bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Pepik190    4

Witam.

Po posadzenu czosnku wiosennego opryskałem stompem ale wygląda na to że było troche za such i teraz wyszły chwasty, co zrobić aby uniknąć plewienia i gracowania. Czosnek był sadzony 26.marca.

Dzięki za merytoryczne wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Witam, mam mały problem. Czosnek sadzony jesienią zaczyna gnić. Tzn od resztek ząbków które gniją zaczynają gnić korzenie. W związku z tym mam pytanie czy można coś z tym zrobić. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

oregano najprawdopodobniej przemarzniety masz czosnek...a ja mam pytanie czym można opryskać jeszcze o chwastu czosnek pryskany stompem ale z mizernym skutkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

nhfan, raczej nie przemarzł, do tej pory to już nic z niego by nie było, obawiam się jakiejś choroby grzybowej odglebowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

czyli szczypior puścił i rośnie?? bo myślałem że siedzi w ziemi i gnije, bo ja tak miałem sporą część plantacji mi mróz tak załatwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Dokładnie tak, ma już ze 40 cm, liście stare trochę zrobiły się żółte więc wykopałem kilka i po dokładnych oględzinach stwierdziłem że resztki ząbków gniją a od nich zaczynają brązowieć i gnić korzenie tuż przy piętce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ja kropiłem goalem w sumie niedawno chwaścik ładnie wybiera a czosnkowi nic nie jest :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

PILNIE POMOCY!!!!!!!!! Czosnek ma poskręcany szczypiór i delikatnie jakby żółkną czy to niszczyk zjadliwy i czy da go się zwalczyć????!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

mam to samo kolego i nie da sie juz nic zrobić jedyna metoda była ale trzeba było myśleć o tym miesiąc temu tak mi powiedział w sklepie ze środkami

 

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

mam u siebie to samo w czosnku czyli niszczyka.... czosnke zostal pokropiony Dursbanem ijeszcze jakims srodkiem i robak ustapil ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

widziałem już tegoroczny czosnek.. ale nie nadaje na przechowanie tylko bezpośrednio na sprzedaż i konsumpcje u mnie myśle że jeszcze z 2 tyg do wykopków.. mam pytanie gdzie sprzedajecie swój czosnek gdzie szukać odbiorców??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem już tegoroczny czosnek.. ale nie nadaje na przechowanie tylko bezpośrednio na sprzedaż i konsumpcje u mnie myśle że jeszcze z 2 tyg do wykopków.. mam pytanie gdzie sprzedajecie swój czosnek gdzie szukać odbiorców??

 

 

Dlaczego nie nadaje się na przechowanie?

 

Mój jest zebrany, powiązany i na razie wisi w stodole. A odbiorcy? Parę targów, giełda w Krakowie, a czasem się zdarza odbiorca z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

od połowy października do końca nam zajeło bo troszke większy areał :) nie nadaje bo u mnie jeszcze ząbki się nie wycieły tylko duża główka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ja już kope całą parą heh harnasia ;) sprzedaje różnie skup/giełda czasami odbircy z giełdy sami dzwonią ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz wstawić jakąś fotkę ze zbiorów? bo ja mam pierwszy rok czosnek i nie wiem czy już kopać czy jeszcze, wydaje mi się że jeszcze za wcześnie troszkę jeszcze się do końca nie "wyrobił" nie ma jeszcze intensywnego smaku i zapachu, takiego jak ten który zakupiłem do sadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy oprócz giełdy na Elizówce można jeszcze gdzieś sprzedać czosnek? Chodzi mi o okolice Lublina Kraśnika Janowa Lubelskiego no i może Zamościa. Czy istnieją jakieś skupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

jak zaczynają przysychać liście to trzeba kopać, jak wykopiesz za późno to niedobrze a jak jest duży areał to trzeba się spieszyć bo kopanie jest czasochłonne ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zaczynają przysychać liście to trzeba kopać, jak wykopiesz za późno to niedobrze a jak jest duży areał to trzeba się spieszyć bo kopanie jest czasochłonne ;)

 

 

A ja wiem czy takie czasochłonne. Jednym przejazdem wyradlam 3 gręby, potem na wózek ...i owszem nad wiązaniem trochę schodzi i potem powiesić, ale jak 2 "ekipy" to robią to idzie. U mnie 30arów zebraliśmy w dzień ...tak powiedzmy od 8 do 22 z wiązaniem i wieszaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Witam - Gawlik czym kopiesz czosnek że kopiesz 3 rzędy ? jeśli możesz wrzuć fotkę tego ,,urządzenia,, - z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja też wyoruje po 3 rządki, tylko trzeba czosnek oczyścić z ziemi , u mnie wychodzi dużo ziemi z korzeniem:) mi zostało jeszcze jakieś 80 arów :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj