bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

wiersz    3

Witam tak prawde mówiąc to nigdy nie myslałem jakie sa koszty produkcji główki czosnku ale zawsze się opłaca na detal w zeszłym roku cena była od50 gr do 2 zł za główkę zalezy od wielkosci i dlatego się staram zeby był jak najwiekszy dobrze rosnie na kurzym oborniku no i zasilanie na wiosnę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem już krowi i koński obornik. Na kurzy przyjdzie jeszcze pora.

 

Ja robilem kalkulacje kosztów (od uprawy gleby pod siew, przez zakup nowych wideł kanadyjskich, płace dla pracowników po paliwo do dostawczaka) pod koniec ubieglego sezonu, na świeżo po sprzedaży ostatniej główki. Dzięki niskiej wartości wyniku nawet cena 50gr za sztukę powoduje, że jestem nadal do przodu :-)

 

Czym tniecie kwiatostany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisiekNaj    0

Witam,

poszukuje osoby, która ma doświadczenie jeśli chodzi o sadzenie czosnku na wiosnę. Bardzo proszę o kontakt na priv lub pod numerem gg. 22356947.

Dziękuję.:)

 

 

Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malguti    0

Witam, jakie nawozy siejecie na czosnek na wiosnę oraz w jakich ilościach?

Edytowano przez malguti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesiog1    1

Witam,przez niedopatrzenie prysnalem kilka rzedow linurexem na 2-4 cm czosnek,czy bardzo mu zaszkodzi???pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiersz    3

Witam tak czosnek wiosenny już posadzony on nie umarznie a się wczesniej ukorzeni a zimowy już zasilony azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

wymarzł komuś czosnek zimowy ?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malguti    0

u mnie niestety trochę wymarzło, po zimie był ładny, mało strat, ale niestety wszystko przez mrozy w marcu. Ten który był mniejszy niestety przemarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

u mnie tak samo.. cześć wymarzła a część ma już szczypior po 10 cm.. i teraz pytanie czym pryskać od chwastu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Co sądzićie o posadzenu czosnku wiosennego w jesieni.Spotkałem kilkańaśćie osób starsze Panie co tak sadzą i powiem te czosnki były bardzo ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Pierwsze słysze :D ale można spróbować, ja na ten rok planuje coś wymyślić, aby ochronić czosnek przed mrozem, bo też mi część wymarzła ;( a na chwast to już 2 tygodnie po kropieniu Stompem :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

słyszałem o tym ale ja niestety nie posiadam obornika :( ale myślałem żeby podsypać rządki pielnikiem do ziemniaków, nie dużo nie głęboko tak usypać taki 10-15 cm wysokości kopiec, myśle że by mu nie zaszkodziło na jesień by się zakożenił a na wiosne by dopiero wystrzelił :D co Wy na to?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Nie posiadam i niemam od kogo kupić niestety ;( no ale na nawozach też rośnie u mnie już kilka dobrych lat, jesienią polifoska 6, na wiosne saletra amonowa w 2 dawkach, i dokarmiam dolistnie kilka razy odrzywką ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Kolego Sebo 1986 dobrze by było prysnąć aktywną bakterią np.Humistar ,przy uprawie na nawozach bardzo pomaga.

 

Witam.

Kolego Sebo 1986 dobrze by było prysnąć aktywną bakterią np.Humistar ,przy uprawie na nawozach bardzo pomaga 40l/h około 370zł w opakowaniach po 20l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StaMat11    0

Kolego Sebo1986 a od kiedy zaczynasz dokarmianie dolistne i jakimi nawozami bo ja słyszałem że dobry jest Florovit i dokarmianie rozpocząć od maja w 2 tygodniowych odstępach aż do połowy czerwca. I jeszcze dwa pytania do wszystkich bo jestem poczatkujący zasadziłem dopiero pierwszy raz i chodzi mi o oprysk na grzyba, kilka postów wcześniej czytałem że można Topsinem 2-3 opryski w odstępach ok.miesiąca a chciałbym wiedzieć od kiedy najlepiej rozpocząć oprysk i jakie są inne srodki i w jakich terminach je stosować.Drugie pytanie czy sadząc czosnek zaprawiacie na robala (śmietka cebulana) a jeżeli nie to czym pryskacie i kiedy bo ja wyczytałem że można Karate Zeon a oprysk wykonuje sie około połowy maja w okresie nalotu muchówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiersz    3

Witam czosnek wiosenny można posadzic na zimę i rosnie bardzo ładnie ja sadzę rozkręconą sadzarką do ziemniaków dosyć głeboko i w tym roku nic nie wymarzło a na wiosnę bronuję za pomocą małych bron i troszkę odkrywam potem zasilanie azotem i mała podsypka i w ten sposób 90% chwastów znika w tym roku mam trzy odmiany i wszystkie są ok. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Dokarmiam odrzywką tak pod koniec kwietnia początek maja, ostatni używałem Agroleaf-total w tym roku też go bede stosował ;)

 

, na grzyba Topsin, też na początku maja, 2 opryski :)

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

myśle że tak ok 20 cm to już można by prysnąć :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

witam

czy ktoś pryskał czosnek wiosenny środkiem GOAL 240 EC, gdy czosnek osiągną wysokość po wyżej 10cm, bo w opisie jest napisane, że pryskać do wysokości 10cm roślin. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk66    0

Witam

Mam mały problem z dobraniem oprysków.

Kiedyś zaprawiałem a potem opryskiwałem Sumilexem, obecnie został on wycofany.

Czym obecnie zaprawiacie a następnie opryskujecie chodzi mi o opryski przeciwko szarej pleśni oraz śmietce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj