bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

mynko    3

Ja jeszcze nie plewiłem i nie pryskałem od chwasty imam czysto a czosnek po kolana, tylko raz na tydzień przyjadę plewiaczem z gwiazdami i mam czysto a stomp stoi na półce i czeka ale się nie doczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

witam Panów jak tam u was się czosnek trzyma? u nas bardzo pieknie tylko deszczu trzeba bo nie chce mi się jeździć i podlewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
17 godzin temu, mtz820narew napisał:

Panowie jaką dawkę proteusa na czosnek stosujecie?

Proteus jest stosowany od 0.5 l do 0.6 l na 300 litry wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
U mnie tak jak widać na załączonym zdjęciu tylko że jest po jednym nawadnianiu przez taśmy kroplujące

galan99 napisał:

17 godzin temu, mtz820narew napisał:

Panowie jaką dawkę proteusa na czosnek stosujecie?

Proteus jest stosowany od 0.5 l do 0.6 l na 300 litry wody .

dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

paweł będe chyba jutro to wrzuce foty, myslałem że tylko hiszpan będzie do pędowania a tu psikuś, w harnasiu też ''kolanko'' sie pojawilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

2 dni temu nic nie bylo jeszcze widać a dziś na niektórych roślinach juz są pędy ale wody wody Panowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5
Napisano (edytowany)

U mnie nawet pedow jeszcze nie wypuscil a Wy juz o pędowaniu piszecie. Rok temu mialem tak mokro na polu ze walka z chwastami byla jak Don Kichota z wiatrakami. Tak bylo mokro. Teraz sucho az piszczy. Od poczatku kwietnia do dzisiaj okolo 12 litrow wody spadlo. Woj zach-pom

 

Edytowano przez Zieleniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

To na mojej pustyni czosnek tak jakby ładniejszy. DZiś zaczełem 2raz plewieni, ale widzę ze na dniach od robaka trzeba skropić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543
Dnia 12.05.2018 o 12:35, Patitek285 napisał:

Co to za robak i czym go opryskać?

 

IMG_20180512_121927.jpg

IMG_20180512_121928.jpg

Czym pryskales? Dzisiaj u siebie zauważyłem ale ciągle deszcz teraz,żeby się nie rozwinęło za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Czym pryskales? Dzisiaj u siebie zauważyłem ale ciągle deszcz teraz,żeby się nie rozwinęło za bardzo.

U mnie od kilku dni pada i nie mam jak wykonać oprysku. W sklepie dali mi Karate Zeon 050CS, sam jestem ciekaw czy zadziała. Jutro ma być ładniejsza pogoda to wykonam oprysk i napisze za kilka dni czy dało jakiś efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
patitek to masz na wgryzke i pokrop coś co ma cyroenmetryne. marcinw coś czuje że masz to od braku wody albo fuzarioza ale pasowało by wyrwać czosnek aby się dowiedzieć coś wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Dajecie jeszcze azot (saletre) na harnasia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga dawka azotu poszła na początku maja, teraz dolistnie, a w przyszłym tygodniu szykuje się pędowanie, potem tylko dolistnie fosfor i potas z magnesem naprzemiennie dolistnie. Od jutra duże deszcze na podkarpacu, oby bo susza a czosnek głowy będzie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2018 o 23:26, mynko napisał:

Ja jeszcze nie plewiłem i nie pryskałem od chwasty imam czysto a czosnek po kolana, tylko raz na tydzień przyjadę plewiaczem z gwiazdami i mam czysto a stomp stoi na półce i czeka ale się nie doczeka.

Jak możesz to wrzuć zdjęcie tego plewiacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Wkoncu pada tak solidnie. Juz spadlo 15 litrow i dalej pada. Dzis widzialem ze czosnek puszcza pedy kwiatowe i ziemia sie podnosi pod nim i peka.  Czyli rosnie w glowke juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Tomekmaschio mój plewiacz jest podobny do ekopielnika firmy Łuczak tylko że za dużo mniejsze pieniądze bo częściowo robiłem go sam a zasada działania  taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj