bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Quis    8

Lubaszka, proponował mi gościu z Ukrainy zakup czosnku o takiej nazwie 9 zł za kilo kaliber 5.5-6. wizualnie ładny czosnek ale ja bym chciał że 100 kg na próbę a on minimum 2 tony sprzedaje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
3 godziny temu, adamek1942 napisał:

a czy ktoś z was sadził czosnek w tym samym roku co wapnowanie pola ?? hym ??

Ja sądziłem, wapnowalem miesiąc przed sadzeniem. Magnezowym w granulacie. Nie widziałem żeby coś się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Wapno magnezowe działa dopiero w drugim roku po zastosowaniu , jak chcesz szybkiego efektu to musisz zastosować kredę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

zasiałem wapniak kornicki okolo( kreda)  75 kg na 12 ar  przy ph 6.4 na próbę zobaczymy co będzie dodaje ze ziemia cięzka bardzo. ciekawe jestem czy korzeniu nie poupala oraz nie zakluci wzrostu.

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

To ja rozsiałem 600 kg kredy i 250 wapna magnezowego na 35 arów, ziemia miała 5,56 ph ,posiałem gorczycę i już powschodziła i elegancko rośnie , więc wydaje mi się że te 75 kg co rozsiałeś to nie jest aż tak dużo zwłaszcza że czosnek lubi wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
Dnia 14.08.2019 o 09:13, adamek1942 napisał:

 

Turkuć podjadek jest groźny dla czosnku? Czy odstrasza? Bo mam w planach zasadzić czosnek na polu gdzie jest sporo turkucia. Macie jakieś sposoby na niego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

lereda ale ty miałeś bardziej kwaśna glebę, czy lubi wapno ciężko powiedzieć mam pole co jest duzo wapnia w glebie to tez niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

będę miał sprowadzonego hiszpania do sadzenia.

Kilka osób się pytało w wiadomościach prv, do części z Was napisałem, ale część wiadomości pokasowałem bo brakowało miejsca a nie jestem w stanie spamiętać wszystkich. Jak cos przypomnijcie się w wiadomości prv.

 

A wracając do temu, Panowie i Panie jak tam handel ? Ja już chillout zostało kilka tys 5 i 5.5 także już bez stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

U mnie koniec dwa tygodnie temu był i muszę powiedzieć że bardzo dobry rok podsumowując. Część na brudno cześć na czysto i po temacie. Udało się sprzedać w miarę dobrych cenach i patrząc na to co się dzieje to utwierdza mnie w przekonaniu żeby szybko uciekać z towarem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja swojego pogoniłem dawno, już skupuje i ciągnę dalej dla stałych klientów... Choć mam już dosyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 19.08.2019 o 08:33, adamek1942 napisał:

lereda ale ty miałeś bardziej kwaśna glebę, czy lubi wapno ciężko powiedzieć mam pole co jest duzo wapnia w glebie to tez niedobrze

Jeżeli masz dużo wapna w glebie to pewnie mało siarki , a czosnek jest rośliną która lubi siarkę ,najlepiej zrobić analizę gleby i zobaczysz czego brakuje koszt ok 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0

Szukam osoby w województwa dolnośląskiego lub opolskiego która posiada łuskarkę do czosnku?

Chciałbym zlecić taką usługę, bo ręcznie się zajadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Marcin u nas w Małopolsce maja napewno, z tym że czosnek musi być mocno popekany i prawie nie mieć już skór żeby zdało to egzamin. Jak masz zbity i ze 4 skóry na nim to zapomnij, bo tylko Ci towar pogniecie. 

Max kup maksymalnie 23-26g, cięższa za bardzo go przygniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0
15 godzin temu, s4lim3 napisał:

Marcin u nas w Małopolsce maja napewno, z tym że czosnek musi być mocno popekany i prawie nie mieć już skór żeby zdało to egzamin. Jak masz zbity i ze 4 skóry na nim to zapomnij, bo tylko Ci towar pogniecie. 

Max kup maksymalnie 23-26g, cięższa za bardzo go przygniecie

Ok, dzięki za radę. Co roku obierałem ręcznie ale miałem mało 20 a, teraz będzie pod 70 a , a ty masz jakąś sprawdzoną metodę łuskania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin_B    0

Witam, od 2 lat uprawiam Harnasia, mam jeszcze do sprzedania ok 1500 główek w rozmiarze 4+, 5+ i 6+. Jeżeli macie jakiś kontakt to kupców lub sami kupujecie to zapraszam do kontaktu. Cena do uzgodnienia. Prosze o info na priv.

20190809_203548.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

No ludzie zwiększają obszary, rok temu i w tym byłem jednyny w okolicy a teraz już miałem kilka telefonów odnośnie sadzenia ile na ha i czy można zarobić... I to ludzie z okolicy. Ale niech sądzą na 5 klasie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj