bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

galazka100    1
29 minut temu, micgal39533 napisał:

Mocznika 10-15kg na ha a siarczanu 5-6kg na ha

A powiedz jeszcze do jakiej fazy rozwoju czosnku mozna stosować takie nawożenie. Jak często?  I ile wody stosujesz na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Stosowal ktos saletre wapniowa lub Wapnowit dolistnie ? W tym roku bede lecial zboza wlasnie mocznik + saletra wapniowa + siarczan i w czosnku tez wytestuje.

Wapnowit w sumie juz raz hiszpan dostal, lekko sie chyba poprawil.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Witam 

Powie ktoś co może mu dolegać. W polu ładny ciemno zielony a jak dzisiaj wykopałem jednego to ma takie jakieś brązowe plamy na sobie.

Czym to zwalczyć?

IMG_20200404_173619.jpg

IMG_20200404_173540.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

To hiszpan i harnas. Gdzies jest jeszcze ornak, ale chyba sie na zdjeciu na zalapal.

Mowisz, ze gleboko ? Pierwszy raz robilem.

Chwastownik za grosze. Ze starych bron wycielem zęby kupilem palce chwastownika podwojne, lekko je zagialem na hydraulice i skrecilem sruba na miejsca zębow od brony.

Brone zawiesilem na ramie na lancuszkach i jakos to smiga.

P.S

Panowie, jedziecie juz z Robakiem i grzybem ?

Na grzyba zostal mi Topsin, na robaka musze kupic. Rok temu byl dursban, ale widzialem, ze niektorzy stosuja Proteus ?

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 3.04.2020 o 18:42, diwad8900 napisał:

ponad 150kg czystego azotu dajesz na ha? nie psuje się potem ci po takiej ilości azotu

 Ja  daję saletrzak bo nie zakwasza gleby i według mnie dłużej się rozkłada przez co dłużej pobierany jest azot , daję go na pierwszy siew i drugi a na trzeci daję saletrę wapniową wychodzi mi ok 150 kg czystego składnika azotu na ha ważne jest żeby nie spóżnić się z trzecią dawką , Ja na trzecią dawkę nie polecałbym saletry amonowej ale to jest moja sugestia wiem że niektórzy dają

Dnia 4.04.2020 o 08:59, asus921 napisał:

Stosowal ktos saletre wapniowa lub Wapnowit dolistnie ? W tym roku bede lecial zboza wlasnie mocznik + saletra wapniowa + siarczan i w czosnku tez wytestuje.

Wapnowit w sumie juz raz hiszpan dostal, lekko sie chyba poprawil.

Ja stosuję jedno i drugie saletrę co prawda posypowo na trzecią dawkę a wapnowit turbo daję do każdej odżywki, plus tytanit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
58 minut temu, asus921 napisał:

@LEREDA

No i co o tym powiesz?

 

Wapno jest bardzo potrzebne w uprawie czosnku , czosnek lubi wapno wrażliwy jest na brak tego pierwiastka, wapno wpływa lepiej na przechowywanie czosnku , pomaga w chorobach grzybowych , a do tego wapnowit zawiera też bor  magnez tez niezbędne pierwiastki po mojej obserwacji jest różnica we wzroście czosnku , zresztą zastosujesz zobaczysz ja jestem zadowolony w tamtym roku stosowałem i w tym też będę zresztą pierwszy oprysk już  poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Mam jeszcze jeden "smierdzacy" pomysl.

Gnojowka dolistnie opryskiwaczem lub opryskiwaczem bez dysz cos ala RSM.

W 1m3 bydlecej ponoc 3kg azotu i co najwazniejsze 7kg potasu + magnez + mikro

Zeby podac 7kg potasu dolistnie to trzeba np. prawie 20l Kalprim z Intermagu - 250 PLN, lub np. 20kg kristalonu czerwonego - 150 PLN

Glownie na zboza chcialem to wytestowac + mocznik + siarczan magnezu, a czosnek przy okazji. Troche sie boje o przypalenia, ale poglownie leja beczkowozem po 20m3 na hektar i jakos nie przypali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

ja polałem kiedyś na próbę samą gnojówkę  na jeden przejazd i to obficie tak jak z beczkowozu leciało dość grubo  i nic czosnkowi nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Ja dawałem gnojówke ale przed sadzeniem. 

Ktoś powie co się dzieje z tym czosnkiem ze zdjęć powyżej.

Jak zerwałem pierwszą warstwę naskórka to dalej jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
2 godziny temu, adamek1942 napisał:

ja polałem kiedyś na próbę samą gnojówkę  na jeden przejazd i to obficie tak jak z beczkowozu leciało dość grubo  i nic czosnkowi nie było

A efekt jakis zauwazalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Może być, zależy to też od tego jakie środki się stosuje bo np można opryskać mikro a za parę dni podać npk i wtedy np wyjdzie 4 razy w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8
1 godzinę temu, asus921 napisał:

@taho56

W pole nie mozna wyjezdzac przy kwarantannie, jako praca?

niestety nie wolno.policja codziennie przyjezdza sprawdza itp.nie bede ryzykowal kary 30 tysi

teraz to pol biedy,nie teraz to po swietach pojade i zrobie dzien po dniu,grzyba,robaka i odzywki,nie jestem przekonany do mieszania srodkow.ale jakby był czas wykopkow i wtedy kwarantanna by była??? w dwa tygodnie potrafi sie rozleciec przeciez.U taty w pracy były dwa przypadki cov-19 i automatycznie pracownicy z calego działu w kwarantannie z rodzinami.2 tygodnie bez mozliwosci pracy na gospodarstwie a z krus-u nie nalezy sie nic

Edytowano przez taho56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj