bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

ftl    17

Jak masz tego owada to musisz przyjrzeć się dokładnie jak wygląda. Poniżej masz dwa podobne owady. 

15875314945222931463180468483757.jpg

15875315336257964100123178685919.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

"pińcyt złotych młody kawalerze" :) - Trzeba sobie pomagać. Poniżej tytuły oraz autorzy.

1- "choroby i szkodniki warzyw" - Maria Rogowska, Jan Sobolewski

2-"Choroby i szkodniki warzyw cebulkowatych" - Józef Robak, Kazimierz Wiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowie, dajecie jakieś odżywki dolistne przy tej suszy jaka panuje? Jest sens co kilka dni prysnąć jeśli nie ma takiego dobrego obiegu w roślinie? O nawozy nie pytam bo nie maja w czym sie rozpuścić. Nie pytam tych co maja nawodnienie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0

Jaki powód może być tak przyschniętych liści, czy to grzyb czy susza?

20200422_174147.jpg

20200422_174234.jpg


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Ktoś odżywia dolistnie siarczanem magnezu, krystalonem i florovitem w jednym oprysku?

Edytowano przez Maro05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Jaki wąż kupic do zasilenia zraszaczy pulsacyjnych? Potrzebuje srednice 40mm. Cisnienie na wężu bedzie okolo 4 atmosfery max. Pytam bo nie wiem czy kupowac wąż twardy czy miękki. Jak macie to rozwiązane. Chodzi oczywiscie o koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
1 godzinę temu, Maro05 napisał:

Ktoś odżywia dolistnie siarczanem magnezu, krystalonem i florovitem w jednym oprysku?

A co? Nie wolno mieszac?

24 minuty temu, Zieleniak napisał:

Jaki wąż kupic do zasilenia zraszaczy pulsacyjnych? Potrzebuje srednice 40mm. Cisnienie na wężu bedzie okolo 4 atmosfery max. Pytam bo nie wiem czy kupowac wąż twardy czy miękki. Jak macie to rozwiązane. Chodzi oczywiscie o koszty

Wszystko zalezy od arealu jaki masz. 

Ja bede podlewal tylko ktopelkowo. Ale rok temu mialem "wiatraki" glowne wyjscie 1.5 cala rozgalezialem na 0.5 cala. 6 wiatrakow mi obslugiwalo. Mialem to na zwyklych wezach. Ale jak robisz to na stale pod dane pole to warto zrobic na plastikach bo sa trwale. Wkopac w ziemie i podlewaasz co chcesz i co masz danego roku na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11
1 godzinę temu, Quis napisał:

A co? Nie wolno mieszac?

O wasze dawki chciałem zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5
2 godziny temu, Quis napisał:

A co? Nie wolno mieszac?

Wszystko zalezy od arealu jaki masz. 

Ja bede podlewal tylko ktopelkowo. Ale rok temu mialem "wiatraki" glowne wyjscie 1.5 cala rozgalezialem na 0.5 cala. 6 wiatrakow mi obslugiwalo. Mialem to na zwyklych wezach. Ale jak robisz to na stale pod dane pole to warto zrobic na plastikach bo sa trwale. Wkopac w ziemie i podlewaasz co chcesz i co masz danego roku na polu.

Areal 0.5 ha, zasilane pompa zanurzeniowa ze studni glebinowej. Max odleglosc 300 m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Co teraz polecacie na chwasty? Rosnie mi przedewszystkim rumian, fiolki i chaber...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

W nocy popadało trochę, na głębokości 40cm wilgoci sporo,niech pije i rośnie. Zdjęcie przed deszczem robione,widać że sucho ma (teraz już trochę mniej)

IMG_20200428_174342.jpg

Edytowano przez Belaruss820
Dodanie zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek91    0

Witam, mój czosnek jest w fazie 5-7 liści Ostatnio został opielony, czy można zastosować w nim jakiś herbicyd po całości o działaniu doglebowym czy raczej trzeba Zabieg wykonać tylko w miedzyrzedzia? Jeśli tak to jaki i w jakich dawkach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja sikalem stompem 2tygodnie temu i dzis juz z motyka biegalem... mo

Lode siewki bierze ale wiekszych nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

przed południem prysnalem czosnek switch-em po godzinie z minutami spadł deszcz wchłonęło, czy opryski spłynał? szukam w internecie i nie mogę znaleśc odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Pierwsze zdjecie czosnek sloniowy

Drugie zdjecie od lewej hiszpan, najslabszy hiszpan, harnas

Jaka dawka w tym momencie mozna pryskac Select Super. Miejscami pojawia sie chwastnica jednostronna. Pryskacie po calosci czy tylko miedzyrzedzia ? 

W sumie po calosci niema sensu, bo on nie dziala jak STOMP czyli nie robi bariery dla chwastow, tylko likwiduje juz istniejace, tak ? 

Moglbym nawet punktowo pryskac, bo nie na calosci ta chwastnica wystepuja, tylko jakie stezenie wtedy zrobic.

Opryskiwacz akumulatorowy 16l, ile wlac?

 

IMG_20200504_144534_9_copy_3504x2628.jpg

IMG_20200504_144428_0_copy_2628x3504.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Mogę na priv? 

3 godziny temu, asus921 napisał:

Pierwsze zdjecie czosnek sloniowy

Drugie zdjecie od lewej hiszpan, najslabszy hiszpan, harnas

Jaka dawka w tym momencie mozna pryskac Select Super. Miejscami pojawia sie chwastnica jednostronna. Pryskacie po calosci czy tylko miedzyrzedzia ? 

W sumie po calosci niema sensu, bo on nie dziala jak STOMP czyli nie robi bariery dla chwastow, tylko likwiduje juz istniejace, tak ? 

Moglbym nawet punktowo pryskac, bo nie na calosci ta chwastnica wystepuja, tylko jakie stezenie wtedy zrobic.

Opryskiwacz akumulatorowy 16l, ile wlac?

 

&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

IMG_20200504_144534_9_copy_3504x2628.jpg

IMG_20200504_144428_0_copy_2628x3504.jpg

Mogę na priv? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrol    4

Witam. Czy ktoś z was będzie posiadał na sprzedaż dobrej jakości czosnek harnaś do przyszłego sadzenia? Najlepiej z Podkarpacia bądź wschodniej Małopolski.

Planuję zasadzić 12 arów.

Ewentualnie może wiecie gdzie mogę dostać.

Poletko jest w trakcie przygotowań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@syrol

Moge ci sprzdac po zbiorach, ale wysylkowo, bo ja z WLKP. Harnas, ornak i hiszpan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrol    4

Jaka ilość jest potrzebna na 12 arów i czy wy rezerwujecie wcześniej czy z zakupem sadzonek nie ma problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj