Skocz do zawartości
bolid20

[czosnek] ile z hektara?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nowy83    1

Witam jak przerobić suszarkę do tytoniu na sadzarke do czosnku?

twix123    0

Pada dzień w dzien, w polu mokre, wszystko sie klei. Dobrze ze nie zaprawialem ząbków. Czekam do konca tygodnia. Jak nie posadze do soboty to juz nie sądzę. 

pilu    0

A czy w przypadku ściółkowania słomą nie występuje problem grzyba ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

mynko    0

Zrobiłem małe doświadczenie z czosnkiem czyli przed sadzeniem na 40 arów wysiadem kreskę granulowaną i wymieszałam to talerzówką następnie Obornik bydlęcy 9 t orka i wysiałem yara mila corn 180 kg no i posadziłem. Co i tym sądzicie zaznaczam że to jest doświadczenie a doradztwo otrzymałem z zewnątrz. Martwi mnie to wapno i Obornik no ale skoro ma być ok to zobaczmy.

janczar810    245
Dnia 15.11.2017 o 02:00, twix123 napisał:

Pada dzień w dzien, w polu mokre, wszystko sie klei. Dobrze ze nie zaprawialem ząbków. Czekam do konca tygodnia. Jak nie posadze do soboty to juz nie sądzę. 

I jak Kolego dałeś rade?

s4lim3    2

ogolnie co do przykrywania - mrozy powinny sie ustabilizować na poziomie -5 aby czosnek przeszedl jaryzację i wymarzła szara pleśń i wtedy powinno sie nakrywać

Patitek285    0

s4lim3 Ma Pan rację, pytanie odnośnie zasadzenia od razu 3ha było bez sensu bo lepiej jest posadzić 20/30 ar i wybadać rynek. Nie wiem co miałem w głowie pisząc te pytanie. Mam zamiar zacząć sadzić czosnek za rok albo 2 lata i chcę teraz nabrać wiedzy teoretycznej(Chociaż teraz posadziłem 0,5 ara na próbę), a gdzie indziej można jej nabrać niż u ludzi którzy zajmują się jego uprawą. Przechodząc do sadzenia mam zamiar wykupić trochę metalu ze złomowiska i zbudować sadzarkę taką jak na filmie.  Z "pracownikami" nie będzie problemu, mam przewiewną stodołę więc myślę że na początek powinna wystarczyć chociaż ja bardziej będę celował w sezon ogórkowy kiedy cena czosnku jest większa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się