bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Belaruss820    1557
33 minuty temu, pawel213333 napisał:

No i pada. Padalo pol nocy i teraz z rana taki fajny spokojny deszczyk.  Troche czosnek odzyje.

U mnie to samo. Powiat bialski. Może popołudniu znowu coś przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

A U MNIE JAK ZWYKLE NIC JAK DZIŚ NIE POPADA TO ZNÓW CAŁY TYDZIEŃ BEZ DESZCZU NADAJĄ ,  W POŁOWIE LIPCA CHYBA ŻNIWA   NA CAŁEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarop13    0
Dnia 11.06.2018 o 22:26, astrzab napisał:

Ile srednio jest ząbków w duzej glowce 6+ Harnasia ktore beda sie nadawaly do sadzenia? Muszę obliczyc ilosc glowek do zakupienia na 3ar

Panowie przyjdzie mi obalić twierdzenie, że aby mieć duże główki trzeba sadzić z dużych główek. Sadziłem max. z 3 / 3 rządki  aby pole zapełnić bo brakowało lepszego materiału/. Traf chciał, że przy granicy rosną orzechy włoskie - przysmak wron, gawronów, itp. Gałęzie sięgały na owe rządki. Z wiosny miałem biało, bo tak ptaki "obsrały" pole. W tych rządkach wysokość łodyg czosnku 80 cm. / Pozostałe ~~60 cm/ Jak będę kopał zrobię zdjęcia co do kalibru. Już nasuwa mi się wniosek: dobra  gleba, Ph 7  i full azotu a kaliber sadzeniaka nie istotny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Jarop13-Ciekawe jakiej wielkosci będą główki. Co sądzicie o podlewaniu czosnku gnojowicą po krowach. Jakby rozpuścic np. na 1000l zbiornik z wodą  dac ze 100-200l gnojowicy.  Ma to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569

Ja tak innej beczki się zapytam a po ile skopują główkę czosnku , czy na kilogramy , bo jak się da słyszeć na drogi rok to hektarami będą sadzić , bo malina tania truskawka tania ludzi do pracy brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarop13    0
30 minut temu, astrzab napisał:

Jarop13-Ciekawe jakiej wielkosci będą główki. Co sądzicie o podlewaniu czosnku gnojowicą po krowach. Jakby rozpuścic np. na 1000l zbiornik z wodą  dac ze 100-200l gnojowicy.  Ma to sens?

Dam zdjęcie. Kopać będę jak zostawione pędy kwiatostanowe staną na baczność - teraz faza "świńskiego ogonka". 

 

27 minut temu, galan99 napisał:

Ja tak innej beczki się zapytam a po ile skopują główkę czosnku , czy na kilogramy , bo jak się da słyszeć na drogi rok to hektarami będą sadzić , bo malina tania truskawka tania ludzi do pracy brak .

Ja mam odejście do masarni / masarnia rodzinna/.  Szwagier krzyczy 12 zł za kg / poprzedni rok 15 zł - na dziś hurtowniach egipski 6 zł, chinol 8 zł , polski zeszłoroczny 10 zł/

 

Edytowano przez Jarop13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6/14/2018 o 18:34, Tomek42 napisał:

No skończony nowy wyorywacz, na razie na pustym polu spróbowany , wchodzi ładnie , teraz mam ogranicznik głębokości w postaci kół i to jest dobre , wcześniej miałem inaczej bez kół a ograniczały głębokość takie ślizgi z boku i trochę mnie wkurzało czasem bo , raz że to była stała głębokość , bez regulacji , dwa trochę dawało nie potrzebny opór a trzy to  i tak czasem zanurzał się nóż głębiej pomimo tych ograniczników , teraz jest ok, ale w praktyce się jednak okaże , będę kopał to powiem co i jak i nagram może filmik.

 

asus921  , są w sprzedaży specjalne kalibratory można kupić , ja mam wycięte w sklejce otwory i to mi wystarcza , w sumie już prawie nie używam ale ludzie jak sortują to muszą mieć żeby głupot nie narobili :).

 

IMG00243.jpg

IMG00245.jpg

IMG00246.jpg

Z czego można zrobić taki lemiesz ? 

Edytowano przez AgriculturePoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
Jak tam u was pogoda? U mnie wczoraj trochę pokropilo ale nie za wiele (łódzkie) koło Sieradza. Czy stanowisko po rzepaku nadaje się pod czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja jeszcze nie ale już ma 4 warstwy na ząbkach także w poniedziałek go wyciagne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meter    0

A jak tam u was z wielkością główek u mnie susza zrobiła swoje szczerze powiem że porażka harnaś zobaczymy jak szerokolistny ale jak nie będzie deszczu nie zanosi się na jakieś wielkie plony ! Ale z tego co widziałem na Elizowce to wielkiego czosnku nie ma zresztą i ceny nie zwalają z nog 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

U mnie trafiają się główki z brązową piętką a ząbki są bialutkie, jak to się zachowa przy przechowaniu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Jak tam panowie kopiecie juz harnasia czy czekacie? Umnie popadalo dosc ladnie i chce sie wstrzymac jeszcze. Moze podrosnie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia16139    0

Witam Panowie

Zastanawiam się nad rozpoczęciem produkcji czosnku w przyszłym roku.

Pod uprawę chciałabym przeznaczyć powierzchnię 1ha.

Przeczytałam wiadomości w tym temacie, co prawda jeszcze nie wszystkie ale jakiś zarys mam.

 

Mieszkam z mężem 20 km od planowanej "plantacji".

 

Do sedna.

 

Czy oboje z mężem, sami damy radę ogarnąć takie pole i późniejsze zbieranie?( a może bez zatrudnienia ludzi się nie da?)

Czy lepiej przeprowadzić się i być na miejscu hodowli, czy może na spokojnie damy radę dojeżdżać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja dziś skończyłem kopać harnasia i tak średnio jestem zadowolony. Max 5.5 cm masa 4.0, coś musiałem zrobić źle... Ale myślę że to już czas bo kilkanaście było już napekanych, tydzień czasu i by uciekał. Został mi tylko rusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj