bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

king12    233

Tak wszystko 1.6l infinito 4l foliqaminowigor 0.6asahi i 2kg siarczan magnezu a jeszcze 0.05l cyperkillmax 

Zdjęć niestety nie mam ale w ciągu dwóch dni pożółkł bardzo tam gdzie był troszkę mniejszy dodam że w maju spadło już 150l wody jest też ciepło także grzyb atakuje jutro jadę znowu na chwasty plus grzyb i rosasol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

No właśnie miałem tak samo. Końcówki były lekko żółte i w ciągu 2-3 dni niektóre liście zrobiły się żółte do połowy szczególnie w tym mniejszym czyli słabszym czosnku. Mokro jest strasznie pada codziennie i to nie mało. I teraz zastanawiam się czy się polepszy czy przyczyną jest gdzie indziej. Robaków nie widać chyba że te nicienie, ale nie wiem jak ich szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
1 godzinę temu, king12 napisał:

Tak wszystko 1.6l infinito 4l foliqaminowigor 0.6asahi i 2kg siarczan magnezu a jeszcze 0.05l cyperkillmax 

Zdjęć niestety nie mam ale w ciągu dwóch dni pożółkł bardzo tam gdzie był troszkę mniejszy dodam że w maju spadło już 150l wody jest też ciepło także grzyb atakuje jutro jadę znowu na chwasty plus grzyb i rosasol 

Czym jedziesz na chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Leopardem bo chwastnica się pokazała a za 5-6 tygodni to będzie miała z 30cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

W tamtym roku po 16 dniach opadu chwastnica miała 0,5m przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy a zaproponujecie coś na RDEST POWOJOWATY, mam tego chwastu b.dużo i zbytnio nie mam pojęcia czym go zwalczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0
Napisano (edytowany)
Dnia 28.05.2019 o 18:10, astrzab napisał:

Ponoć właśnie ten granulat vydate rozsypany i zmieszany z  glebą wybija tego drania. Jak nie kupię vydate to będę próbował mospilanem. Nie ma na co czekać.

 

 

14 godzin temu, LEREDA napisał:

SZUKAM CZEGOŚ SKUTECZNEGO NA FUZARYJNĄ ZGNILIZNĘ CZOSNKU TOPSIN NIE DAJE RADY ,

Jeśli infinito nie pomoże spróbuj Switch+Previcur. Trochę drogo ale jest skuteczny. 

Edytowano przez Paja71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meter    0

Pomocy co to może być i jak uchronić resztę czosnku czy to jest od nadmiaru wody czy to jakaś choroba dodam że problem występuje głównie w Ornaku w harnasiu i szerokolistny problem jest mniej dotkliwy padało u nas i woda w nim stała przez jakiś tydzień 

IMG_20190530_195400026.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Jeśli liście żółte i czosnek mniejszy to sprawa nicieni. Mam podobnie w harnasiu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

U nas w tamtym roku tydzień -dwa przed wykopkami zaczeło się tak dziać i to nie tylko u mnie ale u kilku gości co uprawiają czosnek od lat,co ciekawye choroba po wykopaniu i powieszeniu w suchym przestała się rozwijać(wiadoma rzecz chore były od razu odrzucane ale wiadomo że wszystkiego się nie wyłapie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meter    0

A czym to teraz zwalczyć bo do kopania jeszcze trochę czasu zostało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6
Napisano (edytowany)

U mnie też trafiają się uszkodzone rośliny jak u @Meter. Wyrwałem kilka i znalazłem to:

IMG_20190530_181345.jpg

To nicienie? Nie za duże to? 

Edytowano przez sebek52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladeusz    0
Napisano (edytowany)

Nicienie widać pod mikroskopem. To są larwy jakichś much, chyba śmietki...albo drutowce

Edytowano przez wladeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

U mnie podobnie jak u Sebek52 znalazłem takie robaczki w ziemi pod korzeniem. Rośliny są na liściach żółte niektóre mocno, ale korzeniowy nic nie jest. Czytałem że nicienie mają 1 do 1.5 mm A te u mnie mają ponad 5 mm i więcej. Czy to są nicienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6
Napisano (edytowany)

Czym walczyć z tymi robalami? Do tej pory szedł proteus i mospilan, czym zaatakować teraz? 

Co polecacie na teraz z grzybówek? Poszło 2x infinito, czym poprawić? 

 

 

 

Edytowano przez sebek52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

U mnie zlecenie na pendowanie dostał chrześniak, jutro zobaczę jak mu poszło... 🙂 Ale bądź co bądź jutro będę miał koniec i prysnę pomarańczowym kristolanem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

u mnie tez cześć opedowane również  arkus  ale potem poprawa a jak u was na jeden strzał wszystko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja ogławiam na raty, bo wychodzę z założenia ze co niektóre kwiaty będą za duże, i nie potrzebnie roślina je karmi zamiast główki- chodzi o to by rósł w główkę a nie w kwiat. 

 

Koledzy też tak macie że wizualnie jak i zdrowotnoscia szerokolistny jest jakby mniej wymagająca odmiana względem harnasia- szerokolistny po prostu lepiej się prezentuje, i z tego co widzę jak u mnie harnas nie okryty to szkoda sadzenia, a szerokolistny i bez okrycia prezentuje się nie najgorzej

 

Jeszcze jestem ciekaw waszej opini odnośnie mojego zamysłu co do finiszu harnasia otóż:

-Wczoraj dałem infinito+siarczan mg+ potas

-jutro bądź wtorek planuje polecieć ostatni raz insekcydem dursban

- a za jakies 2tyg. Topsin i KONIEC. 

I JAK UWAŻACIE? Ma to ręce i nogi ? :)

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj