bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinw1981    0

Koledzy prosze doradzic stosujecie w chwastownikach swoich z przodu kółka czy są  niepotrzebne?

Edytowano przez marcinw1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
49 minut temu, micgal39533 napisał:

Tak bo się ustawia na nich. A bez musiałbyś trzymać na pompie

Ty masz 3 metry czy 1.5 pole robocze  co masz kołka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja mam przykryty ale jest tak ciepło że już 2 cm wyszedł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

U mnie włóknina nie potrzebna , połowa pod wodą :( Czosnek bardzo jest wrażliwy na nadmiar wody ?

Edytowano przez xraqued

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Jezeli woda zejdzie wciagu tygodnia to nic mu nie powinno byc. Umnie tez tak bylo 2 lata temu i nic nie bylo mu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja jutro swój okrywam. 

Wszedzie śnieg  u mnie nic, pora na wloknine, bo mrozy zapowiadaja.

Sadzony 4listopada a duża część na wierzchu, nawet szerokolistny miejscami wylazł, o harnasiu juz nie wspominam. 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie mrozy będą po -10, -15 ale śniegu 20 cm lub więcej na polu więc się nie mam czego bać. Oby tylko tak dalej. Mam jeszcze trochę czosnku słoniowego ale jego to przykryłem już na jesieni agrowłókniną zimową. Patrząc po waszych komentarzach to jest szansa na jakąś cenę w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

he he szansa na cenę. w okol mnie nasadzenia wariackie plus Hiszpan z uni, ja bym się nie nastawiał na cuda, wiadomo piękny towar szybciej zejdzie ale wariactwa nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pawel213333 napisał:

Cene ksztaltuje sam rolnik. Bo chce sprzedac to zaniza cene jeden przez drugiego.

Nie wiem skąd się urwałeś kolego ale nie pisz takich głupot więcej. cenę kształtuje rynek a nie żaden rolnik! ile rynek jest w stanie ci dać to tyle dostajesz, jak jest masa towaru to możesz sobie wołać ile chcesz ale i tak dostaniesz tyle ile ktoś jest w stanie ci za to dać . Prawo popytu i podaży, od i tyle w temacie. nie ma co się napalać, i liczyć ile się weźmie ,bo przypi.rdoli minus 30 w lutym to czosnek będziemy oglądać na obrazku. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

praktykował ktoś nawożenie po agrowłokninie tj. bez odkrywania i nawożenie bezpośrednio na nią? a dokładniej siarczan magnezu/kizeryt, a w póżniejszym terminie N -saletrosan?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

saletrosan możesz kolego dać normalnie już od 1 marca, a najlepiej jak się zrobi ciepło i czosnek już ruszy. siarczanu nie polecam doglebowo, jego pasuje zmieszać z ziemią ale dolistne jak najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Pytanko z innej beczki przeliczaliście może dopłaty z arimr  ja postanowiłem to uczynić i rąbneli mnie na 600 zł jutro mam zamiar to wyjaśniać  co innego podają a co innego płacą przykład ; podałem 10 szt bydła zapłacili mi 2541 a deklarują że za sztukę jest 293 zł do obszarówki zapłacili mi 120 zł mniej , radzę sprawdzić wszystko zliczyć ja tak zrobiłem  dwa razy , nie wiem może to tylko u mnie do tej pory nie zliczałem i może to był błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

na zboża stosują wczesną wiosną kizeryt.Panie Tomku a jak z fazorem dowiedział się może Pan kiedy najlepiej go zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak fazor na około 14 dni przed kopaniem, ważne aby liscie były jeszcze zielone !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj