie nie rozwarstwi przed kopaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

E tam narazie jest B dobrze jeśli ktoś w porę ogarnął fungi z dokarmianiem. Do wykopów jeszcze spokojnie z 14-18dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Infinito na karencję 7 dni w czosnku. Tak przy okazji zapytam czy mogę zmieszać infinito z huwa-sanem i jak już to w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
11 godzin temu, Morfeusz1979 napisał:

Infinito na karencję 7 dni w czosnku. Tak przy okazji zapytam czy mogę zmieszać infinito z huwa-sanem i jak już to w jakich dawkach?

Ja bym teraz infinito nie stosował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek05    0

Witam, mam czosnek pierwszy rok, jak go się sortuje? Są jakies klasy, że co centymetr czy pół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
3 godziny temu, janczar810 napisał:

Nie wiem jak u Was ale mam w tym roku praktycznie 80% czosnku 5+,  ciekawe jak bedzie z ceną

Bedzie niska:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Quis, nie kracz :). Czemu zawsze polski rolnik musi się napracować a zysku malutko. Może (niestety ale dzięki wirusowi) ogranicza import i Polski rynek stanie na nogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Jak  będzie cena po 2 zeta to na drugi rok będzie posadzone 5 razy tyle Czosnyku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
21 godzin temu, Morfeusz1979 napisał:

LEREDA a dlaczego ?

Infinito to dobry środek ale zastosowany wcześniej   nie na koniec uprawy po nim czosnek śmierdzi jak hiszpański , jak jest zastosowany na koniec ,nie wiem czemu tak jest ale nie tylko ja to zauważyłem sąsiad który też sadzi czosnek też wyszedł z takiego założenia , może dlatego że jest to środek o działaniu systemicznym i wgłębnym . ja stosuje infinito w kwietniu i tak do końca maja

ja sortuje tak 4cm  4,5 cm  5cm  5,5cm 6cm 6,5cm 7 cm i tak dalej tylko dalej to już bardzo nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
7 godzin temu, ftl napisał:

Quis, nie kracz :). Czemu zawsze polski rolnik musi się napracować a zysku malutko. Może (niestety ale dzięki wirusowi) ogranicza import i Polski rynek stanie na nogi. 

Jak to czemu? Bo schodza z ceny w panice aby sprzedac... "sasiad ma 10 groszy taniej to ja zrobie 15 aby ode mnie brali" i tak to dziala, polska mentalnosc, a druga sprawa handlarze... byle sie nachapac a jak nie to sobie wezma tani z hiszpani.

 

Lerda ja stosuje infiniti na koncu i nie mialem takiego problemu ze "smierdzacym" czosnkiem, podana jest kadencja, a z drugiej strony jest tak mokro ze czosnek raz dwa to przerobi. Byc moze stosowales to jak bylo sucho.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Panowie spokojnie z ustalaniem ceny :) na południu nicień zrobił sieczke z upraw, w hiszpanii ulewne deszcze a potem +40 stopni i czosnek ugotowany. 5tka będzie pewnie bezcenna bo przy takich warunkach jakie miał to patrząc u mnie co się dzieje to poniżej 5.5 będzie trzeba wybierać i tak będzie u większości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj