bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Quis    8

Mam ten saam problem. Rosnie w oczach. Juz widac rajki... ja w piatek i spbote sciele sloma... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
6 godzin temu, asus921 napisał:

@Quis

A pryskasz stompem ? Ta sloma to przeciw chwastom czy jako wloknina, czy to i to ?

W sumie bardziej jako wluknina choc przykryc tez chce wluknina. Zobacze co bedzie po tych przymrozkach bo u mnie caly na wierzchu i tak srednio ro widze, jeszcze mam z 15 kilo najwyzej dosadze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Sadzi ktoś czosnek słoniowy? Kupiłem parę ząbków na próbę. Zobaczę co to za wynalazek. Podobno bliżej mu do pora jak do czosnku😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
13 godzin temu, astrzab napisał:

Sadzi ktoś czosnek słoniowy? Kupiłem parę ząbków na próbę. Zobaczę co to za wynalazek. Podobno bliżej mu do pora jak do czosnku😀

Ja wsadzilem 500 zabkow na probe, bo mozliwe, ze bede mial zbyt za granica na niego. 

Tak jak piszesz, to nie jest czosnek tylko odmiana pora.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam sprzedam czosnek wiosenny duże ilości w atrakcyjnej cennie 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

No Ci co sadzili trochę wcześniej to już prawie wszystko na wierzchu, u nas gdzie nigdzie coś wyskoczyło

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ta pogoda niezle da popalic cos czuje... teraz cieplo wyjdzie a w styczniu dopieprzy mrozem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Umnie juz czosnek szpilkuje a w dlugoterminowej pogodzie nadaja cieplo. Ochlodzic ma sie dopiero kolo polowy grudnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolinaS    4

A u mnie wszystko z poślizgiem w tym roku, kręgosłup nie daje rady i dopiero po weekendzie idę sadzić czosnek. Czyli jednak nie za późno jak pogoda będzie ok to sie ukorzeni dobrze. Miałam na wiosnę przekładać, a tu jak zapowiadają jeszcze ciepełko to chyba teraz zdążę. Sadził ktoś z Was czosnek zimowy wiosną? Mam gdzie przechować i czytałam w jakimś opracowaniu że jest około 2 tygodnie później jak ten z jesieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

On wyrośnie ale plonu takiego nie da jak sadzony jesienią , główki małe będą , kiedyś robiłem taki eksperyment , dosadziłem wiosną jedną sadzarkę tego samego nasienia obok zimowego i różnica była duża , główki 3,5 do 5 , powyżej 5 to sporadycznie , gdzie ten obok co na jesień wsadzony to 4,5 sporadycznie a reszta w górę ,  ale wyrósł wszystki ,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu4122    0
2 godziny temu, janczar810 napisał:

Kupie czosnek jary PW

Nie moge wysłać pw. Jaką ilość potrzeba i jaki kaliber? 

Edytowano przez Tosiu4122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jakie srednio wielkosci osiaga Jarus? on jest bez pedu kwiatostanowego?

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

IChce ktos hiszpana do posadzenia? Zostalo mi 120 glowek

Pierwsze zdjecie to hiszpan, juz przykrywam.

Drugie to harnas na dzien dzisiejszy

20191123_130212.jpg

20191123_131413.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Quis

Juz przykrywasz hiszpana? U mnie podobny, a moze nawet wiekszy. Temperatury maks -3 w nocy w nastepny weekend, ale to jedna/dwie noce, pozniej przerwa i znowu takie -2 w nocy przed dzien/dwa. I wlasnie sie zastanawiam czy przykrywac juz na stale i czy nie bedzie mu za cieplo przez te wiekszosc dni i nocy na plusie jakie zapowiadaja na grudzien.

Wypowie sie ktos kto przykrywal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Generalnie to ja nie stosuję przykrywania włókniną czosnku , inne warzywa owszem , wiosną kiedy potrzeba przyspieszenia wzrostu, mam hiszpana (kupiłem tu od jednego z kolegów)  też wyskoczył i nawet 3 /4 liść puścił , nie wiem czy przetrwa ale zaraz na zdjęciach pokaże jak to na razie zabezpieczyłem .  Włóknina działa dwojako , może i ochroni przed mrozem ale gdy na niebie pojawi się słońce pod włókniną zaczyna się robić wyższa temperatura co daje nawet czasem znak do wegetacji , potem na to spadnie śnieg więc przyciśnie i parzy , w sumie zobaczcie zdjęcia jak tu koledzy na przedwiośniu w tym roku odkrywali włóknine jak ten czosnek wyglądał , dość wątle i był rozhartowany , większość na pewno miała mniejszę lub większe problemy z utrzymaniem się do zbioru tego roku, optymalnym i bezpiecznym ale jednak może trochę pracochłonnym jest ścielenie słomą , wiem wiem , staromodnie hihi ale ... działa 

Na zdjęciach na jednym poletku jest 3 rzędy hiszpana , reszta harnaś który siedzi bezpiecznie pod ziemią .

 

IMG_20191130_091901.jpg

IMG_20191130_112943.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj