bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Zloty21    0

Witam. mam małe pytanko do fachowcow jaki jest sredni dochod z 15arow uprawy czosnku? planuje sadzic na jesien i chciałbym wiedziec oraz ile kg nasion potrzebowałbym do sadzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Wrzuce fote w tym tygodniu :) prubowałem elewatorówką ale narazie sie nie sprawdza, trzeba ją przerobić ;) może w przyszłym roku :) małopolska dokładniej okolice proszowic :) na H niewiem dokładnie ile potzreba główek ale na 100 metrów (1 rządka)potrzeba ok 300-350 ząbków :) to można sobie policzyc(zależy jaka odmiana), a dochód to różnie zależy od ceny, ja nie nażekam :) jak bym wszystko sprzedał po 50 gr to też by było dobrze :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zloty21    0

a jaka odmiane preferujecie? to tak w gotowce na jaka sume mozna liczyc z takiej sredniej uprawy 10arow czosnku? a jeszcze jedno ile musialbym szykowac kasy na start z 10arami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Harnaś :) Arkus:) z 10 arów hmm, wyszło by ok 5000 do 5500 tyś główek, ja to licze na moim przykładzie (rozstaw międzyrzędzi, odległość między czosnkami) zależy czy wszystko by urosło nie było by strat itp :) no ale masz te 5000 tyś to już łatwo obliczyć ile Ci wyjdzie:) na start potrzebowałbyś jakiś 1000 główek może nawet mniej Harnaś ma dużo pazurków 6-7:) a po ile kupisz to już nie jestem w stanie przewidzieć :) duże główki duży plon :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malguti    0

tylko te 2 odmiany sadzisz, nie sadzisz szerokolistnego i ruskiego? A jak w tym roku ci sie przechował po zimie, u mnie sporo przemarzło oraz dużo namarzniętego wypadło przed kopaniem ;/

 

Na przyszłość nie cytuj poprzedniego posta, bo będą %%%.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

u mnie też sporo przepadło po zimie i powiem ze u nas raczej narzekali na plon

Edytowano przez LUKASZ82mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

mam jeszcze majówke tylko ją zgolił mróż jakies 4/5 całości :( Ruskiego mam 10 arów, szerokolistnego niemam i niechce!no i "Mega" mam ale na rozsade :) U mnie też sporo wymarzło harnasia o majówce to nie mówie, ogólnie to dużo słyszę że ludzie mówią że wymarzło dosłownie hektarami, w dodatku dużo się psuje czosnku..także ludzie są zmartwieni :( ale co zrobić >>>>??


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

niewiem czy można, ale nie widze w tym większego sensu :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Po wyciągnięciu z ziemi korzonki bardzo łatwo się ukręcają, wydaje mi się że łatwiej jest w wodzie umyć teraz niż później z takiej zaschniętej ziemi czyścić. Zaznaczam że mam ok 4500 - 5000 główek. Jeśli bym chciał zasadzić tak jak sadziłem na powierzchni 10 arów to bym miał ok 17 500 szt główek a nie jak ktoś wyżej napisał że 5000 szt na 10 ar. Ja z ok 520 szt główek uzyskałem ok 4500 szt ząbków większych i ok 500 szt takich małych z którymi nie miałem co zrobić i też wsadziłem i nawet fajnie urosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

czosnek jak wyschnie to ziemia sama odlatuje, szkoda czasu na urywanie korzeni i mycie . z 10 ar 17 500 tyś główek? to jak Ty masz rządki w jakiej odległości? a główka od główki?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zdjęcie w galerii "warzywa" rządki nie pamiętam ale chyba 40cm od siebie a ząbki ok 10cm do 15 cm, na zdjęciu mam 7 rzędów po ok 100 - 105 metrów (nie pamiętam dokładnie), jak zbiorę wszystko to napiszę ile mam główek. ja mam czosnek pierwszy rok więc nie wiem jeszcze jak najlepiej z nim postępować. zdjęcie po zbiorze też dodam. Szybko licząc żeby mieć 5tys sztuk na 10 arów to trzeba mieć 10 rzędów w rozstawie 1mx0.2mx100metrów a to wg mnie marnowanie pola. To ja truskawki sadziłem 0.25x0.8m a to nie porównanie jak rośnie jedno i drugie

Edytowano przez DominikKuchniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zloty21    0

koledzy doswiadzczeni piszcie ile z tych 10 arow mozna zebrac glowek?bo jeden pisze tak drugi innaczej takze juz nie wiem

Edytowano przez Zloty21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

WItam - koledzy jak się płaci u was czosnek za główkę ? sprzedawał już ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malguti    0

ja na rybitwach byłem ost. w niedzielę i sprzedaliśmy ruski po 1zł, 0,7zł, 0,4zł. Nawet dość szybko, długo nie staliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxv    2

ja sprzedawałem harnasia w domu po:

0,30zł małe główki

0,60zł średnie główki

1zł duże główki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

A KIEDY najlepiej jechac na rybitwy?????? sprzedałem gruby i sredni a drobny mi został i jaka cena jak możesz to podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj