bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

A tego przykrywales czy zrobił głowy bez przykrycia? Wypadło coś z powodu choroby? Pytam bo u mnie chyba się nie zdarzyło żeby od korzenia się psul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Byłem dziś w sanepidzie  i tak jak kolega wyżej pisał jest to za darmo tydzień się czeka potrzeba tylko numer gospodarstwa nadany przez ARIMR , u mnie nawet młyn nie chce w tym roku przyjmować zboża bez tego zaświadczenia a rok temu było bez problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
1 godzinę temu, Zibo123123 napisał:

asus921 cena 1.20zł  nie był przykrywany a co do odmiany na dziś nie pamiętam jak poszukam to napisze.

W sensie za tego 7cm ze zdjecia po 1.20 sprzedales? Pochwalisz sie gdzie i mniej wiecej o jakich ilosciach mowimy? W sensie gielda warzywna czy sklepy czy jakis detal? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Macie jakieś patenty na szybkie czyszczenie czosnku? Czym korzeń ucinacie?:,-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

Ktos jest w stanie ocenic po zdjeciu czy to harnas czy jakis hiszpan czy nie daj Boze chinczyk? Od dziadka z dzialki, nawozenie tylko przedsiewne a wysoki mocno porosl, glowka na zdjeciu 5.5+, a to wcale nie najwieksza byla wyrwana. Gdzies od kogos kilka glowek kupil, mowi, ze byly bardzo duze, powiedzialbym, ze harnas, ale jakos nie ma zapachu ten czosnek. Moj ostro wali, ten ledwo ledwo 

IMG_20190613_091229.jpg

IMG_20190613_091225.jpg

IMG_20190613_091236.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Witam, wczoraj wykopałem jedną główkę czosnku i po obraniu jej, główka zamiast być fioletowa(jak na Harnasia przystało) była biała. Sadziłem fioletowe ząbki i teraz nie wiem co o tym myśleć. Harnaś będzie się dopiero teraz wybarwiał czy popełniłem jakiś błąd w uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
Patitek285 napisał:

Witam, wczoraj wykopałem jedną główkę czosnku i po obraniu jej, główka zamiast być fioletowa(jak na Harnasia przystało) była biała. Sadziłem fioletowe ząbki i teraz nie wiem co o tym myśleć. Harnaś będzie się dopiero teraz wybarwiał czy popełniłem jakiś błąd w uprawie?

Spokojnie nic się nie stało czasami tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
20 godzin temu, micgal39533 napisał:

Spokojnie nic się nie stało czasami tak jest

Uzyska jeszcze fioletowy kolor czy nie ma nadziei? Bo jak wiadomo, fioletowy kolor= lepsza sprzedaż

gg.png.9057b7a5927510686b96e17d1b1115de.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Napewno sie zrobi fioletowy u mnie ma 5 cm i jeszcze nie widac zeby sie barwil caly bialy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

U mnie też białawy ale tydzień temu wyciągałem był biały, lekko podeschnal i już się robi fioletowy. U mnie na glinie 4.5 cm a na normalnej ziemi 5.5-6 cm już. Jeszcze 5-6 warstw do ząbków...  Dziś topsin i potas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
21 minut temu, pawel213333 napisał:

Jak nie bedzie padac to jeszcze z tydzien i kopanie

U mnie to samo, deszczu zero a czosnek wygląda jak by był do kopania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

A u mnie właśnie pada w końcu wczoraj dostał czosnek porządnego kopa mikro makro amino miedź i bor  kopanie myślę że po 5 lipca 

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554
2 godziny temu, king12 napisał:

A u mnie właśnie pada w końcu wczoraj dostał czosnek porządnego kopa mikro makro amino miedź i bor  kopanie myślę że po 5 lipca 

A kiedy sadziles?takie samo pytanie do @jacek3773 i @pawel213333 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554

pokazałbym Wam jak wygląda mój czosnek ale na tel nie chce mi wrzucać zdjęć czy to przez stronę czy w aplikacji,może wiecie jak to zrobić?bo kompa nie chce mi się włączać 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

Uważajcie z tym wczesnym kopaniem. Niech was góra nie zmyli 😉 Przy upałach czosnek może wyglądać jak by już chciał się kopać ale ząbki jeszcze zbyt młode. Mój już powoli się wykłada ale i tak poczekam jeszcze ok 1,5 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554

ja sądziłem 6 października to myślę że pierwszy tydzień lipca będzie spoko o ile naprawdę nie padnie strasznie,dzisiaj zachodzę na pole a tam jasne przebarwienia jakby mu czegoś brakowało,trzy dni temu pryskalem odżywka fosforową,czy miałoby to jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
12 godzin temu, s4lim3 napisał:

Potasem prysnij jeszcze dolistnie

Tydzień temu dostał potasem

Ja planuje kopanie na 28/29 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Co to za dziadostwo? Na jednym lisciu znalazłem taką larwe przyssaną mocno do niego, a na innym żółte jajeczka. Co to może być. Wczoraj dostał drugą dawkę mospilanu po 14 dniach. Dziś topsin jeszcze idzie ponieważ na żółtych końcówkach liści pojawiły się czarne plamki. Do kopania myślę, że jeszcze z miesiąc. Warmia zawsze opóźniona z plonami 🙄

IMG-20190615-WA0005.jpg

IMG-20190615-WA0006.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj