bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

A mi się wydaje że mu nic nie jest, może był bardziej zielony = więcej skór = dłuższy okres schnięcia. Jak obierzesz na biało i ząbki są ok to bym się nie martwil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
3 godziny temu, mtz820narew napisał:

ja tez mam ta późną ładną odmianę

A jak on wygląda?

Edytowano przez Belaruss820
Zmiana tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
19 godzin temu, galazka100 napisał:

Witam 

Co może dolegać czosnkowi ze zdjęć. Jak sie go obierze całego do ząbków to jest ładny.

 

 

 

 

Jak go składowałeś? Musiałeś kopać z zielonymi liśćmi bo wygląda na zaparzenie.

 

Jeżeli był składowany np. na paletach albo bardzo gęsto powieszony bez dostępu powietrza to liście zgniły i pociągnął do głowki.

 

 

 

Z innej beczki. Jak sortujecie czosnek? Potrzebuję kupić sortownik bo nie przerabiam ręcznie. Jaki sortownik szukać? Do ziemniaka? Rolkowy czy sitowy? Do czosnku obcinanego  na krótko.

Edytowano przez dszywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Sortuj się raczej na cm 5, 5,5 i 6 itd. Jaki ty sortownik chcesz stosować? Miarka i jazda. Czosnek to nie cebula😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
8 godzin temu, czostek napisał:

Sortuj się raczej na cm 5, 5,5 i 6 itd. Jaki ty sortownik chcesz stosować? Miarka i jazda. Czosnek to nie cebula😀

Potrzebuje sorty 4.5 / 5 / 5.5/  6.

Ręcznie  idzie to bardzo słabo i jest za dużo pomyłek... Niestety teraz  kupujący wymagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Najprostszy kalibrator kup i jakim cudem się można pomylić na nim to nie wiem. W dwie osoby jesteś w stanie zrobić ok 3tys dziennie. I wszystko jest idealnie posortowane tak że kupiec nie ma prawa się przyczepić. 

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
6 godzin temu, czostek napisał:

Jaki kaliber i ile cenisz? 

Wszystko zależy ile chcesz i jaki kaliber. PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barteo1808    0

Udało mi się kupić ziemię 26 arów i chciał bym posadzić czosnek. Już od dłuższego czasu szukam informacji o uprawie w internecie ale nic nie udaje mi sie wyszukać. I mam pytanie czy ktoś z forum mógł by się podzielić wiedzą odnośnie uprawy czosnku począwszy od przygotowania ziemi na jesieni aż do zbioru w lipcu.

Edytowano przez Barteo1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Mega to chyba Rusek chociaż co rejon to inne nazewnictwo :)

Ja już z szerokolistnego się wyleczylem. 3 lata miałem. Główki robił konkret nawet jak dudy nie było ale to koniec pozytywów wg mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PymPol    1

A jak sytuacja u was z czosnkiem jarym? Ktoś sadził? Ktoś zebrał? Jak plon? Ja chyba zacznę w poniedziałek kopać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu4122    0

Jarego wykopałem 2 tyg temu, szału nie ma dużo drobnicy, największy koło 6cm ale dużo go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

U mnie jeszcze Harnaś i Mega w polu rosną ,w tym roku coś pózno dojrzewają.

Czosnek Mega wczoraj wyrwane kilka sztuk.

IMG_20190721_134508.jpg

IMG_20190721_134852.jpg

IMG_20190721_134946_11CS.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
Dnia 21.07.2019 o 10:00, Barteo1808 napisał:

Udało mi się kupić ziemię 26 arów i chciał bym posadzić czosnek. Już od dłuższego czasu szukam informacji o uprawie w internecie ale nic nie udaje mi sie wyszukać. I mam pytanie czy ktoś z forum mógł by się podzielić wiedzą odnośnie uprawy czosnku począwszy od przygotowania ziemi na jesieni aż do zbioru w lipcu.

Poczytaj forum, tu jest wszystko. Chyba że chcesz iść na łatwiznę. To może poproś jeszcze kogoś żeby ci wszystko na polu porobił 🙂 jaka klasę ziemi kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Ostatnio napisał do mnie gość z pod białoruskiej granicy, chociaż ja też mam blisko to on jeszcze bliżej ale nie znam typa 😀że współpracuje z firmą która chce wejść na rynek polski z maszynami do czosnku. Szukał ludzi co uprawiają od 0,5 do 3ha. Dalej się nie zagłębiałem w temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj