bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

galazka100    1

Dostałem w sklepie środek Sumi Alpha 050 EC. Okropiłem i go już nie ma. Ale teraz wykonałem czosnek któremu zaczęły żółknąć dolne liście a potem cały. I mam tam takie milimetrowe białe glizdy. Które urządzają system korzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Moze to być nicień ale moze i nie, on się później uaktywnia z tego co wiem nie ma zarejestrowanego środka nicieniobójczego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
2 godziny temu, galazka100 napisał:

Czym zwalczyć niszczyka zjadliwego w czosnku?

Na niszczyka na ten moment(bodajże) nie ma zarejestrowanych ŚOR, jedynie można zaprzestać uprawy czosnku na 4/5 lat i zasiać rośliny którymi się nie karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
14 minut temu, gesiog1 napisał:

Paweł 213333 to leń, jakby. Tak niemrawo lata?

Prawie wcale nie lata. Latwo idzie go zlapac nie boi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

wczoraj dałem swich, a dziś potas+mocznik+siarczan mg. zobaczę jak zareaguje bo po ostatnich mrozach koncówki mi zżółkły 

w załozeniu mam dać jeszcze fosfor+mocznik+siarczan a na koniec zakończyc potasem. Dobrze zakładam? czy coś poprawić?

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

wczoraj pryskałem na chwasta pendigan +goal ,mam na stanie wuxal ASCOFOL I ASAHI . Co proponujecie podać teraz a co po pędowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Jak tam dalej u was susza. Umnie od tygodnia po trochu cos pada dzis w nocy juz 15 l na m2. I na przyszly tydzien nadaja ckdziennie deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

A u mnie susza trwa nadają codziennie że będzie padać a tu nic trochę pokropi i stop , dziś też miało od rana padać , i zero .Wschodnie mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Płn Wlkp. Dziś 6l ogółem maj już aż 11l/m2, mało ale cieszy mnie i to co spadło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
5 godzin temu, gesiog1 napisał:

Lubuskie, wreszcie ruszy z kopyta.

A skad dokładnie  jestes. Ja tez lubuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba chodziło o Lontrel 300sl. Robiłem próbę 3 tyg temu dałem 0,4l/ha tak jak zalecają na cebule ale zrobiłem to w dwóch zabiegach w odstępie chyba 5 dni ale  chyba to był błąd bo ostrożeń polny tylko przyhamowało i rośnie dalej ale skasowało mi siewki rdestru. Stosuje ktoś takie połączenie lontrel+goal w czosnku ozimym o tej porze 

Dnia 7.05.2019 o 14:15, janczar810 napisał:

Ja na jesień dałem 5l i na wiosne poprawka także 5l/ha. Środek Sharpen czy jakoś tak. Przepuscił mi powoj, i szarłata ale w miejscu gdzie presja chwastów była olbrzymia, że wzgledu na,fakt ze 3-lata temu tam były ziemniaki i chwasty sie wysialy.

Dzis robię test goal i lornel czy jakos tak :)

chyba chodziło o Lontrel 300sl. Robiłem próbę 3 tyg temu dałem 0,4l/ha tak jak zalecają na cebule ale zrobiłem to w dwóch zabiegach w odstępie chyba 5 dni ale  chyba to był błąd bo ostrożeń polny tylko przyhamowało i rośnie dalej ale skasowało mi siewki rdestru. Stosuje ktoś takie połączenie lontrel+goal w czosnku ozimym o tej porze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
28 minut temu, gesiog1 napisał:

lontrel 0.1l /ha+goal 0.05/ha.

 

Żagań Citi

 

Bez problemów można jechać po całości? Bo moje testy z pełną dawką po całości narazie czosnku nie palą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesiog1    1

Tak.to dawki męczące chwasty, na 2-3 razy. no ale wiadomo trzeba uważać, żeby nie przecholowac, bo to mocne środki.


Wschowa, to niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj