bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

maly1906    3
Harnasia nie możesz na wiosnę bo jest to czosnek zimowy i musi przejść jarowizacje, na wiosnę musisz sądzić odmiany wiosenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,czym obcinacie  czosnek po wysuszeniu,wiem  że niektórzy obcinają takimi prostymi sekatorami jednak u nas w sklepach nie mogę tego dostać ,prosiłbym o jakieś namiary na sklep internetowy z góry dziękuję.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam można sadzić na wiosnę Harnasia tylko mniejszy urosnie i bedzie około 1 miesiaca pózniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

IMG_20180202_123417.jpg

IMG_20180202_122802.jpg

IMG_20180202_122715.jpg

Na ostatnim zdjęciu widać uszkodzenia. Czym one są spowodowane?  Mróz czy jakiś robak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

1.arkus -prawdopodobnie

2.harnaś

3.hiszpan

 

Ahhh ta zima, czy właściwie można tak nazywac. W msc kilka por roku

A jeszcze jedno jak to jest z S i Mg  w czosnku ile można sypnac czy sobie darować?

 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Czosnek na uwrociach gdzie był najpłycej i najpóźniej sadzony pod koniec października zaczyna wychodzić lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0

Do bardziej doświadczonych tutaj.mój czosnek wygląda podobnie jak u kolegi powyżej. Czy taki mróz ( -5,-6 )go zetnie.?Zero pokrywy śnieżnej. Odmiana Harnaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
51 minut temu, Marcin napisał:

Do bardziej doświadczonych tutaj.mój czosnek wygląda podobnie jak u kolegi powyżej. Czy taki mróz ( -5,-6 )go zetnie.?Zero pokrywy śnieżnej. Odmiana Harnaś.

jak nie będzie wiatrów przy tym to spoko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy a gdzie można kupić czosnek wiosenny do sadzenia i jaką odmianę polecacie i jakie nawozy lubi a czego nie toleruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
panowie spokojnie podstawą do nie przemarznięcia to spoczynek zimowy gdzie jak ci czosnek nie ruszy będzie ok ale u nas w styczniu ruszyła wegetacja i ludzie się obawiają przemarznąć może nie da rady ale przypalić go przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Jaka jest cena czosnku zimowego harnaś  i kto skupuje w Lubelskim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0

Witam . Cały czas dręczy mnie pytanie ....jak mam rozumiec stwierdzenie "z chwilą ruszenia wegetacji siejemy azot" ....tzn kiedy ? proszę o dokładniejsze wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Dnia 3.02.2018 o 21:38, mtz820narew napisał:

siarkę to czosnek lubi :)

z ruszeniem wegetacji? :)

Bo tak się zastanawiam może rozsiać siarke z odwilżą ? Co Wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego nic ci to nie da bo kompleks glebowy nie trzyma jako tako siarki, poczekaj nie goraczkuj się poczekaj na marzec jak będzie roślinka miała z 15cm wysokości i będzie ciepło do tego jeszcze i w tedy rozsiej sobie saletrosan, masz tam azot dłużej uwalniający się i siarkę do tego a teraz nic ci to nie da bo i tak nie weźmie ci jej, a jak już wolisz to daj mu z dwa opryski w kwietniu i z dwa w maju siarczanem magnezu dolistne i wtedy szybciej ci pobierze azot i lepsze główki zbuduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ok. 

Mam jeszcze jeden problem który zaprząta mi głowe, otóż na jesień nie używałem żadnego herbicydu ,bo chwastów nie było. Aktualnie widzę łądne młode siewki młodych chwastów, i tu pytanie czy zwykły Stomp wystarczy ? czytam etykiete i widzę stosowanie 1-2liście więc było by ok. na jednoliścienne fusilade. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Stomp raczej by wystarczył, fusilade też możesz zastosować, to już zależy od ciebie ale stomp tak samo powstrzyma dwuliscienne a tu tylko jednoliscienne, coś słyszałem że pendigamina występujaca w stompie opuznia strasznie wegetacje, więc jak masz tylko jednoliscienne to może spróbuj tym fusilade
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dzięki za pomoc.

A więc jaki środek można uzyć aby nie przyhamować czosnku bo na dwuliścienne asortyment ubogi. Może coś nie rejestrowanego na dwuliścienne Koledzy polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Z tego co się orientuję to z zarejestrowanych środków na 2liscienne jest jeszcze boxer 800ec tylko ze jego stosujesz od 1-2lisci właściwych, potem to już tylko goal albo galigan jak jest większy czosnek ale on nie jest zarejestrowany :/
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jak tam Wasz czosnek? siedzi jeszcze w ziemi? u mnie sadzony w polowie pazdziernika harnas, ma dopiero 1 cm kielek wypuszczony z zabka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj