bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

kopie ktos juz wiosenny? ja sie zastanawiam czy go przed zniwami nie wykopac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W czosnku występują dwie choroby odkorzeniowe i to takie gdzie jak się pojawi powinno się pole zostawić na 8lat aby się jej pozbyć, jedna która powoduje tzw spadywanie roślin, robią się żółte główki pękają i skóra schodzi jest najgroźniejsza, co najlepsze przenoszona tylko przez materiał nasadzeniowy , aby zakupić dobry materiał najlepiej kupić pierwszy gatunek na targu gdzie masz elegancko poukładane i widać wszystko, momentalnie widać która główka jaka i czy piętka peknięta i czy wokół niej jest takie żółta otoczka, ewentyalnie jak chcesz kupić nieobierany to obcinaj korzeń i wszystko będziesz widział, ogólnie czosnek jest fajną rośliną ale wymaga zrozumienia, a powiem wam tak że wszyscy mu walą i kropią jak nie wiem co a potym roku i po kilku doświadczeniach widzę że dać mu święty spokój i sam sobie da radę, aha teoretycznie na tą chorobę jest pewna grupa środków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowie jest tu ktos z powiatu jędrzejowskiego(woj. switokrzyskie) kto ma kombajn do czosnku? Niestety jest b.twardo w polu i nóz nie wchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

Może tylko po co?

 

no żeby za dwa lat  znowu uprawiać czosnek na niej a rok odpocznie całkowicie a nie z poplonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

no jak najbardziej, bo zapytales czy

 

 

a ziemia po zbiorze nie może leżeć rok nieuprawiana ??

 to odpowiedziałem że może bo czemu nie :)

 

a dobrze jest przesiac jeczmieniem bo jest rośliną fitisanitarną i zwalczy patogeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale dlaczego nie uprawiać nic na niej, cała zasada w czosnku jest prosta najlepiej co 8 lat żeby czosnek był po czosnku, moze niektórzy na mnie naskoczą że dydrdymały pisze ale tyle wynosi okres zginięcia patogenów które wywołują chorobę w czosnku i cebulowych, można siać rośliny fitosanitarne, typu owies, jest lepszy niż jęczmień lub też rośliny krzyżowe, rzepaki, gorczyce kapusty ograniczają i przyspieszaja niszczenie patogenów odglebowych, albo odkażanie chemiczne, nemasolem lub basudinem, tylko po co sobie robić koszta, czosnek nie częściej niż co 5 lat na polu i będziecie mieli zdrowe i piękne rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

A jak to ważycie? Rzucacie to luzem jak leci razem z lodygami i liśćmi czy wszystko scinacie jak na scinke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

nie no był tydzień suszony z łodygami  potem łodygi sciete przy samej głowce i ważony luzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj