bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd    104

Wszystko o sadzeniu nawozach opryskach itp itd było już opisane na tym forum trzeba się tylko cofnąć o rok wstecz. 

 

Ale dlaczego polacasz akurat stomp aqua? Czy to ma związek z lepszą skutecznością? Do tej pory używałem stompu 330, afalonu i glifosatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

I kto to produkuje jak ten opielacz się nazywa?

 

 

Ale dlaczego polacasz akurat stomp aqua? Czy to ma związek z lepszą skutecznością? Do tej pory używałem stompu 330, afalonu i glifosatu

 

nazwa chwastownik zdj mam w galerii

 

aqua ma większe stężenie substancji czynnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2

Witam,Panowie mam pytanie gdzie mogę kupić czosnek do sadzenia ? (jestem z woj. Dolnośląskiego) planuje obsadzić z 10ar czosnku.Dodam że dopiero bede zaczynał przygode z czosnkiem.Możecie mi coś doradzić co i jak w uprawie jak potem ze zbytem ??.Za wszelkie odpowiedzi dziekuje 

najlepiej Harnaś najprostrza odmiana w uprawie . Na 10 arów w zależności od rozmieszczenia rzędów około 15tyś -18 tyś ząbków około 80 -100kg . 

Chcesz pomocy zadzwoń 602 823 338 

Mam również Harnasia do sadzania resztka z 150 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petrov    0

Cześć. Chętnie kupię czosnek do sadzenia odmiana ozima oraz jara. Dla odmiany ozimej mam przygotowane 0.20 ar, co do odmiany wiosennej jeszcze nie wiem jaki będzie areał. (ale na pewno podobny). Ile Wy potrzebujecie na zasadzenie 20 arów? (myślę że 20 ar spokojnie zrobię ręcznie jedynie ścieżka na opryskiwacz 16 metrowy w celu zwalczania chwastów i nawożenia- reszta ręcznie- stąd pytanie jaki rozstaw między rzędami). Spróbuję tak: 4 rzędy co 25 cm, odległość cebulek co 20 cm. Razem na 1m2- 20 ząbków czosnku. Nie za rzadko?

czekam na odpowiedzi na priv lub na maila piotrek2115@op.pl

 

Edytowano przez Petrov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ja sadzę 50-55 i 55-60. Nawozów jeszcze nie kupuje, bo jednak do nasadzeń jeszcze trochę czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

U mnie do sadzenia z 6 tygodni. Nigdy nie sadze przed 15 października. U was zawsze się wcześniej sadzi z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

W zeszłym roku część sadziłem 3 listopada , ładna była pogoda  temp. 14 w dzień i 6 w nocy ,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

 

 

 

jak tam kupujecie już ? 

 

 

Ciekawy zestaw. W jakich dawkach sypiesz tenawozy?

 

W tym roku sadze czosnek bez obornika. Słoma z pszenicy ścięta, 100kg mocznika i rośnie poplon z gorczycy. O ile zwiększyć nawożenie? W poprzednim sezonie zastosowałem 300kg K, 180kg P, 120kg N, 50kg Mg. Azot z mocznika który dałem na słomę będzie już dostępny dla czosnku czy nie ma co brać go pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

na hektar ze 300kg amofoski 300 super fos dar a reszty to już zależy od gleby. wszystkiego to tak z 1,5t na 2 ha myślę że starczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0

Witam! Czy z rozsypanych główek można posadzić ? Do sadzenia jest jeszcze trochę czasu i mam sporo ładnych dużych ząbków i połowy główek.Można to wykorzystać ,Praktykował to ktos z Was? Prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jeżeli rozsypał się samoczynnie bo był za późno kopany to jak najbardziej, gorzej jednak jak rozsypał się bo go coś jadło albo grzyb go brał to wtedy odpada. Wrzuc zdjecie jak on wyglada, a najlepiej rozbierz takiego delikwenta na zęby, obierz do białego i będziesz widział czy piętka jest zdrowa i czy na zębie nie ma przebarwień dziwnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0

jeżeli rozsypał się samoczynnie bo był za późno kopany to jak najbardziej, gorzej jednak jak rozsypał się bo go coś jadło albo grzyb go brał to wtedy odpada. Wrzuc zdjecie jak on wyglada, a najlepiej rozbierz takiego delikwenta na zęby, obierz do białego i będziesz widział czy piętka jest zdrowa i czy na zębie nie ma przebarwień;

Rozsypuje sie podczas czyszczenia .Kopany był pózno bo ciagle padało.Ząbki są zdrowe białe i duże nie ma przebarwien.Dziekuje za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj