bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

kamilzaq34    0

Ja od początku swojej przygody z czosnkiem sadzę go z cebulek powietrznych jest trochę z tym roboty obciąć z łodygi, rozpławić ten kokon suszyć i najgorsze wybierać największe i sadzić. Ten czosnek z cebulek powietrznych sprzedawałem po 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już 3. rok sadzę czosnek i od początku mam taką regułę, że sadzi się największy, bo jaki posadzisz taki zbierzesz. I powiem Wam że w tym roku się nie zawiedliśmy, dużo znajomych miało problemy z samym czosnkiem i potem z sprzedażą. Ja nie narzekam ...z 18 arów zarobiliśmy 8700zł , więc wydaje mi się że bardzo dobrze wyszliśmy w tym roku. Na następny rok 35arów już zasadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Panie (jeśli jakies sie zajmują uprawą czosnku) i Panowie pochwalili byście się czym sadzicie czosnek chodzi mi o foty bo sadzenie ręczne i wypinanie d*py troche mi sie nie uśmiecha :lol: w tamtym tyg posadziłem 0,5 ara i mam dośc :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Z tym sadzeniem największych główek to bym sie nie zgodził, wcale nie jest tak że jak wsadzimy mały ząbek to urośnie mała główka, jak bym miał sadzić z dużego to bym na tym gorzej wyszedł, pozatym sadze z średnich i rosną duże, sadziłem też z małych 4-5 sr i z takich też duże urosły, to zależy od pola i nawożenia :) oczywiście sadziłem też z dużych na próbe i rosły też duże, ale jak dla mnie to szkoda sadzić dużym jak to samo można mieć sadząc średnim :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym sadzeniem największych główek to bym sie nie zgodził, wcale nie jest tak że jak wsadzimy mały ząbek to urośnie mała główka, jak bym miał sadzić z dużego to bym na tym gorzej wyszedł, pozatym sadze z średnich i rosną duże, sadziłem też z małych 4-5 sr i z takich też duże urosły, to zależy od pola i nawożenia :) oczywiście sadziłem też z dużych na próbe i rosły też duże, ale jak dla mnie to szkoda sadzić dużym jak to samo można mieć sadząc średnim :)

 

 

Powiem Ci, że u mnie było widać różnicę ktore byly mniejsze bo na probe osobny kawalek zasadzilismy, a to co było sadzone z duzych wszystko pieknie wyrosło. Takze na sprzedaż 85% to była 1. klasa, więc z wlasnego doswiadczenia wiem ze oplaca mi sie wsadzac najwiekszy bo i tak dobrze na tym wyjde.

 

GAWLIK z 18 arów 8700zł to według mnie troche mało

 

 

Według mnie wystarczająco, biorąc pod uwagę jak dużą ilość dużego czosnku zostawiono do sadzenia na następny rok. POza tym to koszt na czysto, wiec dla mnie zadowalająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilzaq34    0

ja z 0,6 ara wyciągnełem w tym roku 1000 zł zero nawozu, oprysków (choć by się przydały bo niszczyk go atakuje) średnia cena za jeden 0,70 gr. ale ok. 30% najbrzydszego sprzedałem po 40 gr. jako dodatek do kiełbasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

@Sambochi idź do składu nawozu czy gdzie tam u was mają nawóz i zapytaj o bezchlorkowy... a o opryski też pytaj sprzedawca powinien wiedzieć tylko musisz wiedzieć na co chcesz oprysk czy na szkodnika czy chorobe... napewno Ci cos dobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja ją sype na wiosne :) tzn saletre amonową :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sambochi    0

Zacząłem sadzić czosnek, sypnąłem super fosfatem i siarczanem potasu, spryskam jak zasadze całość STOMPEM a na wiosne sypne jescze saletrzakiem. Mam nadzieję, że cośz tego wyjdzie, to mój pierwszy raz z czosnkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Jak tam u was zimuje czosnek? Czy polecacie ściółkowanie na małym areale (0,5 ara)? czy na wiosne slomy nie trzeba zbierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

oczywiście, że takie zabiegi jak piszesz Kondzioo są bardzo dobre. A na wiosne słomę musisz zebrać :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max87    0

Nowy na forum i trudno mi się odnależć ale apropo czosnku to ja właśnie czytałem ze rośnie popyt na czosnek a podaż spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek870    0

witam wszytskich serdecznie, chciałem Was zapytać co sądzicie o czosnku jarym Jarus? Czy warto rozważać sadzenie go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sambochi    0

Mam takie pytanie.

 

Spotkał się ktoś kiedyś albo ma, nie wiem jak to nazwac, moze obieraczke do czosnku ? Tzn. widzialem kiedys u kogos taka obieraczke, do ktorej wkladalo sie cala glowke czosnku, i ona rodzielala ten czosnek na zabki. Wie ktoś gdzie moge cos takiego dostac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

a

 

widziałem ,ale można to nazwać inaczej(coś od łupania a nie obierania) i można to zrobić samemu, potrzebna jest jeszcze jakaś suszarnia czy coś podobnego , żeby zmniejszyć wilgotność główki.Ps proszę moderatora o usunięcie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Ta maszynka fajny patent ale więcej ząbków się przez to uszkadza a tym samym mamy mniej do sadzenia. nie ma ja łupać go rękami.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sambochi    0

No może i tak, ale ja nie pytam czy sie opłaca czy nie, ale gdzie to kupić lub jak zrobić :) Ręczne łupanie zajmuje bardzoo dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@sambochi ja sadzę koło 1ha i łupę ręcznie i nie narzekam :P

@Lukasz za mały mróz, żeby dawał mu po d*pie :P Jak przyjdzie mróz rzędu 20 kilku stopni i będzie mało śniegu to dopiero wtedy będzie dostawał po d*pie :P


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj