bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    499

My do luskania mamy dwa koła i czosnek przez nie puszczamy później tylko przebrać ząbki i gotowe

kurde niektórzy już sprzedali wszystko a u nas dopiero zaczęte :D

 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Ludzie głupieją na punkcie tego czosnku... Rybitwy stoją , wrocław też podobno , zero kupca , nie ma komu sprzedać , a każdy chce tylko więcej sadzić... to nie ziemniaki że bydło zje... nie którzy jak by mogli to by go na kamieniach sadzili bo myślą że się dorobią majątku...bo usłyszeli jakie to pieniądze są z tego...

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Ja w tym roku powiedziałem że już p******e ten biznes, robota poszła na marne,wszystko na kg poszło,jeszcze mam trochę to ludzie kupują po 30 główek. Całe szczęście że miałem mało posadzone. A o tym wzbogaceniu to historia u mnie w rodzinie. Rodzice sądzą po 30-40ar. Teraz brat "kupił" sadzeniaka i posadził z nimi na jednym kawałku to razem mieli z 40ar. Ojciec pryskal za swoje,paliwo za swoje, brat tylko przy pieleniu pomagał. Ożenił się a jego żona tez ze wsi poszła pracować do miasta i powiedziała że ona przy tym nie będzie robić. Sprzedali wszystko na brudno w dobrych pieniądzach to do sortowania moi rodzice dwóch braci i teście brata i brat jego żony, a Pani z miasta czasami pomagała jak z roboty wróciła, zero pojęcia o czym kolwiek na wsi i ciągle narzekania że niewygodnie że już nie może że boli to, tamto, i teraz najlepsze, jak się dowiedziała ile brat(jej mąż) przytulił kasy za ten czosnek to jej oczy się zaświeciły i chce aby sadzic znowu bo takie pieniądze są na tym,ale robić przy tym to się jej nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladeusz    0
4 godziny temu, Belaruss820 napisał:

Ja w tym roku powiedziałem że już p******e ten biznes, robota poszła na marne,wszystko na kg poszło,jeszcze mam trochę to ludzie kupują po 30 główek. Całe szczęście że miałem mało posadzone. A o tym wzbogaceniu to historia u mnie w rodzinie. Rodzice sądzą po 30-40ar. Teraz brat "kupił" sadzeniaka i posadził z nimi na jednym kawałku to razem mieli z 40ar. Ojciec pryskal za swoje,paliwo za swoje, brat tylko przy pieleniu pomagał. Ożenił się a jego żona tez ze wsi poszła pracować do miasta i powiedziała że ona przy tym nie będzie robić. Sprzedali wszystko na brudno w dobrych pieniądzach to do sortowania moi rodzice dwóch braci i teście brata i brat jego żony, a Pani z miasta czasami pomagała jak z roboty wróciła, zero pojęcia o czym kolwiek na wsi i ciągle narzekania że niewygodnie że już nie może że boli to, tamto, i teraz najlepsze, jak się dowiedziała ile brat(jej mąż) przytulił kasy za ten czosnek to jej oczy się zaświeciły i chce aby sadzic znowu bo takie pieniądze są na tym,ale robić przy tym to się jej nie chce.

z 10 arów za wiele kasy nie przytulił, chyba że za rodziców jeszcze zainkasował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Miał chyba 15ar swojego do czego dołożył tylko na sadzeniaka, na brudno zgarnął kilkanaście tysięcy, a dla tej paniusi to już dużo bo nie trzeba dużo robić (ona nie musi) i ona chce żeby sadzić czosnek. W takim układzie to kasy sporo jak za taki kawałek,czysta kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Jak słychać że nawet na 5 klasie sadzą czosnek to na pewno dobrze się to nie skonczy... teraz to już chyba wszędzie się rozniosło jak to dobrze jest z czosnkiem , ludzie mają działki po 15 arów i sadzą a już nie mówi się o tych co mają po 7- 15 ha...do tego hiszpan jest praktycznie cały rok a w tym roku wzięcie jest na ukraiński bo cały fioletowy... harnasia teraz sprzedać to większa filozofia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
9 godzin temu, 19seba napisał:

Jak słychać że nawet na 5 klasie sadzą czosnek to na pewno dobrze się to nie skonczy... teraz to już chyba wszędzie się rozniosło jak to dobrze jest z czosnkiem , ludzie mają działki po 15 arów i sadzą a już nie mówi się o tych co mają po 7- 15 ha...do tego hiszpan jest praktycznie cały rok a w tym roku wzięcie jest na ukraiński bo cały fioletowy... harnasia teraz sprzedać to większa filozofia ;)

Ukrainski bardziej bialy jest nie  fioletowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja niedawno miałem telefon i gościu z okolicy ma trochę ziemi i chciał by to zagospodarować i patrzy na ceny czosnku, że są ładne i słyszał że na 30 arach zmieści 90 tys glowek. I jak jest że zbytem i czy da się zarobić... Fantazja ludzka...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8
Marcin napisał:

Szukam osoby w województwa dolnośląskiego lub opolskiego która posiada łuskarkę do czosnku?

Chciałbym zlecić taką usługę, bo ręcznie się zajadę.

dużo tego czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam kto z was nawadniał czosnek taśmami kroplujacymy czy ma jakieś doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

A ja się wcale nie dziwie że sadzą ,  zasadzi 20 arów to jak się mu urodzi weźmie więcej kasy niż z 2 ha żyta , każdy umie liczyć , trzymaj byka 2 lata i zapłacą ci po 6zł za kilo to tyle kasy ci nawalą że aż się zdziwisz , świń tak jak u nas nie wolno trzymać , na sąsiedniej wiosce gościu jeszcze ma to co tydzień weterynaria jest u niego i badania przeprowadzają , powiedział że tylko dotrzyma te co ma i kończy z tym biznesem tylko co dalej? słabe perspektywy na tej wsi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

jaki nawóz pod korzeń przed sadzeniem siejecie ? Do tej pory stosowałem yare viking ale nie do końca wydaje mi się że to zdaje egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Ja w tym roku myślałem nad fosforan polidap oraz sól potasowa.( dawałem jeszcze po zniwach gnojowice)

Edytowano przez galazka100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robsonm1988    0

Czy ktoś wykonuje usługę maszynowego luskania czosnku w Małopolsce? 

Ile kosztuje taka usługa? Jesli ktoś wie kto taka usługę może wykonac to proszę o wiadomość. 

Edytowano przez Robsonm1988
Brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 3.09.2019 o 21:19, galazka100 napisał:

Ja w tym roku myślałem nad fosforan polidap oraz sól potasowa.( dawałem jeszcze po zniwach gnojowice)

A ja bym żadnego z tych nawozów nie zastosował a już w szczególności soli potasowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Ja sieje tylko polifoche 6 i co drugi rok daje siarczan potasu i mam główki 5 do 7cm nawet. A czosnek mam już 8 lat. Znajomi stosują yary i inne takie rzeczy a jak przychodzi suchy rok to wszędzie równo jest - gówno😊 inwestujcie w nawadnianie a nie nabijanie kabzy firmom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Też dawałem w tamtym roku jara mila complex jak ty janczar810. A dawałeś coś oprucz niej? W jakiej dawce dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj