bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Tosiu4122    0

Gdzie sprzedajecie drobnego jarusa? Zostało mi około 150kg do 45mm i nie wiem  gdzie go moge sprzedać. Poradzcie coś. Ktoś może chętny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
1 godzinę temu, Patitek285 napisał:

U mnie posadzony pod koniec września w 2/5 wyszedł, a niektóre mają nawet po 2 liście

Nie boisz sie ze przemarznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Jeśli masz gdzieś w pobliżu rzeźnie to tam spróbuj,ja jak mi zostanie jakieś odpady i drobnica to do masarni sprzedaję na kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
31 minut temu, pawel213333 napisał:

Nie boisz sie ze przemarznie? 

Trochę się boje ale to nie będzie dla mnie wielka strata bo pod koniec września posadziłem tylko ok. 200 sztuk, ale będę go okrywał. Trochę będzie go szkoda bo wygląda na ładny i system korzeniowy ma rozbudowany.

Edytowano przez Patitek285
Edycja tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

U mnie posadzony 17 10 i już pod wierzchem , ale tylko harnaś bo sadziłem też szerokolistny tego samego dnia i jest tylko ukorzeniony , gdzieś na tym forum czytałem że komuś  w styczniu wyszedł ponad ziemię poszedł mróz oczywiście zmarzł , ale na wiosnę podobno wszystko odrosło i miał piękne główki , i tak się zastanawiam czy inwestować w przykrycie czy nie jak uważacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0
Witam kupię czosnek wiosenny po wyżej 4.5 cm z łetą wiadomość przez portal proszę pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0
18 godzin temu, asus921 napisał:

Stosowal ktos Boxer 800 ec ? 

Stosowałem, pryskalem tydzień po posadzeniu t.j 15 październik, na chwilę obecną chwastów niema, tylko jakieś pojedyncze się pojawiły. Polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2018 o 12:11, racycacy napisał:

Stosowałem, pryskalem tydzień po posadzeniu t.j 15 październik, na chwilę obecną chwastów niema, tylko jakieś pojedyncze się pojawiły. Polecam 

Stosowałeś sam Boxer czy jeszcze coś do tego. Jaka dawka na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Dnia 6.11.2018 o 21:37, Patitek285 napisał:

Panowie kiedy można użyć dursbanu na wiosne?

Środki fosforoorganiczne najlepiej działają w wyższych temperaturach (powyżej +10°C a pełna skuteczność powyżej +15°C) przy niższych temperaturach z kolei lepiej działają perytroidy i przebieg temperatur sam "odpowie" kiedy?...

Dnia 5.11.2018 o 20:32, Tosiu4122 napisał:

Gdzie sprzedajecie drobnego jarusa? Zostało mi około 150kg do 45mm i nie wiem  gdzie go moge sprzedać. Poradzcie coś. Ktoś może chętny? 

Niektórzy kucharze lub masarnie preferują jary czosnek od ozimego (zakładam że słowo "jarus" określa właśnie ten typ) tylko mogą postawić warunek aby był obrany; tzn. nadawał się wprost do "wilka" lub jakiej innej maszyny bez absorbowania czasu pracowników na "łuskanie" z łupin i takiemu klientowi wszystko jedno jaki kalibraż. Tylko taka ilość raczej dla mniejszych odbiorców.... oczywiście najpierw uzgadniać a później łuskać :D

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
1 godzinę temu, tomekmaschinen napisał:

Stosowałeś sam Boxer czy jeszcze coś do tego. Jaka dawka na ha

Ja opryskalem stompem 0.7 litra na 12ar, pryskane bylo po 2 tygodniach po zasadzeniu, bo nic nie padalo. Chwast juz powschodzil i stomp nic mu nie zrobil. Prysnelem 0.7litra boxera dwa dni temu i zobaczymy czy spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

Stomp i Boxer zwalczają podobny zestaw gatunków chwastów i jeżeli np chwasty z rodziny krzyżowych pozostały to nie wiem czy Boxer je dobije chociaż z obserwacji w kminku u sąsiada to Boxer jakby skuteczniejszy nalistnie. 
Poszukuje potwierdzonego doświadczalnie wpływu Boxera na żółtlice bo ani nic na ulotce o nich, ani nie mam praktycznych doświadczeń za wielkich z tym środkiem a po wycofaniu Afalonu... może ten jakąś alternatywą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
2 godziny temu, dysydent napisał:

Środki fosforoorganiczne najlepiej działają w wyższych temperaturach (powyżej +10°C a pełna skuteczność powyżej +15°C) przy niższych temperaturach z kolei lepiej działają perytroidy i przebieg temperatur sam "odpowie" kiedy?...

 

Dziękuję a odpowiedź, aczkolwiek źle sformułowałem pytanie, chodziło mi o to czy można pryskać Dursbanem w jakiejkolwiek fazie wzrostu(np. po wyrośnięciu 3 liścia itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

Zalecenia zmieniają co roku i tego co wymyślą do wiosny ... może jakiego proroka pytać?
Fizjologicznie na czosnek środki owadobójcze raczej wpływu nie mają a chloropiryfos z Dursbana na pewno i chyba był zalecany ale kiedy i na jakie robaki?... dużo szukania. Nie mniej śmietki w fasoli zwalcza użyty jako zaprawa w ilości 50-100ml/100kg nasion tylko obecnie rygorystycznie zakazują zapraw owadobójczych wszelkich po tym jak pojawiło się podejrzenie związku wymierania pszczół z neonikotynoidami m. in w zaprawach rzepaku, kukurydzy, buraków cukr, a czosnek? chloropiryfos jest tylko wgłębny, nie układowy i dany nalistnie mniej przemieści się do główki niż np neonikotynoidy z kolei był kiedyś zalecany do fumigacji gleby przed siewem/sadzeniem w ilościach chyba 3l/ha z przemieszaniem broną to wtedy... i ta fumigacja coraz mniej ma zaleceń w uprawach np znikła z ziemniaków ale z kapusty nie a samą kapustę można "po łbie" chloropiryfosem jak i zboża na skrzypionki a ziarno na pewno bardziej narażone na skażenie niż taki czosnek jeśli zabieg nalistny no chyba że poleje zanim się ulotni bo jeszcze do tego gazowy i szybko opuszcza plantację po zabiegu parując (przez to ze 24 godz po zabiegu nie wolno na pole nawet wchodzić zwłaszcza w upały - prewencja).
Czyli - jak rozumiem - w pytaniu chodziło czy taki zabieg zaszkodzi czosnkowi? odpowiedź - nie. co najwyżej może plantatorowi a i to pośrednio jeśli akurat jaka kontrola się "napatoczy" a akurat w przepisach nie zalecają i należało by sprawdzić w aktualnych zaleceniach.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
6 godzin temu, dysydent napisał:

Zalecenia zmieniają co roku i tego co wymyślą do wiosny ... może jakiego proroka pytać?
Fizjologicznie na czosnek środki owadobójcze raczej wpływu nie mają a chloropiryfos z Dursbana na pewno i chyba był zalecany ale kiedy i na jakie robaki?... dużo szukania. Nie mniej śmietki w fasoli zwalcza użyty jako zaprawa w ilości 50-100ml/100kg nasion tylko obecnie rygorystycznie zakazują zapraw owadobójczych wszelkich po tym jak pojawiło się podejrzenie związku wymierania pszczół z neonikotynoidami m. in w zaprawach rzepaku, kukurydzy, buraków cukr, a czosnek? chloropiryfos jest tylko wgłębny, nie układowy i dany nalistnie mniej przemieści się do główki niż np neonikotynoidy z kolei był kiedyś zalecany do fumigacji gleby przed siewem/sadzeniem w ilościach chyba 3l/ha z przemieszaniem broną to wtedy... i ta fumigacja coraz mniej ma zaleceń w uprawach np znikła z ziemniaków ale z kapusty nie a samą kapustę można "po łbie" chloropiryfosem jak i zboża na skrzypionki a ziarno na pewno bardziej narażone na skażenie niż taki czosnek jeśli zabieg nalistny no chyba że poleje zanim się ulotni bo jeszcze do tego gazowy i szybko opuszcza plantację po zabiegu parując (przez to ze 24 godz po zabiegu nie wolno na pole nawet wchodzić zwłaszcza w upały - prewencja).
Czyli - jak rozumiem - w pytaniu chodziło czy taki zabieg zaszkodzi czosnkowi? odpowiedź - nie. co najwyżej może plantatorowi a i to pośrednio jeśli akurat jaka kontrola się "napatoczy" a akurat w przepisach nie zalecają i należało by sprawdzić w aktualnych zaleceniach.

Odpowiadając na pytanie "jakie robaki" chciałem opryskać na drutowce ale nie jestem pewien czy je chwyci, ale z tego co Pan napisał jeśli ma do mnie wpaść kontrola(podobno u nas chodzą) i ukarać za pryskanie Dursbanem to poszukam jakichś zamienników, słyszałem o P-Drakolu oraz czymś na bazie trzciny cukrowej. Zobaczę co przyniesie nowy rok i wtedy się będę martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
na ile go sadziles? na 4cm u mnie tylko Hiszpan na wierzchu a reszta pod ziemią ładnie siedzi korzeń ma ładny i kielek ma z 4cm także jeszcze z parę dni zanim się przebije ciekawe czy zdąży w tym roku ;) sadzony 6/8 Październik Niedziela oczywiście wolna 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj