bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

rafalwwe42    1

  Opisze co i jak w wolnej chwili pozdrawiam

A więc tak najdroższa jest część z taśmą reszta to wycieczka na złom i heja

koszty

taśma od kosa 31zł

wałki 2 x 18 zł

łożyska z obudowami 4 x 16 zł

nity 1 kg, śruby itd  50zł

zamknięcia do profili u mnie 200sztuk 40x40 100 zł z przesyłką( polecam profile 50x50 lub 50x60) nieco większy koszt ale ładne ząbki lepiej będzie wkładać

2piasty samochodowe 80zł

2 koła 100 zł ja miałem 2 na zapasie od swojej mazdy 626 (apropo mazdy bardzo fajne piasty ze sworzniami z tylnej osi ma)

ze złomu od sadzarek jednorzędowych do ziemniaków 

koło napędowe (lekko zmniejszone) 2 koła boczne, 3 wachacze ze sprężynami, winklówka, płaskownik, kubeczki os siewnika konnego i pare innych drobiazgów 160zł

materiał na konstrukcje miałem swój z odzysku ale całość wyceniam na max 250zł

łańcuch przezutki 35zł

plus elektrody 50 zł

węże spadowe 60zł

i najważniejsze mój cenny czas około 4 dni zabawy

Wcześniej napisałem żę 950zł mnie kosztowała ale miałem trochę swoich gratów.

Jest to sadzarka 5 rzędowa jednak polecam 4 rzędową łatwiej wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Jedyne co będę w niej poprawiał to te kubeczki od siewnika konnego i węże będę zmieniał na nieco większe bo zdarzało się zawieszać ząbki.

koszt: 1116zł 

Osobście jak bym miał robić sadzarkę do sadzenia na więcej niż 30 arów to bym robił każdą rządkę niezależnie coś jak erme tylko że na taśmę albo czerpaki.

20 arów wsadziłem za jeden dzień jedna osoba na taśmie i jedna traktor wyszło około 30.000 ząbków,2 osoby na taśmie to pewnie czas na pół.

post-99761-0-88463800-1470921826_thumb.jpg

post-99761-0-74392600-1470921850_thumb.jpg

post-99761-0-71282000-1470921872_thumb.jpg

post-99761-0-82659500-1470921884_thumb.jpg

post-99761-0-93571300-1470921902_thumb.jpg

Edytowano przez rafalwwe42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

w tym roku wszedzie takie problemy z chorobami  czy tylko w mojej okolicy? czy nikt sie niechce przyznac :)

 

A jakie masz problemy?

U mnie jest kilka główek porażonych czymś... w niedzielę wstawie foto to może ktoś to zidentyfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy coś wam to da, ale na razie nie wyciągam jej bo jest poprzykrywana i czeka na wyjazd w pole, dlatego takie zdj a nie inne.

 

13957430_1157383667640645_1647005850_n.j14012196_1157383590973986_406229207_n.jp

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest zwykły taśmociąg z przynitowanymi zatyczkami od słupków :D 

ja sie tez zastanawiałem gdzie takie cos dostać a tu takie proste rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

w tam w tym roku też było dużo zasadzone a na przyszły rok kto nie miał to nie stać ich teraz kupić żeby zasadzić tak że spokojnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Już bez przesady, aż taki wydatek to nie jest kupić rozsade. Cena jest - fakt, ale nasadzeń będzie znacznie więcej po tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

ta tylko kogo będzie stać kupić sobie czosnku na sadzenie po 0.7 0.8 zł. nie liczę tych co sadzą po 0.2 0,3 ha. u nas na przykład chcieli kupować na sadzenie ale cena ich zbiła i jest git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

No na hektar trzeba mieć te 15 - 18 tysięcy na rozsadę. To są aż takie kolosalne pieniądze? Przecież wiadomo, że jak nie włożysz to nie zarobisz. Fakt jest drogi, sporo ludzi rezygnuje, ale nasadzenia i tak będą, bo Ci co mieli w tym roku hektar swój, to za rok wsadzą ze dwa hektary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jak kupował rok temu ode mnie gościu to na 0,3 ha weszło mu 10 tyś.  no licząc to co podałeś to wychodzi około 15 tyś  nie każdego stać. z resztą niech sobie sadzą teraz to już bez różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

nie oszukujmy się, nawet jak by ktoś miał te 20 tysięcy wyłożyć na sadzeniaki to chyba mało jest takich szaleńców, którzy od razu porywali by się na hektar, bo tak jak Tomek napisał, posadzic jest ok, gorzej jest go przypilnować, wykopać, mieć miejsce żeby go powiesić a na końcu sprzedać zanim zacznie puszczać korzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

czosnek to nie pszenica ze sobie hektar dosiejesz. dosadzenie 20 arów przy dwóch osobach to już znaczny wzrost nakładu pracy i pieniedzy, a co dopiero na 1ha wiecej. z moich wyliczen nakład srodków na 1ha to ok 5-6 tys zł nie licząc rozsady. więc wtpie zeby sie nagle rzucili na uprawe tym bardziej ze trzeba posiadac troche wiedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

dlatego piszę, że  przyszłym roku nie będzie dużo więcej czosnku niż teraz bo nowi nie dadzą rady zrobić uprawy na większym areale. dołóżmy do tego choroby i inne cuda wianki i może być to samo co w tym roku. a kupcy co już kupują kilka lat u kogoś za nowymi latać nie będą ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Kupiec kieruje się widełkami a nie lojalnością trzeba zawsze mieć to na uwadze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj