bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

radian123    25

tez mam pole koło lasu, stosuje preparaty ffuuk i do tej pory dziki nie zerowały w czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sarny się nie interesowały czosnkiem pewnie im śmierdzi,  dziki więcej tratują kopytami czosnek niż ryją w nim. choć jak ktoś ściółkuje to może być różnie :P

 

W truskawce choć ogrodzona siatką leśną to całą ściółkę dziki ryjem przeleciały  i podgarnęły ją pod krzaki. 

 

Ps dobrze że blisko domu pole to urząd marszałkowski wrócił za straty ... .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Panowie a jak to jest z przechowywaniem czosnku wiosennego do sadzenia ? Przed zima trzeba go przetrzymywac w jakich temperaturach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak będziesz miał tylko 1ar to pewnie bedziesz w nim robić ręcznie, wtedy mozna zagęścić nawet do 3000 ząbków. Sadź duże ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

kocham tego typu pytania :)

 

Wszystko zależy od roku, cofając się ze 3 lata wstecz, w małopolsce byś z 1 ha miał jakieś 60 tysięcy na czysto, rok temu z 1 ha by było jakies 35-38 tysiecy na czysto. Kwoty są podane mając swój materiał sadzeniowy. Koszty to nawozy na jesien / wiosne, ja łącznie daje niecałe 2t/ha więc to masz jakies 4 tysiące złoty, do tego opryski na grzyba, robaka, odżywki, zaprawa, paliwo no i ludzie, którzy Ci go będa robić, bo jeśli nie uda Ci się sprzedać prosto z pola i będziesz musiał wszystko obierać ręcznie, to musisz albo kogos zatrudnić, albo mieć liczną rodzinę, bo jednej osobie z hektara obranie tego by zajeło pol roku robiąc go dzień w dzień bez dnia wytchnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dawac pierwsza dawke azotu i co byscie mi poradzili, bo kilka stron wczesniej sa zdj mojego czosnku na ktorych widac usychające korzenie, wypuscił szczypior i dawac może jakąś odżywke albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam,kopał ktoś czosnek kombajnem jednorzedowym BRABEX,jak się to sprawdza w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

panowie moge jutro prysnac na robaka i od razu po tym dać azot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mój tydzien temu dostał saletrę amonową i siarczan magnezu granulowany. Zaczyna wychodzić z ziemi, widać rządki.

Mam nadzieję że w tym tygodniu posadzę jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy pryskać od robaka i grzyba?

 

Na robaka planuje na dniach zajechać z mospilanem na robaka na grzyba później topsinem 

 

panowie moge jutro prysnac na robaka i od razu po tym dać azot ?

Oczywiście że możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

kocham tego typu pytania :)

 

Wszystko zależy od roku, cofając się ze 3 lata wstecz, w małopolsce byś z 1 ha miał jakieś 60 tysięcy na czysto, rok temu z 1 ha by było jakies 35-38 tysiecy na czysto. Kwoty są podane mając swój materiał sadzeniowy. Koszty to nawozy na jesien / wiosne, ja łącznie daje niecałe 2t/ha więc to masz jakies 4 tysiące złoty, do tego opryski na grzyba, robaka, odżywki, zaprawa, paliwo no i ludzie, którzy Ci go będa robić, bo jeśli nie uda Ci się sprzedać prosto z pola i będziesz musiał wszystko obierać ręcznie, to musisz albo kogos zatrudnić, albo mieć liczną rodzinę, bo jednej osobie z hektara obranie tego by zajeło pol roku robiąc go dzień w dzień bez dnia wytchnienia :)

 

 

Tak w ogóle to bardzo fajnie to wygląda. Kto tylko to przeczyta będzie chciał sadzieć czosnek :P  już widzę te hektary nowych nasadzeń czosnku  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

Witajcie , tydzień temu opryskałem mospilanem , ale przyszły większe przymrozki do nawet -6C jak myślicie zadziała oprysk czy szykować się na poprawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mag67    1

Witam.

Zostało mi sporo Dursbanu z zeszłego roku.Czy mogę nim teraz prysnąć na robaka?

Chodzi mi o to ,czy nie jest za zimno.

Edytowano przez mag67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

mag67 - na dursban jeszcze za wczesnie, wg. mnie...

 

@gwozdz - ale te obliczenia mniej więcej są prawdziwe :) majac 150 tys glowek z czosnku, gdzie 3 lata temu sprzedawalem po złotówie 1 i 2, trojka szla po 40 gr. Uśredniłem cene do 50 gr uwzgledniając jakieś odpadki itd :) Kolorowo to wygląda, ale nakład pracy, żeby wyprodukować 1 ha czosnku, OBRAĆ cały i sprzedawać go na giełdzie jest ogromny i tak naprawdę większość mając do dyspozycji 20ha ziemi wolało by to obsiac zbożami czy w jakiejś części warzywkiem nie wymagającym dużego nakładu czasu, niż sadzić 1ha czosnku :) Innaczej to troche wyglada, jak się ma zbyt chociaż częściowy na ''prosto z pola'', ale na takie udogodnienia wpływa dużo zależności, miejscowość, doświadczenie, staż na rynku ''czosnkowym'' itd :) Nie obawiał bym się falii nowych plantatorów, chociaż napewno kilka napaleńców jak co roku w przypadku warzyw które płacą będzie, ale tak jak senator napisal, wyprodukować to jedno, a wykopać w czasie, obrać i shandlować w dobrej cenie to drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj