bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Gość   
Gość

spoko idzie, u mnie już pod wierchem jest , boje się że teraz go podgoni a jak przyjdzie marzec a będzie rozhartowany może być nie ciekawie. dlatego póki co nie daje żadnych nawozów. u mnie z rana -1 a termometry w słońcu 20pokazuja. ale do piątku bo podobno od soboty oziębienie ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Wczoraj rozsypałem siarczan magnezu a  ok 1 marca pójdzie saletra amonowa. do końca tygodnia powinno być wszystko nad ziemią i to bez różnicy czy harnaś, czy szerokolistny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
3 godziny temu, pawel213333 napisał:

Bede sypal microcomplec i rosafert a z azotowych to saletrzak. Tylko ze saletrzak dopiero w marcu a jutro NPK

Też tak myślałem żeby NPK(hydrocomplex) posypać ale nie wiem czy nie za wcześnie. Patrząc na prognozy długoterminowe to u mnie w piątek ma być załamanie pogody w dzień 1/2°C a w nocy -6°C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

A czym pryskacie na robaka i choroby Zapobiegawczo?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
Dnia 13.02.2019 o 19:34, pawel213333 napisał:

Ja bede sciagal w sobote 13 stopni ma byc umnie.

Tylko  za tydzień  w sobotę podobno  ochłodzenie minus pięć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

ja u siebie trzymam jeszcze w dzień dochodzi do 20 stopni a poranki po -4/-5 dopiero druga połowa lutego,czosnek pod włóknina dopiero się przebija na powierzchnię,końcem lutego już będę ściągał raczej i nawóz npk i zmieszać z glebą jak pogoda pozwoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

U mnie w rejonie już dziś zaczęli sadzić jarego, co polecacie na chwasty po posadzeniu jarego? Sam pendigan czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
16 godzin temu, marcinw1981 napisał:

Tylko  za tydzień  w sobotę podobno  ochłodzenie minus pięć 

To ochłodzenie ma być 1 , lub dwudniowe do - 7 stopni w nocy a w dzień do 3 plus i dalej ciepło do 12 stopni w dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

U nas nikt nie przykrywa włókniną, co polecacie z środków na chwasty po sadzeniu jarego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Siejecie NPK i mieszacie z ziemią czy nie? Bo planuje coś sypnąć tylko nie wiem czy wymieszać z glebą czy nie. Zawsze byłem przekonany, że NPK trzeba wymieszać z glebą, żeby sie rozłożył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

raczej takie informacje nic nie dadzą, miedzy innymi z tego ze na czynnik temp. ma zbyt duzo rzeczy pośrednich. położenie, wiatr, wilgotność, klasa gleby, nasłonecznienie, chwilowy odchył od średniej i z pewnośćią jeszcze multum zmiennych 

:(

Ja swojego puki co nie ruszam i jest przykryty, liczę na to że biała włóknina odbije promienie słoneczne aniżeli nagrzeje czarną ziemie, a co z tego wyniknie sie okaże mam cześć przykrytą a cześć nie, wnioski będę mógł wyciągnąć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja rok temu też miałem część odkryta. Ładnie szło aż w marcu mróz wszystko ściął. 99% padło a co przykryte wszystko ladne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Dobrze że nie ściągałem tydzień temu agro bo dziś było -7 w nocy 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj